Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:22, 04 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I różne różności











Kopru nie siałam, na bank, ale mam



Tyle na dziś

____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 21:38, 04 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Bardzo ładny ten dach budki z rojnikami i rozchodnikami. Rabaty na gęsto, chyba pielić zbyt dużo nie trzeba?

Różności też mi się bardzo podobają, bukiety również.
Co robisz z zawartością minibajorka w pojemniku na zimę?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mgduska 21:51, 04 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Joku napisał(a)
Bardzo ładny ten dach budki z rojnikami i rozchodnikami. Rabaty na gęsto, chyba pielić zbyt dużo nie trzeba?

Różności też mi się bardzo podobają, bukiety również.
Co robisz z zawartością minibajorka w pojemniku na zimę?


Na tej największej, najstarszej rabacie rzeczywiście niewiele pielę, od czasu do czasu, coś tam skubnę, na siłę nie szukam

Mini bajorko zimowało w domu, w nieogrzewanym pokoju. Trochę za późno wystawiłam je na dwór wiosną - w domu wszystko już wybujało, potem wystawione zmarniało, potem odrosło
Mroźne noce ciągnęły się tak długo, że ciężko było utrafić.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 23:36, 04 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4590
Wiewiór walczący z tak dużym żołędziem, to dopiero coś. Ślicznie zrudział, masz atrakcję ogrodową nr 1
Ogłoszenie:
Zamienię dwa jeże na jednego wiewióra.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 00:01, 05 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)
I różne różności






Lubię poniedziałki
Ta "różna różność" ze zdjęcia jest urzekająca, ale czytam, że masz z nią trochę biegania. Dziś dopadły mnie myśli, że całkiem niedługo znów wszystko trzeba będzie pochować i pozamykać, że wiosna lato to taki bonus do życia w naszych szerokościach geograficznych, zupełnie wyjątkowy czas, święto w zasadzie. Trzeba czerpać garściami. Twój ogród do tego jest właśnie stworzony.
Urzekł mnie jeszcze daszek... Pokazuj proszę częściej Bukiety - znów piękne
Magara 00:36, 05 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Mgduska napisał(a)


Nie wieszać!!
Wszystko wypadnie Dojrzałe, czyli beżowe makówki ucinasz i pionowo, ostrożnie zanosisz do domu, mogą sobie jeszcze dosychać w wazonie, albo możesz wypukać nasiona od razu do koperty, pudełka - z dojrzałej makówki wysypują się nader łatwo.
Wybierz najbardziej dorodne makówki i tym pozwól zaschnąć na rabacie. Tych nasion wewnątrz jest bardzo dużo

Czytam o pończoszkach - no o tym akurat nie pomyślałam, ale o jakimś eleganckim woreczku i owszem
Za instruktaż dzięki i pomponellę też
Rudbekie u nas też już w blokach startowych - mam wrażenie, że 2022 jest kolejnym nieprzewidywalnym rokiem jeżeli chodzi o czas kwitnienia różnych roślin...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Juzia 01:53, 05 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Kordina napisał(a)

Ogłoszenie:
Zamienię dwa jeże na jednego wiewióra.


Też bym mogła
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 01:54, 05 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
DObra.... to teraz poważnie!

CO Ty robisz, że róże masz takie zdrowe?!?!?!

Moje albo zjedzone - liście całe podziurawione, albo plamistość.
I tak na prawie wszystkich!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Helen 04:51, 05 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Magda, ogrodu zazdroszczę bardzo, jest świetnie skomponowany i piękny kolorystycznie, ale ruda po prostu wymiata. Dobre miejsce na mieszkanie sobie znalazła.
____________________
Helen - Hortensjowo
April 08:05, 05 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Róże wspaniałe I ciągle masa kwitnienia. Ja zaczynam już ciąć, no poza Pomponellą, która otwiera pąki.

Biedną wiewiórę, czy wiewióra... zmuszasz cały czas do gimnastyki. Może za nisko ma tego żołędzia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies