Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Martka 08:06, 05 gru 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)


Tu się naprawdę nie ma przed czym bronić, samo szczęście - chociaż jedną do donicy?


Właśnie uświadomiłaś mi, że do donicy to tak, to koniecznie, choćby miała być jednoroczna. A że donic mam trochę, to hmmm... z pięć w zasadzie.
Super, że zguba znaleziona, bardzo dobra wiadomość. Napisz też, czy mąż już wyszedł spod kroplówki
lilarose 10:59, 05 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Wiadomość dnia jest taka, że pierścionek SIĘ ZNALAZŁ

Słońce wzeszło, śnieg stopniał. Przechodzę NIEWIEMKTÓRYRAZ obok schodów wejściowych do domu (teraz powinnam napisać - gdy wtem!) - patrzę, leży Na bruku, w pobliżu rabatki, z której wyjmowałam dalie. Lekko zjajowany, ale M. już go naprostował
Rano przeszłam cały ogród z nosem przy ziemi, ale ponieważ śniegu było sporo, doszłam do wniosku, że to stracona sprawa.

Dziękuję więc wszystkim życzliwym myślom kierowanym w moją stronę, hu hu, bardzo się cieszę, wiecie jak to jest - są rzeczy, których się nie chce zastępować innymi
Dla Was mój niezniszczalny listopadowo - grudniowy bukiet




No! przecież Ci przepowiedziałyśmy, że się znajdzie
za bukiecik dziękujemy- należał nam się

kurde, może powinnam poszukać mojej ukochanej czapki zaginionej w zeszłym roku. Skoro istnieje prawo seryjnego występowania pecha, to może tez odnajdowania "rzeczy, których się nie chce zastępować innymi" ???
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Juzia 13:09, 05 gru 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Ty jeszcze kopiesz???
Chyba bym zamarzła

Dalie masz cudne.
Cafe najpiękniejsza! A na drugim miejscu pomarańczowe oko.
No i może jeszcze ta ciemno fioletowa.
Fajnie, że mogę sobie u ciebie pooglądać Ja za leniwa jestem na dalie. Niestety.

Szczęście z tym pierścionkiem, bo takie maleństwa to ciężko znaleźć.
My kilka dni temu wykopaliśmy z kompostownika obieraczkę do warzyw zgubioną pół roku temu I miskę.

A małżonka na jaką dietę wysłałaś, że aż pod kroplówką się znalazł?




____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
nicol21 15:53, 05 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Piękne podsumowanie! Piękne kolory.

Mam Pink Magic, bardzo podobna do Diana's Memory, ale chyba trochę wyższa. Też sztywna, też liliowata.

O CAL nic nie pisze bo o piękności absolutnej nie ma co dyskutowac . U mnie były tylko w donicach i były zupełnie piękne.

Twoja NN to wg mnie Pinelands Princess, ale ze mnie żaden znawca. U mnie kwitła bardoz obficie, w zasadie non stop, kolor bardziej intensywny w sierpniu, w pazdzierniku dużo bardziej stonowany.

To Baccardo piękne! Ładny kolor. A jeśli do tego sztywna -.... cóż, do listy chciejstw nic nie dokładam wiec się na niej w tym roku nie znajdzie. I tak muszę okroić swoje chciejstwa do paru sztuk max.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mgduska 21:41, 05 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)


Właśnie uświadomiłaś mi, że do donicy to tak, to koniecznie, choćby miała być jednoroczna. A że donic mam trochę, to hmmm... z pięć w zasadzie.
Super, że zguba znaleziona, bardzo dobra wiadomość. Napisz też, czy mąż już wyszedł spod kroplówki


Mąż wyszedł Będzie dobrze, na jedno dostał antybiotyk, na drugie... Tatry. Dla mnie to mocno podejrzane, ale nie było mnie przy rozmowie. Tak można czyjegoś męża w góry wysyłać?

Dalie w donicy dobrze sobie radzą
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:46, 05 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)
Piękne podsumowanie! Piękne kolory.

Mam Pink Magic, bardzo podobna do Diana's Memory, ale chyba trochę wyższa. Też sztywna, też liliowata.

O CAL nic nie pisze bo o piękności absolutnej nie ma co dyskutowac . U mnie były tylko w donicach i były zupełnie piękne.

Twoja NN to wg mnie Pinelands Princess, ale ze mnie żaden znawca. U mnie kwitła bardoz obficie, w zasadie non stop, kolor bardziej intensywny w sierpniu, w pazdzierniku dużo bardziej stonowany.

To Baccardo piękne! Ładny kolor. A jeśli do tego sztywna -.... cóż, do listy chciejstw nic nie dokładam wiec się na niej w tym roku nie znajdzie. I tak muszę okroić swoje chciejstwa do paru sztuk max.


Tobie się nie mieszczą, co ja mam powiedzieć Coraz piękniejsze odmiany widzę w internetach, może to i dobrze, że nie wszystkie są dostępne
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:51, 05 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

No! przecież Ci przepowiedziałyśmy, że się znajdzie
za bukiecik dziękujemy- należał nam się

kurde, może powinnam poszukać mojej ukochanej czapki zaginionej w zeszłym roku. Skoro istnieje prawo seryjnego występowania pecha, to może tez odnajdowania "rzeczy, których się nie chce zastępować innymi" ???


Tak, kciuki były trzymane profesjonalnie

Jeśli czapka zginęła w domu - może być ciężko W domu rzeczy giną jakoś tak na amen. To znaczy znajdują się wtedy, kiedy szukasz już czegoś innego. Spróbuj może poszukać jakichś rękawiczek?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:18, 05 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
Ty jeszcze kopiesz???
Chyba bym zamarzła

Dalie masz cudne.
Cafe najpiękniejsza! A na drugim miejscu pomarańczowe oko.
No i może jeszcze ta ciemno fioletowa.
Fajnie, że mogę sobie u ciebie pooglądać Ja za leniwa jestem na dalie. Niestety.

Szczęście z tym pierścionkiem, bo takie maleństwa to ciężko znaleźć.
My kilka dni temu wykopaliśmy z kompostownika obieraczkę do warzyw zgubioną pół roku temu I miskę.

A małżonka na jaką dietę wysłałaś, że aż pod kroplówką się znalazł?







Z tą dietą to mój pomysł, to fakt, ale jeszcze go nie wysłałam, dopiero co wymyśliłam. A tymczasem doktory wysyłają mi męża w góry, zamiast mówić (ze mną) jednym głosem. Bezradna jakaś ta medycyna?

Wyobrażam sobie Waszą radość z tej obieraczki Jeśli to była Wasza ukochana obieraczka

Ukopałam 6 taczek - dodatkowo mieszałam obornik z kompostem, a to bardzo dobrze rozgrzewa, po pół godzinie zrzuciłam puchówkę.
Oborniczek koński świeżo kupiony, 6 worów po około 20 kg, poszły dwa wory.
Kopczyki mam eleganckie


____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 14:16, 06 gru 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Mgduska napisał(a)



Z tą dietą to mój pomysł, to fakt, ale jeszcze go nie wysłałam, dopiero co wymyśliłam. A tymczasem doktory wysyłają mi męża w góry, zamiast mówić (ze mną) jednym głosem. Bezradna jakaś ta medycyna?

Wyobrażam sobie Waszą radość z tej obieraczki Jeśli to była Wasza ukochana obieraczka

Ukopałam 6 taczek - dodatkowo mieszałam obornik z kompostem, a to bardzo dobrze rozgrzewa, po pół godzinie zrzuciłam puchówkę.
Oborniczek koński świeżo kupiony, 6 worów po około 20 kg, poszły dwa wory.
Kopczyki mam eleganckie





DObra dieta nie jest zła! Potem lekarz nie jest potrzebny
Nie lubię ich. Nie ufam. Nie chodzę.

Doktory góry przepisali? Gdzie takie doktory jeszcze są???? CHociaż doczytałam, że antybiotyk też wcisnęli... to nie takie dobre te doktory

Radość była bo obieraczka może nie ukochana, ale lepsza od tej nowej

Kopczyki. Kiedyś o nich słyszałam Kiedyś nawet robiłam
Teraz tylko liczę straty po zimie

Mrozu u Cię nie ma?
Ja już sobie nie pokopię. Twardo trochu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 09:12, 07 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mróz właśnie się rozkręca, ale sterta kompostu nie zamarzła, ma w sobie wewnętrzne ciepło
W temacie ogrodniczym udaję się na sen zimowy. Zamówiłam w przedsprzedaży dalie (tylko 4), pod choinkę dostanę książkę i nasiona Czekam na Święta, chwilę wytchnienia i spokoju.

I to tyle na ten rok
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies