Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

April 14:21, 04 gru 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Wysuwam na moment nos ze swojego zimowego leża żeby przesłać buziaki. Niespodzianka doszła
Nie wiem jak się mogę zrewanżować. Fenkuł nasionka pokazał w tym roku czy dosłać?
Fajny przegląd dalii. Ja mogę tylko zazdrościć bo nie daję rady ich przezimować. Traktuję niestety jako jednoroczne.
A maki znoszą przesadzanie? Bo wysiałabym w warzywniku i przesadziła jak wzejdą. Nie byłoby problemu że wypielę radośnie...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 18:50, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)
Moim skromnym, z daliami (różami, magnoliami itd.) to tak, jak z butami. Znacie jakąś kobietę, która powie, że nie potrzebuje kolejnej pary?????


No właśnie - tak to już jest i nie ma co z tym walczyć
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:51, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)
Daliowy przegląd roku. Którą lubisz najbardziej?


Bacardi Niejednoznaczny kolor, kwitnie obficie, dobra do bukietów
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:56, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
MiluniaB napisał(a)

Piękne daliowe podsumowanie. Śliczne okazy. Tak cytowana to moja ulubiona


Miluniu,
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:58, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Mgdusko, dalie do zakochania! Świetnie zestawienie. Ja wciąż dumam, czy zechce mi się jeździć do brata i sprawdzać jak zimują, ale ochotę mam na nie znów ogromną i odwrotnie proporcjonalną do możliwości ich dobrego zimowania (tu rozłożone ręce i smuteczek) Czy ta brakująca dalia, którejj poszukujesz to może być Dark Fubuki? Gallery Art Leonardo? Chat Noir? Niesprawiedliwości lubią się kumulować, też tak mam z seriami. Ale na tyle szczęścia musi trafić się czasem jakaś strata? Ja w ziemi zgubiłam pierścionek - pamiątkę rodzinną, z diamencikami i mój ukochany. Nie noszę biżuterii specjalnie, ale ten miał wartość wyjątkową. Łączę się w bólu.




Nie wiem, jak na to wpadłaś, ale faktycznie przyglądałam się dwum spośród trzech wymienionych przez Ciebie odmianom - Dark Fubuki i Chat Noir Może po prostu właśnie takich ciemnych brakuje w moim zestawie?

Czasem rzeczywiście niefortunne zdarzenia pojawiają się seriami, aż strach wychodzić z domu. Z drugiej strony, lepiej mieć to raz z głowy.
Oj, gdyby chodziło o rodzinna pamiątkę z diamencikami, strrrrasznie byłabym zła.
Mojej Mamie zdarzyło się jednak wykopać zgubiony pierścionek po 10 latach - srebro starzeje się jednak szybciej, niż złoto, więc nie nadawał się do niczego, ale tego złotego ja bym szukała.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:02, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Wysuwam na moment nos ze swojego zimowego leża żeby przesłać buziaki. Niespodzianka doszła
Nie wiem jak się mogę zrewanżować. Fenkuł nasionka pokazał w tym roku czy dosłać?
Fajny przegląd dalii. Ja mogę tylko zazdrościć bo nie daję rady ich przezimować. Traktuję niestety jako jednoroczne.
A maki znoszą przesadzanie? Bo wysiałabym w warzywniku i przesadziła jak wzejdą. Nie byłoby problemu że wypielę radośnie...


Ha, wiedziałam, jak Cię wywabić
Fenkuł ma się nieźle, chociaż może miejscówka z kocimiętką jest dla niego za mało żyzna? Przesadzę w przyszłym sezonie, ale dziękuję, ma bogactwo fenkułowe
Maczki są z tych, co nie lubią przesadzania, no może - Póki malutkie, z wielka bryła? Ale nie wiem, czy nie rozsadziłabyś całego warzywnika. Może lepiej posiej na docelowej miejscówce i DOBRZE oznacz?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:10, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wiadomość dnia jest taka, że pierścionek SIĘ ZNALAZŁ

Słońce wzeszło, śnieg stopniał. Przechodzę NIEWIEMKTÓRYRAZ obok schodów wejściowych do domu (teraz powinnam napisać - gdy wtem!) - patrzę, leży Na bruku, w pobliżu rabatki, z której wyjmowałam dalie. Lekko zjajowany, ale M. już go naprostował
Rano przeszłam cały ogród z nosem przy ziemi, ale ponieważ śniegu było sporo, doszłam do wniosku, że to stracona sprawa.

Dziękuję więc wszystkim życzliwym myślom kierowanym w moją stronę, hu hu, bardzo się cieszę, wiecie jak to jest - są rzeczy, których się nie chce zastępować innymi
Dla Was mój niezniszczalny listopadowo - grudniowy bukiet



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:27, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Energia mnie rozpiera, znów mogłam popracować w ogrodzie - to jest radość - a przede wszystkim zobaczyć ogród w świetle dziennym Zdaje się, że zbliżam się do końca robót ogrodowych w tym sezonie

To, co robiłam dzisiaj, nazwałabym ogrodnictwem eksperymentalnym, dotąd nie zdarzyło mi sią sypać kopczyki na śnieg. Ogród wygląda jak po grasowaniu kretów, ale ja kopcowanie róż mam odhaczone






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:29, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dalie są super Ja jeśli zdążymy ogród odeskować planuje polowanie daliowe wiosną....


Jak Was znam zdążycie i jeszcze dalie zakwitną pierwsze u Was
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:31, 04 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
jolanka napisał(a)

Ale podpuszczacie, spryciule


Tu się naprawdę nie ma przed czym bronić, samo szczęście - chociaż jedną do donicy?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies