Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

lilarose 20:40, 21 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tutaj rabata z ciemnymi pentstemonami przed Starą Pomarańczarnią w Łazienkach- lubię tam chodzić i sprawdzać jak się zmienia- przez cały rok Ogród Holenderski wygląda super
Jak zobaczysz, usunę.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 20:44, 21 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
tutaj rabata z ciemnymi pentstemonami przed Starą Pomarańczarnią w Łazienkach- lubię tam chodzić i sprawdzać jak się zmienia- przez cały rok Ogród Holenderski wygląda super
Jak zobaczysz, usunę.


Proszę mi tu niczego nie usuwać, ja chcę na to patrzeć!
Ojej, ostatnio byłam w Łazienkach zimą, było pięknie, ale nie tak
____________________
Sałatka pokrzywowa
gogo 00:57, 22 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kolorowo u Ciebie, to sobie pooglądałam, a potem skubnęłam pomidorka
Ładny ten dereń
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mgduska 10:02, 22 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
gogo napisał(a)
Kolorowo u Ciebie, to sobie pooglądałam, a potem skubnęłam pomidorka
Ładny ten dereń



Też mi się podoba, dlatego nie mogłam mu się oprzeć
Na razie stoi sobie w okolicy docelowego sadzenia, ale tam jest wokoło tyle roboty do zrobienia, że nie wiem, kiedy trafi do ziemi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasya 03:47, 23 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41685
Mgduska napisał(a)
Karczochy przewijają się na forum, moje wyglądają tak:



Wszystko przez mszyce i mrówki, które obsypały całe rośliny ziemią - zrobiły z nich mrowiska. Więc te moje biedaczyska ratowane były prawie od zera, bo musiałam je przesadzić, co zniosły źle. Ale żyją, na zimę zadołuję je w szklarni i zobaczymy.

Moje miały ten sam problem, nie wiem czy cis z nich będzie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Martka 17:14, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, te ciemnopurpurowe dalie są obłędne, połączenie nad którym pieje Magleska także budzi moje głośne westchnienia. Uwielbiam ten kolor. Nie mam gdzie przechowywać karp, to mnie powstrzymuje na jakiś czas... ale my ogrodnicy nie spoczniemy, dopóki nie wymyślimy... i aż mnie przeraża ta myśl, bo nie chciałam hortensji róż, dalii, a teraz wszystko to wwędrowuje sobie bezczelnie do ogrodu, czyli pora na dalie?
To drzewko w donicy to dereń? Bardzo ładnie zaczyna się przebarwiać...
antracyt 17:58, 23 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
Dalie zawsze można potraktować jak jednoroczne, przynajmniej tak na próbę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 18:11, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Antracycie, można, ale tak to szkoda mi... poza tym one z wiekiem kwitną coraz dorodniej... może znajdę im na zimę kiedyś takie miejsce jakiego potrzebują. U mnie w garażu jest 16 stopni
antracyt 18:24, 23 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
To fakt, karpy z każdym rokiem stają się coraz dorodniejsze i kwiatami się odwdzięczają. 16stopni to rzeczywiście dla nich za dużo. Ja wynoszę swoje na strych i to trochę też loteria, bo przy ciepłych zimach część potrafi przyschnąć (a może źle je wcześniej zabezpieczałam).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 20:01, 23 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Martka napisał(a)
Mgdusko, te ciemnopurpurowe dalie są obłędne, połączenie nad którym pieje Magleska także budzi moje głośne westchnienia. Uwielbiam ten kolor. Nie mam gdzie przechowywać karp, to mnie powstrzymuje na jakiś czas... ale my ogrodnicy nie spoczniemy, dopóki nie wymyślimy... i aż mnie przeraża ta myśl, bo nie chciałam hortensji róż, dalii, a teraz wszystko to wwędrowuje sobie bezczelnie do ogrodu, czyli pora na dalie?
To drzewko w donicy to dereń? Bardzo ładnie zaczyna się przebarwiać...

tak Martko- pora na dalie!
Ja w ogóle nie wiem, dlaczego nie ma Polskiego Towarzystwa Miłośników Dali!
Dziewczęta, to co? Zakładamy?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies