Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

sylwia_slomc... 21:48, 11 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mgduska napisał(a)


Mój ogród powstaje powoli. Daję czas sobie i jemu Obserwuję, jak zmienia się okolica, nasłonecznienie, używam sobie tę moją przestrzeń. Główna ścieżka sama się wydeptała, zarys rabat też ukształtował się jakoś tak mimochodem - myślę więc, że jest to układ optymalny (chociaż mam zakusy na odgryzienie kawałka trawniczka, żeby róże miały wygodniej ).
Ja jestem z zawodu projektantem (ale nie ogrodów) - ale nigdy nie zaprojektowałam żadnej rabaty na papierze, chociaż tak POWINNO SIĘ działać. Myślę, że jednak znacznie przyjemniej jest ogród budować, niż go tak po prostu mieć. Czasem pytam mojego małżonka - Słuchaj, a co my zrobimy, jak już wszystko SKOŃCZYMY?! Straszna wizja




W ogrodzie zawsze coś jest do zrobienia do zmiany do odnowienia, więc sie nie obawiaj nudy na pewno nie będziesz miała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 22:14, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nudy - to nie! Ale jak to przyjemnie mieć - tak powiedzmy 1000 wolnych metrów do zagospodarowania! Można sobie siąść i pomyśleć - och, jak cudownie - mam jeszcze te wszystkie metry do zagospodarowania!
A tak, jak wszystko już człowiek ogarnie, to co najwyżej może czasem coś wywalić, żeby zrobić miejsce na nowe - ale nie poszaleje !
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:27, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zostawię jeszcze ślady naszej innej, niż ogrodowa, działalności kreatywnej - wnętrze budki narzędziowej (ja):



i poidełko z resztek betonu (małżonek, pasjonat betonu):



- jednak ostatnio dał się przekonać, że kompost jest the best; mamy nawet eksperymentalną mini-kompostownię w akwarium na strychu, robaki zasuwają tam aż miło
____________________
Sałatka pokrzywowa
Zana 22:28, 11 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja to czuję, że w pełni to bym poszalała tak przynajmniej na trzech tysiącach metrów. Ach, oczami wyobraźni widzę takie duże plamy jednogatunkowych nasadzeń! Żeby tak móc chociażby posadzić np. kilkanaście host jednej odmiany między drzewami! A jak się ma nędzne 800 metrów, to się trzeba zadowolić, że się ma po troszku wszystkiego. No ale trudno na takiej powierzchni iść w duże plamy, bo by nudno było.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mgduska 22:34, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja mam takie marzenie, żeby mieć parę hektarów i ot tak, dla frajdy i ogólnego pożytku, posadzić na nich drzewa i stworzyć piękny park, a niech sobie będzie gdzieś w Polsce - kto bogatemu zabroni
No cóż, z oczywistych względów, na razie sobie marzę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Poppy 22:41, 11 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zana napisał(a)
Ja to czuję, że w pełni to bym poszalała tak przynajmniej na trzech tysiącach metrów. Ach, oczami wyobraźni widzę takie duże plamy jednogatunkowych nasadzeń! Żeby tak móc chociażby posadzić np. kilkanaście host jednej odmiany między drzewami! A jak się ma nędzne 800 metrów, to się trzeba zadowolić, że się ma po troszku wszystkiego. No ale trudno na takiej powierzchni iść w duże plamy, bo by nudno było.



Taaa, wyobrazcie sobie moje drogie, ze ja mam 7x20, i w tej marnej ilosci trzeba wszystko zmiescic 800 wydaje sie byc niedosciglym marzeniem
I np ja na takiej powierzchni powinnam unikac naciapania i stosowac monokulturowe nasadzenia, ale jak mam miec 5-6 host, to wole rozne

A tu jeszcze szklarenka, uprawa warzyw, na ktorej mi bardzo zalezy, i maliny dla dziecka, no i trawnik byc musi, tez dla dziecka, nawet szkoda mi miejsca na patio

Magduska, nie martw sie, poszalejesz jeszcze, nawet po tym jak wszystko zapelnisz. Tutaj wszyscy wszystko ciagle zmieniaja, tez bedziesz, nie ma tak, ze Cie to ominie, dopadnie Cie wczesniej niz pozniej, i spkoju i nudy ogrodowej nie zaznasz. To jednoczesnie przeklenstwo ogrodnika i jakas forma, bo ja wiem, nadziei?

Ps. strasznie podoba mi sie Wasz zielony dach A poza tym, to czesc
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
fasola 23:07, 11 lut 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Witam,
zajrzałam dzisiaj po raz pierwszy i oczarował mnie Twój ogród. Delikatny, naturalny, spójny. Z prawdziwą przyjemnością będę zaglądać częściej.
Twoje rośliny w ogóle nie wyglądają jakby rosły na słabej glebie (to też moja bolączka).
Przez Ciebie planuję zakup róży Stanwell Perpetual, potem będę chodzić i kombinować gdzie by to upchnąć.
Jak duży masz ogród? Co planujecie pod sosnami? Bardzo mi się podobają żwirowe ścieżki. Sama się nad takimi zastanawiam bo nam trawnik wysycha w lipcu.

Pozdrawiam!
____________________
Fasola Igielnik
Mgduska 09:15, 13 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
POPPY: Cześć Rzeczywiście mój areał jest nieco większy , chciałoby się mieć może trochę większy oddech od sąsiada - dopóki obok miałam ugór - gęsty, zielony i wysoki na wielkość człowieka - była fajne tło dla mojego ogrodu.Ale było wiadomomo, że kwestią czasu była budowa u sąsiada i teraz tłem jest jego dom z oknami połaciowymi w moją stronę - wiesz, teraz już nie będę mogła latać rozczochrana w wyciągniętym dresie, trzeba jakoś wyglądać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:21, 13 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fasola - witam w moich skromnych progach! Widziałam Twoje rabaty pod sosnami, aż dziw bierze, że tak Ci ładnie rosnie pod nimi! Ja na razie skupiam się na częściach odsłoniętych, mam tam jeszcze baardzo dużo pracy do wykonania! Pomału przekonuję się do rododendronów - pewnie narażę się teraz połowie ludzkości - ale ich nie lubię (no - nie lubiłam) - kapryśne są! Nie lubię też magnolii, host i jałowców - czy ktoś mnie jeszcze odwiedzi? Hosta to w moim przypadku głośne zaproszenie ślimaków do stołówki, od magnolii wolę nasze wisienki, które kwitnąc nie wyglądają jakby były chore w dodatku oklejone jakimiś papierkami No, taka dojrzała, kilkudziesięcioletnia magnolia, pachnąca w dodatku - jakoś ujdzie
Wracając do Twojego ogrodu - jak widzę Twoje liliowce pod sosnami, pomału zaczyna mi się rozjaśniać, gdzie mogłabym upchnąć wymarzoną kolekcję liliowców - mam tylko trzy odmiany, a chciałabym więcej!
____________________
Sałatka pokrzywowa
roma2 09:35, 13 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ja Cię odwiedzę . Lubię rododendrony (mam całe dwa, ale chciałabym więcej, właśnie w okolicach sosenek moich), lubię funkie (miałam jedną, ale którejś wiosny zastrajkowała, czekam na więcej cienia na działce), lubię magnolie (choć nie zaprosiłam jeszcze żadnej, bo wygwizdów), jałowców nie mam. Ale za to powiem Ci, że nie lubię trzmieliny fortune'a, choć u forumowej braci jej dużo.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies