Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Helen 20:40, 25 sie 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Mgduska napisał(a)





Magda, pamiętasz jaka to odmiana floksów?
____________________
Helen - Hortensjowo
lilarose 22:51, 25 sie 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ach Wdzydze! Ale w ogóle to jest fajna miejscowość- nie tylko skansen jest piękny. Zawsze mnie urzekało, ze nawet najskromniejsze obejścia były zadbane i ukwiecone Okoliczne lasy są tak cudne, pagórki, małe oczka w środku lasów a w nich nenufary- ma się wrażenie, że za chwilę jakieś krasnoludki wyjdą zza pagórka.
No i Kościerzyna z nieproporcjonalną liczba cukierni- no to się mogło zmienić, bo dawno tam nie byłam
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Pszczelarnia 23:08, 25 sie 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)








Bardzo ładne i relacja ze świata Kaszub - dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Roocika 10:19, 26 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dawno nie byłam we Wdzydzach Będzie trzeba się wybrać w przyszłym sezonie
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 18:12, 26 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kokesz napisał(a)
Chciałam zapytać o żwirek na ścieżkach. On ma jakąś nazwę, kolor?
Chcę u siebie zrobić żwirową ścieżkę.


Pytałam M, mówi, że to najzwyklejszy, przypadkowy żwir, o dość małej frakcji - ok. 1-2 cm, składa się z tłucznia i otoczaków pół na pół. Kolor pospolity, bez szaleństw. Nie wiem, czy pomogłam? Dzięki zawartości tłucznia trochę się klinuje i nie rozłazi przy chodzeniu po ścieżce.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:16, 26 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)
Super fotorelacja wycieczkowa, a te obrazy na płocie to ciekawa wystawa
Ostatnio czyszczę opaskę żwirową i nie mogę skończyć, ciągle w tym żwirku coś się wysiewa.


Agatko, te obrazy malował znajomy artysta, który co roku w wakacje bywa w skansenie. Zdziwiłam się, że jest tam poza jarmarkiem (który był niestety odwołany), to starszy pan i też kocha to miejsce. Obrazy można kupić

Mi też się kwiaty chętnie wysiewają w żwirku, całkiem fajne zresztą, usuwam dopiero jak przekwitną
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:18, 26 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)

Magda, pamiętasz jaka to odmiana floksów?


Ta akurat jest bezimienna, bo mam ją od Rodziców, dopiero nowe, które teraz kupuję, mają imiona.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:23, 26 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
ach Wdzydze! Ale w ogóle to jest fajna miejscowość- nie tylko skansen jest piękny. Zawsze mnie urzekało, ze nawet najskromniejsze obejścia były zadbane i ukwiecone Okoliczne lasy są tak cudne, pagórki, małe oczka w środku lasów a w nich nenufary- ma się wrażenie, że za chwilę jakieś krasnoludki wyjdą zza pagórka.
No i Kościerzyna z nieproporcjonalną liczba cukierni- no to się mogło zmienić, bo dawno tam nie byłam


Roocika napisał(a)
Dawno nie byłam we Wdzydzach Będzie trzeba się wybrać w przyszłym sezonie
Pozdrawiam


Wszystko prawda Cuda na każdym kroku, no jeszcze gdyby nie te parszywe kleszcze, naprawdę trzeba uważać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:31, 26 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)



Bardzo ładne i relacja ze świata Kaszub - dziękuję.


Ha - zostało jeszcze Zgorzałe, też znasz, prawda? Czyli ogród Kasi B.
Ale zdjęcia mam podłe - po pierwsze było bardzo ostre słońce w zenicie, po drugie - latałam jak kot z pęcherzem, bo chciałam jednocześnie słuchać, przywitać się, patrzeć, złapać ujęcia bez ludzi, zobaczyć wszystkie nowe miejsca, któych tu nie było 7 lat temu i może jeszcze kupić coś na pamiątkę. I nie doszłam do kur.







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:33, 26 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370








____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies