Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 11:10, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Dobrze, że wstawiłaś to zdjęcie...może tym razem jak coś wyjdzie, to nie wypielę


Cieszę się, że się przyda Z reguły sieją się kępkami, łatwo się nauczyć je rozpoznawać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:11, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basieksp napisał(a)
Wiosna się rozkręca mam tylko nadzieję, że zima już nie zakręci z powrotem


Też liczę na to, że już z górki. Wiadomo, że epizody śniegowe mogą wpaść nawet w kwietniu, ale kto by się przejmował jednodniowym śniegiem
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:14, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Trudno, żeby Sałatka nie miała sałat


Danie firmowe


vita napisał(a)
Wysiewy jak marzenie, aż samemu by się już chciało, ale najpiękniejszy kryształ od małżonka. Kto wpadł na podświetlenie w kolorze? Słodka bułeczka, ach!


Nie siejesz? Ja muszę Chodzę wokół tych siewek, pięć razy dziennie do nich zaglądam i każę rodzinie podziwiać, że im jedzenie rośnie - no sama radość
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:26, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wstawiam za Andą:
https://ogrodowapasja.blog/2023/02/11/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie/

Podejście Jankosi zgadza się z moim Dodałabym jeszcze, że przy długo ciągnącej się zimie (jak to lubi być u mnie), nawet parę nieściętych badylków tworzy nad rośliną mikroklimat, dzięki któremu jestem spokojna, że nowe pędy nie marzną.

W łikend napawałam się widokiem badyli, czując radość, że są takie brzydkie. Bo to jest radość na moment przed fryzjerem, kiedy już wiem, że badyle niedługo znikną, a w ich miejsce pojawi się mój ogród




____________________
Sałatka pokrzywowa
April 13:41, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Mgduska napisał(a)
Wysiewy:
samosiew maczkowy - przetrwał zimę i ani myśli się poddać



Oj jak dobrze że wstawiłaś tą fotkę bo chyba takie coś ostatnio pieliłam... no poprawię się, już nie będę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:43, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Mgduska napisał(a)


W łikend napawałam się widokiem badyli, czując radość, że są takie brzydkie. Bo to jest radość na moment przed fryzjerem, kiedy już wiem, że badyle niedługo znikną, a w ich miejsce pojawi się mój ogród



Jaki romantyczny wpis w Walentynki
Miłość do ogrodu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 14:20, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Jaki romantyczny wpis w Walentynki
Miłość do ogrodu


Tak Słuchałam rano w radiu nt. objawów zakochania i ja to mam
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 14:28, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Mgduska napisał(a)


Tak Słuchałam rano w radiu nt. objawów zakochania i ja to mam


No jak dla mnie to BOMBA
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 15:34, 14 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)
Wstawiam za Andą:
https://ogrodowapasja.blog/2023/02/11/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie/

Podejście Jankosi zgadza się z moim Dodałabym jeszcze, że przy długo ciągnącej się zimie (jak to lubi być u mnie), nawet parę nieściętych badylków tworzy nad rośliną mikroklimat, dzięki któremu jestem spokojna, że nowe pędy nie marzną.

W łikend napawałam się widokiem badyli, czując radość, że są takie brzydkie. Bo to jest radość na moment przed fryzjerem, kiedy już wiem, że badyle niedługo znikną, a w ich miejsce pojawi się mój ogród


Stwierdzam w punkcie pierwszym, że:
Jankosię uwielbia się, nie można inaczej Faktycznie moda na domki dla owadów z jednej strony i czyste rabaty z drugiej - to się nie dodaje. Ja chcę i lubię mieć śmieci na rabatach do wiosny, bo larwy i owady to wiadomo, sama znalazłam biedronki. W ogrodzie nie jest łyso, jest struktura, wiatr nie smaga ziemi i korzeni, ptaki jeszcze wciąż podjadają. Mam tym samym taki rabatowy mini-kompostownik, część listków pozostanie na rabatach i ulegnie przerobieniu na materię organiczną, po co odbierać im tę szansę?

Stwierdzam w punkcie drugim, że:
Mgduskę uwielbia się, nie można inaczej! Tak konsekwentnie dbasz o różnorodność w ogrodzie, oblatana we wszystkich tematach ogrodniczych i życiowych, robisz piękne zdjęcia, pieczesz drożdżowe chałki, serduszka i jeszcze piszesz tak obrazowo! Nie odpuszczaj, ja Cię bardzo proszę napisz coś grubszego, bo ja bym mogła czytać i czytać na zmianę z kilkoma innymi wątkami



antracyt 17:18, 14 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
A ja dzisiaj wpadłam z sekatorem na różankę...nie byłam już w stanie dłużej oglądać z okna tarasowego wygniecionych, połamanych, zmaltretowanych przez zwierzory bylinowych suchulców. Ciachnęłam wszystko ok 10cm nad ziemią, bez czyszczenia rabaty. Teraz już mi zęby zgrzytać nie będą od najbliższego oczom widoku. Żyjątka powinny dać sobie radę albo w "śmieciach" które pozostały, albo w resztkach, które trafiły na nieużytki za płotem. Przy okazji okazało się, że cebulowe wszystkie już się obudziły i za chwilę cięcie byłoby problematyczne. Resztę rabat na razie zostawiam w spokoju. Lubię zostawić do wiosny większość bałaganu na rabatach, ale jak widać przestałam być w tej kwestii restrykcyjna i przyczyną nie są tylko kwestie estetyczne. Od kiedy ogród powiększył mi się dwukrotnie, liczba rabat przez to również, nie mogę zostawiać wszystkiego jak wcześniej, bo z porządkami nie ogarnęłabym się do maja...
ps. Domków dla owadów i sztucznych kryjówek nie próbuję nawet robić. Naturalnych miejsc dla nich mam pod dostatkiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies