Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

April 10:47, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ja jeszcze nic nie wysiałam w domu.
Ziemię do siewu musiałam zużyć na reanimowanie cisa wykopanego przez mojego kochanego futrzaka
Muszę kupić nową
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 11:09, 10 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Ja jeszcze nic nie wysiałam w domu.
Ziemię do siewu musiałam zużyć na reanimowanie cisa wykopanego przez mojego kochanego futrzaka
Muszę kupić nową


Tak, czytałam. Futrzak powinien dołożyć ze swojego kieszonkowego
Z wysiewami spokojnie, sałatę mam taką, że ją trzeba wysiać do końca lutego, papryczki to wiadomo, reszta to dlatego, że już mi się chce zieleniny U mnie rzeżucha jest zawsze na przednówku
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:16, 10 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
Mogłabyś wrzucić więcej zdjęć Laguny, zależy mi pokazaniu całego krzewu, ile lat ją masz? Nie łapie żadnych chorób ? Mączniaka też nie? Tniesz ją po pierwszym kwitnieniu ? Jak ją tniesz na wiosnę?


Mączniaka nigdy nie miała, na początku swojego żywota może złapała parę czarnych plamek. Obok niej rośnie Tuscany, którą łapią wszystkie nieszczęścia - skoczek, mączniak, plamistość i rdza - i zdarzyło się tylko, że liście, którymi się z nią stykała, złapały plamy. Skoczek kiedyś jej też się przytrafił - ale to może się zdarzyć róży rosnącej przy ścianie. Ogólnie to bardzo zdrowa odmiana.

2021 na początku kwitnienia


2022 w pełnym rozkwicie


po cięciu:


i to, co zostało cięciem zabrane:
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 11:26, 10 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Lubię oglądać cięte bezlistne róże
Przy niektórych odmianach za każdym razem drży mi ręka z sekatorem, a przecież jak widać na załączonym obrazku, drżenie jest bezpodstawne. Przyuczam się ostatnio do ciachania coraz to nowych grup. Może którejś z Was też się przyda: https://rozarium.eu/pl/n/8
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:14, 10 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, bardzo dobry, czytelny poradnik Przyda się na pewno.
Z cięciem jest tak, że trzeba się też nauczyć swoich róż - niektóre tego nie lubią, niektórym jest to niezbędne.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 14:06, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Jakie pomocne zdjęcia Laguny.
Mam młódkę którą próbuję owijać wokół podpory niedużej. A ty prowadzisz ją zupełnie inaczej. Zdecydowanie korzystniej wygląda.
Widzę że w tym miejscu jest trochę zacieniona, mimo to niezwykle ukwiecona. Jesteś w stanie powiedzieć ile godzin ma słońca?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 15:12, 10 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Jakie pomocne zdjęcia Laguny.
Mam młódkę którą próbuję owijać wokół podpory niedużej. A ty prowadzisz ją zupełnie inaczej. Zdecydowanie korzystniej wygląda.
Widzę że w tym miejscu jest trochę zacieniona, mimo to niezwykle ukwiecona. Jesteś w stanie powiedzieć ile godzin ma słońca?


Ona ma całkiem niezłe warunki - słońce ma od samego rana, ponieważ rośnie przy południowej ścianie, mniej więcej do 13. Drzewa zasłaniają ją też od południa, ale potem łapie jeszcze zachodnie światło. Tych przepisowych 6 godzin raczej dostaje. Te zdjęcia akurat robiłam po południu, bo jest bardziej fotogeniczna o tej porze.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 16:37, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
To moja Laguna raczej 6 godzin słońca nie ma. Rośnie od południowego wschodu ale jednak sosny co jakiś czas dają cień. Może 3-4 godziny ma słońca między 9-13. Trudno, będzie eksperyment
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 14:05, 11 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aktualności ze strefy wysiewów: wczoraj (!), po dwóch dniach od wysiewu, pokazały się pierwsze kiełki sałaty szklarniowej.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 14:10, 11 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
To moja Laguna raczej 6 godzin słońca nie ma. Rośnie od południowego wschodu ale jednak sosny co jakiś czas dają cień. Może 3-4 godziny ma słońca między 9-13. Trudno, będzie eksperyment


To jest bardzo żywotna odmiana, nie do uwierzenia jest dla mnie, jakie maleństwo sadziłam parę lat temu. Po cięciu wygląda fajnie, schludnie, w sezonie, jak już nabierze tych liści i kwiatów, robi się wielka i ciężka - dlatego jest podwiązana. Po deszczu zdarzało się, że kładła się plackiem, tak była ciężka. Ona potrafi wypuścić pędy o długości ponad metra w jednym sezonie, więc rosnąć u Ciebie będzie na pewno Może będzie miała trochę mniej kwiatów, a może wcale nie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies