Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 12:22, 08 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Mgduska napisał(a)


Ciężko jest teraz pozbierać zdjęcia, które dobrze oddadzą cała rabatę, musiałabym mieć zamysł dokumentowania konkretnego miejsca, a tak - są dość przypadkowe, takie, na jakie trafiłam

Zuza, czy ta kalina nie ma za sucho? Ja swoją mam drugi sezon, pierwszy kwitnący. Bardzo ładne ma kwiaty, mimo, że niepozorne, ale cała jest taka ładna. Początkowo mój małżonek nie miał do niej przekonania, uważał, że kupiłam jakieś egzotyczne UFO, ale teraz jesteśmy zgodni, że bardzo dobrze wpisała się w nasz ogród.

Klęczników używam nie tylko do pielenia - bardzo się przydają przy robieniu zdjęć

Kalinę mam wprawdzie posadzoną w okolicach orzecha, ale w takim miejscu, że w nogach ma raczej wilgotno. Przynajmniej ziemia na powierzchni taka jest... sama nie wiem. Bardzo ją lubię nawet bez kwiatów, ale zastanawia mnie co jej nie służy, że kwiatów nie rozwija, mimo, że przyrasta całkiem ładnie.

Klęcznik do zdjęć - o tym nie pomyślałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sonny 18:26, 08 gru 2022


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Bardzo fajny przegląd rabat Będę podglądać.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Pszczelarnia 19:43, 08 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)









Boski widok!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 23:21, 08 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sonny napisał(a)
Bardzo fajny przegląd rabat Będę podglądać.


Dziękuję Zapraszam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 23:24, 08 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)



Boski widok!



____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:46, 08 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Mgduska napisał(a)


Hmm, sądziłam, że taki przegląd zadziała uspokajająco na ogrodnicze dusze, że powie im: zobaczcie - jest tak, potem tak, jest zielono, potem są kwiaty, potem to przemija, ale znowu wraca, jest dobrze, tak ma być Absolutnie nie chciałam wzbudzać tęsknot za wiosną, która przecież przyjdzie w swoim czasie
A przylaszczki mają w sobie coś rozczulającego

Może i dobrze sądziłaś, ale ja się w schematy widać nie mieszczę
Przylaszczki i dla mnie są rozczulające i magiczne
Mam żal do siebie, że zawsze się nimi zachwycam, a potem o nich zapominam w amoku wiosennego kwitnienia różności. A już dawno powinnam podzielić, poprzesadzać, żeby mieć ich więcej...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 20:00, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kolejna historia w obrazkach - zachodnia część okrągłej rabaty pachnąco - jadalnej. Rabata jest w górnej części ogrodu, miała być różanką z dodatkami, niechcący wyszła rabata daliowa z dodatkiem róż Roże rosną wolniej niż dalie, stąd to nieporozumienie. Z czasem miejsca dla dlii będzie mniej a róże pokażą, co potrafią.












____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:07, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:13, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:18, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies