Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 19:57, 07 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Napia napisał(a)
Śniegu zazdroszczę. U mnie owszem spadł, ale zostały tylko białe plamy w ogrodzie, a co noc temperatura spada poniżej minus 5 stopni. Wolałabym śniegową kołderkę, ale cóż.

Podoba mi się kompozycja z miotłą w roli głównej I różane portrety oczywiście też


Tym bardziej doceniam śnieg, wyjątkowo łaskawie pojawia się w tym roku.
Parę donic z delikatniejszymi roślinami schowałam na wszelki wypadek do chałupki.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Ewik 10:40, 08 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Widoki zimowe bardzo klimatyczne , a do szklarenki wzdycham i nijak nie wymyśliłam miejsca na nią u siebie .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Mgduska 20:16, 08 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ewik napisał(a)
Widoki zimowe bardzo klimatyczne , a do szklarenki wzdycham i nijak nie wymyśliłam miejsca na nią u siebie .


Szkoda, szklarnia to przydatna rzecz, teraz mam w niej na przechowaniu parę donic, a niedługo będą pierwsze warzywa.

Ku pamięci - dziś wysiałam sałatę szklarniową i papryki. Na razie są w domu na parapecie Nareszcie parapet znów jest w użyciu
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:27, 08 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Mgduska napisał(a)


Ku pamięci - dziś wysiałam sałatę szklarniową i papryki. Na razie są w domu na parapecie Nareszcie parapet znów jest w użyciu

Dobrze wiedzieć O sałacie, bo do siania papryk się nie przymierzam
Melduj proszę co z tą sałatą na bieżąco
Ja teraz kilka dni, może tydzień, będę poza domem, ale ziemię do siania już nawet kupiłam w biedrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 16:35, 09 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Wspaniały przegląd róż Bardzo mi się podoba ich towarzystwo w postaci ciemno fioletowych maków
Pisałaś że masz swoją uliczkę w Sopocie, czyżbyś tam mieszkała?

Masz Lagunę, napisz czy jest u Ciebie zdrowa? Ona powtarza kwitnienie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mgduska 20:55, 09 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Dobrze wiedzieć O sałacie, bo do siania papryk się nie przymierzam
Melduj proszę co z tą sałatą na bieżąco
Ja teraz kilka dni, może tydzień, będę poza domem, ale ziemię do siania już nawet kupiłam w biedrze


Okej, okej, melduję, że rzeżucha już pęka. O, przepraszam, pękała rano, zerknęłam teraz - ma już 2 mm korzonka. Pęka słonecznik.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:03, 09 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
Wspaniały przegląd róż Bardzo mi się podoba ich towarzystwo w postaci ciemno fioletowych maków
Pisałaś że masz swoją uliczkę w Sopocie, czyżbyś tam mieszkała?

Masz Lagunę, napisz czy jest u Ciebie zdrowa? Ona powtarza kwitnienie?


Nie, Mirko, nie mieszkam w Sopocie, bywam w niedzielne wieczory, przegląd różanki jest wtedy obowiązkowy A na tej 'mojej' uliczce ktoś ma piękny egzemplarz Achymista.

Laguna jest zdrowa i nawet można powiedzieć - zimozielona, z reguły muszę oberwać jej liście zimą. Powtarza kwitnienie, drugie jest zazwyczaj słabsze, ale zależy to od tego, jaki jest sezon, jeśli jest sucho - kwiatów jest mniej. Poza tym, że to potwór kolczasty, rosnący bez opamiętania, to przepiękna róża, w dodatku jej kwiaty pachną
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:23, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Mgduska napisał(a)


Okej, okej, melduję, że rzeżucha już pęka. O, przepraszam, pękała rano, zerknęłam teraz - ma już 2 mm korzonka. Pęka słonecznik.

Chyba się zagapiłam. Gdzie ta rzeżucha i słonecznik pękają? W kiełkownicy na kiełki czy w wysiewach przeznaczonych do gruntu??? W sumie to mnie sałata interesowała ale i to mnie ciekawi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:34, 10 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Sałata milczy. Reszta to kiełki, wszystko rzuciłam na jeden dywan z rzeżuchą. Rzeżucha wzejdzie na pewno, reszta nie wiadomo, ale tworzą ładny rzucik. Jeśli wzejdzie wszystko, dostanę wiosenną bombę witaminowo-chlorofilową.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mirkaka 09:20, 10 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Mogłabyś wrzucić więcej zdjęć Laguny, zależy mi pokazaniu całego krzewu, ile lat ją masz? Nie łapie żadnych chorób ? Mączniaka też nie? Tniesz ją po pierwszym kwitnieniu ? Jak ją tniesz na wiosnę?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies