Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 23:13, 01 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Dużo kolorów u Ciebie.
Mówisz, że konopiasty taki sobie? U m nie na razie mały wiecheć.


No taki sobie, ale Cię pocieszę, że może u Ciebie więcej uroku pokaże, bo na pewno ma bardziej sprzyjające warunki - on lubi mokro, a u mnie nie tylko, że generalnie ogród jest suchy, to jeszcze rośnie pod modrzewiem. Może dlatego zresztą tak się dobrze sieje - zwyczajnie ucieka?
Drugi plus to ten, że akurat tego sadźca nie lubią ślimaki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 22:06, 02 paź 2021


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jeszcze raz dzięki za informację, co do szklarenki
"...obelisk w lodach pistacjowych..." rozłożył mnie na łopatki, brzmi tak futurystycznie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 15:03, 03 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dla porównania:
tak wyglądają pistacje



a tak naturalny len



A tak wygląda boltonia w towarzystwie astrów





____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 15:07, 03 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tu widać boltonię z daleka, jest naprawdę wysoka, rośnie u mnie w słonecznym, ale raczej suchym miejscu, daje radę




Jesień wdziera się do każdego kąta








____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 18:40, 03 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)


No taki sobie, ale Cię pocieszę, że może u Ciebie więcej uroku pokaże, bo na pewno ma bardziej sprzyjające warunki - on lubi mokro, a u mnie nie tylko, że generalnie ogród jest suchy, to jeszcze rośnie pod modrzewiem. Może dlatego zresztą tak się dobrze sieje - zwyczajnie ucieka?
Drugi plus to ten, że akurat tego sadźca nie lubią ślimaki

Trzeba szukać plusów
Ładna ta boltonia , rzeczywiście jak stokrotki XXL
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ryska 20:07, 03 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Czy ten kolor lody pistacjowe może być podobny do koloru z palety znanych farb kredowych A.S. kacze jajo?
Rabaty u Ciebie są zachwycające. Przeniosłabym wszystko w ciemno do siebie łącznie z domkiem ogrodnika oczywiście
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mgduska 20:49, 03 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)

Trzeba szukać plusów
Ładna ta boltonia , rzeczywiście jak stokrotki XXL


Zdaje się, że ona też lubi wilgotne podłoże, więc wiesz
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:51, 03 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)
Czy ten kolor lody pistacjowe może być podobny do koloru z palety znanych farb kredowych A.S. kacze jajo?
Rabaty u Ciebie są zachwycające. Przeniosłabym wszystko w ciemno do siebie łącznie z domkiem ogrodnika oczywiście


Uwielbiam rozmowy o kolorach Pistacje są zdecydowanie w odcieniu zieleni, to kacze jajo jest bardziej niebieskie, chociaż nie widziałam na żywo, ale tak też wynika z opisu. Pistacje są szaro-zielone, ale jednak zielone. I zdaje się ciut ciemniejsze, jajo jest w porównaniu do pistacji bardzo blade
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 21:15, 03 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Mgduska napisał(a)


Uwielbiam rozmowy o kolorach Pistacje są zdecydowanie w odcieniu zieleni, to kacze jajo jest bardziej niebieskie, chociaż nie widziałam na żywo, ale tak też wynika z opisu. Pistacje są szaro-zielone, ale jednak zielone. I zdaje się ciut ciemniejsze, jajo jest w porównaniu do pistacji bardzo blade

Bardzo mi się podobają stare meble w kolorze tego jaja, nawet zastanawiałam się nad zmianą krzesełek (teraz są old white) na takie.
I jak kiedyś zobaczyłam Twoje obeliski to od razu wpadły mi w oko, bo to też taki kolor charakterystyczny ale jednocześnie nie tak wyrazisty jak ten, który wybrałam jako kolor wiodący w mojej architekturze podwórkowej.
Dziękuję za pomoc
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
April 11:26, 04 paź 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Ładną masz jesień u siebie
Do boltonii się przymierzam od kilku lat, odkąd widziałam ją u Danusi z vernoniami. Cudna. Niestety nie mam dla niej słońca...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies