Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 11:15, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
U mnie koty zmaltretowały tylko niektóre odmiany kocimiętek, ich ulubione to białe niskie NN. Niektórymi w ogóle się nie interesują i tym pozwalam się rozrastać do woli.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 11:29, 16 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
A znasz ich nazwy?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Pszczelarnia 11:33, 16 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)








Zatęskniłam za lipcem.

Drugie zdjęcie zabieram ze sobą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 11:36, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Co do kocimiętki to u mnie zakup nietrafiony, ze względu na 5 kotów. Już po otwarciu przesyłki z bylinami uwaliły się i tarzały w donicach, łamiąc i przewracając pozostałe. Szybko wcisnęłam kocimiętki w ogród i powtórka, połamały niewielkie roślinki tarzając się w nich. I znowu akcja wykopania i nasadzenia na samym brzegu już tylko dla kotów a nie urody ogrodu


Ja się przez parę lat bałam kocimiętki ze względu na koty. W końcu na próbę posadziłam i okazało się, że bałam się niepotrzebnie - kot sąsiadów czuje się u nas jak u siebie, a żadnej kocimiętki nie tyka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:42, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)


Zatęskniłam za lipcem.

Drugie zdjęcie zabieram ze sobą.


Ewo Te zdjęcia na pewno są późniejsze, pierwsze to co najmniej sierpień, drugie listopad. Dalie kwitły bardzo późno, zaczęły na dobre we wrześniu, kiedy skończyły się upały.
Tęsknotę za latem rozumiem, ale ja na razie skupiam się na przetrwaniu zimy. Tęsknota pewnie uruchomi mi się w lutym, wtedy jej na to pozwolę, teraz jest za daleko, za długo trzeba by tęsknić.
Zdjęcia z lata, oglądane zimą, wydają się niewiarygodne, czasem puszczamy sobie z rzutnika i nie wierzymy, że to u nas tak zielono
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:46, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Zakochać się można w kolorze rozbielonego fioletu w zestawieniu z pudrowaną brzoskwinią, dalie u Was są tak urocze, że już „prawie” nie rozważam, czy, tylko jakie
Leżaczek stoi w słusznym miejscu. Śnieg na milionie zdjęc, a tu takie rarytasy przeglądajmy dalej Twoje rabaty. Dlaczego Twoje zdjęcia tak przyjemnie ociekają kolorem? Pytam się

Edit: 8 miesięcy plus ciemierniki i przebiśniegi i mamy prawie 12?


Leżaczek stojący w tym miejscu nazywam sanatorium
Kolory lubię, się nie boję i już pisałam, że nie dałabym rady mieć białego ogrodu tylko, kiedy jest tyle innych kolorów
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 12:08, 16 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Mgduska napisał(a)

...Zdjęcia z lata, oglądane zimą, wydają się niewiarygodne, czasem puszczamy sobie z rzutnika i nie wierzymy, że to u nas tak zielono


O tak właśnie, jak patrzę na soczystość i różne odcienie zieleni i kolorów lata, to trudno uwierzyć, że znowu się odrodzi, a jednak
To się nazywa nadzieja i wiara
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Napia 23:09, 16 gru 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
antracyt napisał(a)
U mnie koty zmaltretowały tylko niektóre odmiany kocimiętek, ich ulubione to białe niskie NN. Niektórymi w ogóle się nie interesują i tym pozwalam się rozrastać do woli.


To tak jak u mnie - niebieska ich nie interesuje, biała natomiast budziła ich namiętną miłość
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
tulucy 23:49, 16 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Mój kot jakiś dziwny, w ogóle go kocimiętką nie rusza, żadna odmiana.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 13:57, 17 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Kordina napisał(a)
A znasz ich nazwy?

Na pewno Walker's Low i groniasta Amelia, niskiej niebieskiej nie pamiętam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies