Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Kordina 23:11, 06 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
lilarose napisał(a)
...

dzieci właśnie przytargały słodycze od moich rodziców, więc pewnie się ugnę i skończy się na tym, że nie tylko nasionami sobie dziś dogodzę
Wszędzie czyhające na człowieka zasadzki



O to, to, ja dzisiaj byłam na urodzinach i nie wypadało przecież nie ulec jeszcze gospodarze obraziliby się. Taka zasadzka czyhała na mnie, ale była przepyszna z bitą śmietaną i wiśniami
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:59, 06 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6666
Mgduska napisał(a)


I co, i co??
U mnie był, ale tylko o buty Młodzieży zahaczył, znowu moje pominął (!?)


Eh.... Był cholernik, był... Nowy harmonogram spłat rat kredytu przyniósł, 15 procent więcej i nowe odsetki naliczone
Więc może Ty się ciesz, że Twoje buty pominął
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:56, 07 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Ale fajnie tą rabatę pokazałaś. Jakoś wcześniej nie postrzegałam jej w ten sposób. Upchana jest do granic możliwości, przyjemnie spójnie korystyczna od wiosny do lata. Co masz za tytoniem posadzone, to jakiś krzew? Nie mogę rozgryźć.
ps. Gdybyś przypadkiem miałam nadmiary nasion tej malwy to ja poproszę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:40, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kaśka - tak, hosta to Praying Hands, a na rabacie rzeczywiści jest ruch, nie tylko związany ze zmiana pór roku Wiosną doszła tam rozplenica japońska, nie pamiętam nazwy, zresztą ledwo przeżyła, musiała być podpędzona, a pod koniec sezonu zabrałam stąd epimedia (poszły na rabatkę do lasu), w ich miejsce trafiły kukliki zwisłe, dosadziłam też drugiego zawilca, kiedy okazało się, że pierwszemu jest tam bardzo dobrze. Latem co roku kwitną ostróżeczki - samosiejki, malwy sieją się niemiłosiernie, najchętniej na samym skraju, w pierwszym rzędzie.

Bożena, do mnie ostatecznie też święty dotarł, dostałam orzeszki w czekoladzie, ale jestem twarda jako te orzechy, nawet nie rozpakowałam paczuszki - jak mam wyjść z choróbsk i nie zamienić się w pączek, chwilowo nie jadam.

Magara, ten typ, co przyniósł złe wieści to na pewno nie święty, oszust jakiś, dużo teraz takich.

Zuza, tytoń rósł przy krzewuszce o purpurowych liściach. Mam tam też maleńką bergenię o białych kwiatach i orliki. Dokumentacja zdjęciowa jest więc niekompletna, bo tych gatunków w ogóle nie widać kwitnących.
A nasiona pewnie jeszcze uda mi się wydłubać, nie ścinam malw, bo tworzą fajny, pionowy element rabaty.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:22, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pora na rabatę cienisto - ciemiernikową, zdjęcia od marca. To jest rabatka wiosenno - jesienna, latem niknie w cieniu wiśni i ukryta za wielkim bodziszkiem wspaniałym.
Mam tam ciemierniki orientalne, białe i cuchnące, poza tym przylaszczki, turzyce, epimedia, przebiśniegi, miodunki i serduszkę. Wyższe piętro to kalina sztywnolistna, bukszpany, jest też głóg i hortensja Pink Anabelle oraz róża Stanwell Perpetual, która tworzy piękny dach nad całością.







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:24, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:25, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:30, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370










____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:32, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:38, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370







____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies