Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 22:05, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
tak, ja też lubię u Ciebie tę rabatę


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:13, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudne fotki obu rabat Napchane masz na nich na maxa. Zastanawiam się jak będzie po dwóch trzech sezonach i później....epimedia, zawilce, rdesty, bodziszki się rozłażą, hosty rozrastają w spore kępy, serduszki podobnie.....zmieści się to wszystko tam?
Ale bardzo lubię takie rabaty na bogatoDobra inwestycja to ogrodzenie
Nie wiem czemu, ale dziwnie mi się ogląda ciemierniki z wyciętymi liśćmi, choć piękne wyglądają na poranione.... ciśnie mi się jak anioły z połamanymi skrzydłami... może dlatego, że ja nie wycinam i wiem jak mogą wyglądać....


Wyjątkowo, jak na mnie, dużo powietrza zostawiłam roślinom na tej rabacie Ostatnio zabrałam z niej krwiściąga i paproć, które w ogóle nie chciały tam rosnąć.
Epimedia są tam już drugi sezon i z trzech małych sadzonek zrobiła się ładna kępa, ale to nie problem, one nie boja się przesadzania, a mam sporo miejsc, gdzie mogę je przenieść. Serduszka też nie jest problemem, wydaje mi się, że wręcz ciut zmalała, to też był jej drugi sezon. Gorzej z ciemiernikami - po nich się nie spodziewałam takiego wzrostu. Ale największe rosną dwie sztuki, które kupiłam niedrogo, bo to były bezodmianowe siewki - w razie potrzeby zacznę rozsadzanie od nich. Poza tym mam na tej rabatce mnóstwo własnych siewek
Sylwia, wycinam te liście w miarę potrzeb - kiedy robią się brzydkie, pojawiają się na nich brązowe plamy itd, nie ma co marudzić, wtedy już trzeba zrobić miejsce nowym.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:16, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Ja też wycinam liście ciemiernikom i one to chyba lubią, to kwitną jak goooopie a później rosną im przepiękne nowe zielone liście
Madzia, cuda pokazujesz, czekam na więcej


P.S. Czy Ty też jesteś dwojga imion?
Uśmialiśmy się ostatnio, będąc u brata, gdy ośmioletnia bratanica zakomunikowała nam, że ona ma drugie imię. Nikt nigdy o tym nie słyszał, bratowa tego nie mówiła, więc byliśmy bardzo zdziwieni. Długo zgadywaliśmy jakie to może być imię, zaczyna się na "L", kończy na "A".
Nikt oczywiście nie zgadł.
W końcu Madzia powiedziała, że koleżanka (też ośmiolatka) ją uświadomiła, że ona ma 2 imiona: Magda i Lena

Dzieciaki to mają wyobraźnię


Tak, ja też jestem dwojga imion, ale jako dziecko uważałam, że tą Lenę niepotrzebnie mi dokleili, wolałam samą Magdę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:27, 07 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Zdjęcia obejrzałam - ładnie jak nie wiem co
Myślałam, że jeszcze za wiosną tak bardzo nie tęsknię ale jak zobaczyłam Twoje przylaszczki, to wiem, że sama siebie okłamuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:35, 08 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Magara napisał(a)

Myślałam, że jeszcze za wiosną tak bardzo nie tęsknię ale jak zobaczyłam Twoje przylaszczki, to wiem, że sama siebie okłamuję

Mam tak samo
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 08:33, 08 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Ciemne tło bardzo dobrze zrobiło tej rabacie. Wiosenna odsłona będzie w przyszłym roku jeszcze ładniejsza Szkoda, że nie wstawiłaś zdjęcia z kwitnącą wiśnią.

Nie wiem czemu moja kalina mimo zawiązywania pąków nie pokazuje kwiatów. Nie mogę dociec co jest przyczyną, może przemarzają w wietrznym stanowisku?

ps. Przypomniałyście mi o klęczniku kupionym 2 lata temu. Biedak kurzy się gdzieś w drewutni nie użyty ani razu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 11:31, 08 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Rabata wiosenno-jesienna przepiękna. Lubię takie spokojne, ale nie nudne kompozycje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 11:49, 08 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Zdjęcia obejrzałam - ładnie jak nie wiem co
Myślałam, że jeszcze za wiosną tak bardzo nie tęsknię ale jak zobaczyłam Twoje przylaszczki, to wiem, że sama siebie okłamuję


Hmm, sądziłam, że taki przegląd zadziała uspokajająco na ogrodnicze dusze, że powie im: zobaczcie - jest tak, potem tak, jest zielono, potem są kwiaty, potem to przemija, ale znowu wraca, jest dobrze, tak ma być Absolutnie nie chciałam wzbudzać tęsknot za wiosną, która przecież przyjdzie w swoim czasie
A przylaszczki mają w sobie coś rozczulającego
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:56, 08 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Ciemne tło bardzo dobrze zrobiło tej rabacie. Wiosenna odsłona będzie w przyszłym roku jeszcze ładniejsza Szkoda, że nie wstawiłaś zdjęcia z kwitnącą wiśnią.

Nie wiem czemu moja kalina mimo zawiązywania pąków nie pokazuje kwiatów. Nie mogę dociec co jest przyczyną, może przemarzają w wietrznym stanowisku?

ps. Przypomniałyście mi o klęczniku kupionym 2 lata temu. Biedak kurzy się gdzieś w drewutni nie użyty ani razu


Ciężko jest teraz pozbierać zdjęcia, które dobrze oddadzą cała rabatę, musiałabym mieć zamysł dokumentowania konkretnego miejsca, a tak - są dość przypadkowe, takie, na jakie trafiłam

Zuza, czy ta kalina nie ma za sucho? Ja swoją mam drugi sezon, pierwszy kwitnący. Bardzo ładne ma kwiaty, mimo, że niepozorne, ale cała jest taka ładna. Początkowo mój małżonek nie miał do niej przekonania, uważał, że kupiłam jakieś egzotyczne UFO, ale teraz jesteśmy zgodni, że bardzo dobrze wpisała się w nasz ogród.

Klęczników używam nie tylko do pielenia - bardzo się przydają przy robieniu zdjęć
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:59, 08 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Rabata wiosenno-jesienna przepiękna. Lubię takie spokojne, ale nie nudne kompozycje


O, miło Cię widzieć po przerwie
Rabatka wiosenno-jesienna, ale tak naprawdę 'bez przerwy' - już teraz ciemierniki mają pąki, ciężko więc stwierdzić, kiedy jest początek, kiedy koniec sezonu
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies