Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 11:45, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tyle wiosny, teraz jesień na tej samej rabacie - różnić się będzie, poza kwieciem, co oczywiste, tłem - jedną z najważniejszych inwestycji, którą udało się w tym roku doprowadzić do finału - pełnym ogrodzeniem od sąsiadów.
Z przodu są hakone, rdest i hortensja ogrodowa, o których zapomniałam













To tyle z jednej z ostatnio ulubionych rabat



____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 11:50, 07 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Mgduska napisał(a)






Ja tu widzę Twój klęcznik i ołtarzyk ogrodowy też mam taki tylko zielony, ale ostatnio został mocno poszarpany, koty uwielbiają ostrzyć sobie na nim pazury, taka profanacja!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 12:11, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przygotowanie do sadzenia turzyc Mam trzy klęczniki na zmianę, często sadzę w czasie mżawki, wtedy przydaje się zmiana, ale do pielenia też podkładam sobie pod drugą rękę
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 12:26, 07 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Mgduska napisał(a)

A nasiona pewnie jeszcze uda mi się wydłubać, nie ścinam malw, bo tworzą fajny, pionowy element rabaty.


To podłub trochę więcej pliiiiz

A jeszcze chciałam zapytać o te ostróżeczki - one same Ci się sieją? bo ja kiedyś próbowałam ze skutkiem zerowym. Może jeszcze raz spróbuję.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Dorii 12:29, 07 gru 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mgduska napisał(a)




Ale mi się podoba to zestawienie białych tulipanów i serduszki. Coś pięknego po prostu. Normalnie zgapię :⁠-⁠P i chyba nawet wiem gdzie posadzę takie zestawienie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
lilarose 20:06, 07 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tak, ja też lubię u Ciebie tę rabatę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 20:59, 07 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Cudne fotki obu rabat Napchane masz na nich na maxa. Zastanawiam się jak będzie po dwóch trzech sezonach i później....epimedia, zawilce, rdesty, bodziszki się rozłażą, hosty rozrastają w spore kępy, serduszki podobnie.....zmieści się to wszystko tam?
Ale bardzo lubię takie rabaty na bogatoDobra inwestycja to ogrodzenie
Nie wiem czemu, ale dziwnie mi się ogląda ciemierniki z wyciętymi liśćmi, choć piękne wyglądają na poranione.... ciśnie mi się jak anioły z połamanymi skrzydłami... może dlatego, że ja nie wycinam i wiem jak mogą wyglądać....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 21:12, 07 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8341
Ja też wycinam liście ciemiernikom i one to chyba lubią, to kwitną jak goooopie a później rosną im przepiękne nowe zielone liście
Madzia, cuda pokazujesz, czekam na więcej


P.S. Czy Ty też jesteś dwojga imion?
Uśmialiśmy się ostatnio, będąc u brata, gdy ośmioletnia bratanica zakomunikowała nam, że ona ma drugie imię. Nikt nigdy o tym nie słyszał, bratowa tego nie mówiła, więc byliśmy bardzo zdziwieni. Długo zgadywaliśmy jakie to może być imię, zaczyna się na "L", kończy na "A".
Nikt oczywiście nie zgadł.
W końcu Madzia powiedziała, że koleżanka (też ośmiolatka) ją uświadomiła, że ona ma 2 imiona: Magda i Lena

Dzieciaki to mają wyobraźnię
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwia_slomc... 21:42, 07 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Wiele osób na forum wycina
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 22:04, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)


To podłub trochę więcej pliiiiz

A jeszcze chciałam zapytać o te ostróżeczki - one same Ci się sieją? bo ja kiedyś próbowałam ze skutkiem zerowym. Może jeszcze raz spróbuję.


Podłubię
Ostróżeczki wysiałam raz, teraz same wracają, nawet nie dbam o to, żeby się wysiały. Ale trzymają się tej jednej rabaty, dalej nie uciekają.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies