Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 15:56, 13 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
CHociaż serce z wielkim nochalem ma swój urok.... to ja zdecydowanie wolę wianki


Moją faworytką była chuda długa świnia. Oczywiście ze skórką pomarańczową Mniam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 15:57, 13 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
dekoracje przednie ale chałka najlepsza - zjadłoby się
dlatego rozważania o nadprogramowych kilogramach przemilczę

u mnie pewnie dłubać w ziemi można by było, bo pogoda raczej wiosenna ale zgodnie z przyjętymi zasadami, na działeczkę zimą się nie palę


Twoje zasady niech będą moimi zasadami, howgh
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magleska 18:29, 13 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Magda nadrobiłam zaległości
zimowe fotki cudne ,a ciasteczka i chałka powoduje u mnie ślinotok narobiłaś mi smaka na coś słodkiego ,a zdecydowanie powinnam unikać waga wskazuje -wchodź pojedyńczo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Napia 20:21, 13 sty 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Takie smakowitości pokazujesz, ze zrobiłam się głodna Pierniki ok, ale chałka, chałka wygląda jak poezja I wianki cudne
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 08:37, 16 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magleska napisał(a)
Magda nadrobiłam zaległości
zimowe fotki cudne ,a ciasteczka i chałka powoduje u mnie ślinotok narobiłaś mi smaka na coś słodkiego ,a zdecydowanie powinnam unikać waga wskazuje -wchodź pojedyńczo


He he, no mówiłam - lepiej nie mieć wagi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:39, 16 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Napia napisał(a)
Takie smakowitości pokazujesz, ze zrobiłam się głodna Pierniki ok, ale chałka, chałka wygląda jak poezja I wianki cudne


Agnieszka, ta chałka to była chała, zrobiliśmy ją z kilograma mąki! Dopiero w trakcie zorientowałam się, że to nie jest to, co zazwyczaj kupuję w piekarni, tylko jakiś potwór. Pierwszy raz robiłam z tego przepisu i jakoś nie zajarzyłam wcześniej, że to będzie duże
____________________
Sałatka pokrzywowa
Napia 19:58, 17 sty 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Mgduska napisał(a)


Agnieszka, ta chałka to była chała, zrobiliśmy ją z kilograma mąki! Dopiero w trakcie zorientowałam się, że to nie jest to, co zazwyczaj kupuję w piekarni, tylko jakiś potwór. Pierwszy raz robiłam z tego przepisu i jakoś nie zajarzyłam wcześniej, że to będzie duże



Rozumiem zaskoczenie, też tak parę razy się zdziwiłam, gdy wypieki wyszły większe niż sądziłam ale mimo wszystko chałka wygląda imponująco
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 21:28, 17 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Myślę, że niedługo powtórzymy ten wyczyn
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 22:07, 17 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Niestety, znów tu trafiłam na te niepokojące wypieki. Chyba zrobię w weekend. Ze wszystkich ciast najbardziej lubię właśnie drożdżowe. Za każdym razem podziwiam też fenomen drożdży, które potrafią popracować mimo, że są tak mocno bełtane i miętoszone. Tyko ciepła i cukru im trzeba - to tak jak mi w porze zimowej A przecież jeszcze zima!
Mgdusko, maczki w lodówce. To dobrze?



Mgduska 22:39, 17 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martko, właśnie z tęsknoty za drożdżowym ciastem wysnuła się wizja chałki. Następnym razem nadzieję ją dodatkowo rodzynkami, a co
Lodówka nie zaszkodzi, chociaż maczki wschodziły też bez przemrożenia, siane w kwietniu, przedtem przechowywane w temperaturze pokojowej. Jednak zimowe wysiewy były wcześniejsze, zawsze udane i dorodne.
Maki od pewnego czasu po prostu mi się udają. Myślę, że to roślina, którą trzeba traktować z zaufaniem i niefrasobliwością - rzucić trochę tu, trochę tam, na pewno wzejdą
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies