Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

sylwia_slomc... 21:43, 06 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Mgduska napisał(a)
Aprikola


Koko Loko


Zdjęć nie doczekały się w ogóle Novalis, Jacques Cartier, New Dawn, Super Dorothy, Hommage a Barbara, Bonica. Na deser - wrześniowa Chippendale (pasuje kolorystycznie do zestawu)



Te dwie ostatnie super nieoczywiste w kolorze są cudne Na Koko od zeszłego sezonu choruję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 21:55, 06 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wierzyłam, że ptak zostanie rozpoznany, a kompozycja doceniona!

Martko, zimowe wysiewy stoją wewnątrz szklarni. Obrzucam śniegiem wszystko, co w niej zimuje, o ile śnieg jest dostępny. A tak się tej zimy składa, że śnieg pojawia się równocześnie z mrozem, co załatwia kwestię ochrony przed mrozem i późniejszego podlewania.
Zapewne chcesz sobie przypomnieć, jak ja mam urządzoną szklarnię - proszę bardzo - wiosna 2021 (u mnie pod linijkę jest tylko w szklarni):

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:04, 06 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)


Te dwie ostatnie super nieoczywiste w kolorze są cudne Na Koko od zeszłego sezonu choruję


Sylwia - Koko mam pod obserwacją, zdaje się, że ona dość słabo znosi zimy. W tym roku ta, która jest w donicy prawie zginęła, zakwitła tylko druga w gruncie. Z takiej delikatnej odmiany nie miałabyś dużego pożytku. U mnie zima jest dłuższa, ale jednak łagodniejsza. Dam znać jak będą wyglądały po zimie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 22:15, 06 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8393
Miotła super wygląda Gotowa do lotów do ciepłych krajów jakby co
U mnie chyba warunki podobne jak u Sylwii, a Koko Loko wsadzone, więc testujemy obie

Mgdusko, a te zimowe wysiewy to mi powiedz, czy ja przy takich srogich przymrozkach mogę robić?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 22:26, 06 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Możesz, bo właśnie o te przymrozki idzie, z tym, że posiałam gatunki, które same dobrze się wysiewają, głównie baldaszkowe. Możesz tak wysiać orlayę, dziką marchew, pietruszkę, ale też maki, ja tam mam jeszcze maczki kalifornijskie i czarnuszkę. Nie wysiewam zimą ciepłolubnych, bo one nie lubią/nie potrzebują przemrożenia. Można siać wszystko, co Anglicy nazywają hardy annual.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:04, 07 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Pan Zięba
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:49, 07 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Też tam widzę ziębę zziębniętą
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 10:18, 07 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, gdzieś mi wcięło wpis. Za widok szklarni od środka (o tę perspektywę mi chodziło właśnie) pięknie dziękuję! Apetyczne są te rządki Rozwiązał się problem, jaki miałam z oddzieleniem fundamentów od rabat: obrzeża!
Śnieg w szklarni - świetny patent, dla niewtajemniczonych z pewnością lekko dziwny
Napia 15:52, 07 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Śniegu zazdroszczę. U mnie owszem spadł, ale zostały tylko białe plamy w ogrodzie, a co noc temperatura spada poniżej minus 5 stopni. Wolałabym śniegową kołderkę, ale cóż.

Podoba mi się kompozycja z miotłą w roli głównej I różane portrety oczywiście też
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 19:54, 07 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Mgdusko, gdzieś mi wcięło wpis. Za widok szklarni od środka (o tę perspektywę mi chodziło właśnie) pięknie dziękuję! Apetyczne są te rządki Rozwiązał się problem, jaki miałam z oddzieleniem fundamentów od rabat: obrzeża!
Śnieg w szklarni - świetny patent, dla niewtajemniczonych z pewnością lekko dziwny



Bardzo proszę Obrzeże całkiem przypadkiem miałam w zasobach - sama tego nie używałam, dostałam od koleżanki, której został nadmiar. Urządzając szklarnię przekonałam się, że wszystkie przydasie prędzej czy później znajdują zastosowanie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies