Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 18:57, 20 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale oczywiście, Klient nasz Pan :

- z ubiegłorocznej wiosny:


- gałązka róży Stadt Rome:


- Clair Matin:


- oraz to, na co czekamy nie tylko my, ogrodnicy, ale przede wszystkim nasze roślinki - papu z pokrzyw, moje Danie Firmowe :
____________________
Sałatka pokrzywowa
basia3012 15:24, 23 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Mgduska napisał(a)


Stella de Oro mam! Maluch ci on, ale jest!
Ostróżki mam na suchej górce, gdzie ślimaki nie mogą, że się tak wyrażę, rozwinąć skrzydeł Owszem, włażą na ostróżkę, ale już o tym egzemplarzu pisałam - mam ją od kumpeli i jest to pancerna roślina, której nawet ślimaki nie są straszne. Poza tym ostróżki są w miedzianych obręczach, co pomaga, o ile ślimaki nie wejdą po liściach innych roślin - trzeba pilnować, żeby w pobliżu nie było za gęsto. Do języczek włażą niestety po innych roślinach, ale tam jest gęściej, więcej wilgoci i cienia. W takich warunkach ślimaki są bardziej zuchwałe niż w pełnym słońcu


Magdo, a co to znaczy, że ostróżki są w miedzianych obręczach? I w jakim celu? Może masz zdjęcie jak to zakładać i gdzie?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Mgduska 15:55, 23 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przeszukałam swoje zasoby, ale nie znalazłam żadnego zdjęcia, na którym byłyby widoczne. Natomiast bez trudu można je wyguglać (slug rings) i kupić
Są barierą dla ślimaków, która nie robi im krzywdy. Układa się je na ziemi wokół pędów/łodyg roślin narażonych na pożarcie i szczelnie zamyka. Obręcze mają wysokość paru centymetrów, ale zetknięcie ślimaka z miedzią jest dla niego szalenie nieprzyjemne, miedź powoduje coś jakby delikatny przepływ prądu przez jego ciałko, więc po prostu przez nie nie przechodzą. Są fajnym, ekologicznym sposobem ratowania roślin przed atakiem. Ale warunkiem powodzenia jest wyczyszczenie okolicy tak, żeby ślimaki nie wlazły po liściach innych roślin, ponieważ wtedy obręcz nie wypuści ich na zewnątrz Poza tym obręcze są bardzo ładne, szybko się patynują i po 2 latach są prawie niewidoczne, więc nawet wiosną nie szpecą rabaty.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 15:59, 23 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A ja mam jeszcze jeden patent przeciw ślimakom, który wykorzystuję przy uprawie dalii. Dziurawe plastikowe wiadra. Kiedyś zimą pękły mi dna dwóch wiader, wyciepałam więc uszkodzone denka i wsadziłam w to dalie. Sprawdza się świetnie, bo te wiadra mają mocno wywinięte ranty, więc ślimaki próbując to obejść robią salto i odpadają
Brzydsze to od miedzi, bo trzeba na pewną wysokość wysunąć ponad ziemię, ale dalie mam w głębi rabat, więc nie ma problemu Polecam!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 16:08, 23 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pachnie dziś pączkami - jestem u Rodzinki, która dziś zrobiła domowe pączki
Zostawiam więc parę zdjęć największych ogrodowych pachnideł:

budelaja Nanho Blue:



róża Constance Spry:


i smagliczka nadmorska:


Miłego wąchania !
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 18:53, 23 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33271
Piękne te twoje widoczki letnie Mają sielski klimat.
Fajny patent na ślimaki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 18:57, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ładna ta Twoja różowa róża .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
basia3012 11:18, 24 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Mgduska napisał(a)
Przeszukałam swoje zasoby, ale nie znalazłam żadnego zdjęcia, na którym byłyby widoczne. Natomiast bez trudu można je wyguglać (slug rings) i kupić
Są barierą dla ślimaków, która nie robi im krzywdy. Układa się je na ziemi wokół pędów/łodyg roślin narażonych na pożarcie i szczelnie zamyka. Obręcze mają wysokość paru centymetrów, ale zetknięcie ślimaka z miedzią jest dla niego szalenie nieprzyjemne, miedź powoduje coś jakby delikatny przepływ prądu przez jego ciałko, więc po prostu przez nie nie przechodzą. Są fajnym, ekologicznym sposobem ratowania roślin przed atakiem. Ale warunkiem powodzenia jest wyczyszczenie okolicy tak, żeby ślimaki nie wlazły po liściach innych roślin, ponieważ wtedy obręcz nie wypuści ich na zewnątrz Poza tym obręcze są bardzo ładne, szybko się patynują i po 2 latach są prawie niewidoczne, więc nawet wiosną nie szpecą rabaty.



Bardzo dziękuję Magdo za informacje o miedzianych kołach. Poszukam ich jeszcze dziś. U mnie przydałyby się przy ostróżkach. Funkie mam w skrzynkach i tam nie wchodzą. Jest spokój. Ale na ostróżki owszem.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Mgduska 15:30, 13 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dzień dobry w nowym roku!
Wygląda na to, że budzę się ze snu zimowego i lada moment wrzucę 2019 w pigułce. Zdjęć mam sporo, ale zaprawdę Wam powiadam - albo ogród, albo internety. Jak tylko wyruszyłam do ogrodu, ustała moja aktywność na forum. Dlatego tak cicho u mnie. Jednak podczytuję co u Was i wstyd mi, że znikłam.
Dobrego ogrodniczego roku!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:38, 13 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Podglądam Twój wątek po cichu od jego powstania i z chęcią zobaczę nowe zdjęcia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies