Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 20:24, 02 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)
O, a desdemona stoi ładnie prosto!! Garden piękna również


Raczej dopóki jest w pąku, potem już tak:



Garden jest śliczna, choć maleńka, ale ją polecam, po Desdemonie miałabym nieczyste sumienie, dla mnie to jest rozczarowanie. Może trafiła mi się kiepska sadzonka, ale wciąż wygląda, jak świeżo posadzona, nie może się rozkręcić.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:25, 02 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
A ta orlaya to taka najzwyklejsza czy jakaś odmianowa?


Chyba zwykła, chcesz?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 20:37, 02 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Mgduska napisał(a)


Chyba zwykła, chcesz?

Bardzo chętnie. Jaką ma wysokość?
____________________
Helen - Hortensjowo
Rojodziejowa 21:03, 02 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Mgduska napisał(a)

Koko Loko


Na deser - wrześniowa Chippendale (pasuje kolorystycznie do zestawu)



W tej odsłonie wrześniowej byłaby fajnym zamiennikiem Mokarosy. Będę mieć na nią oko!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 21:54, 02 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)

Bardzo chętnie. Jaką ma wysokość?


Na oko jakieś 40-50 cm, bo nie pamiętam!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:56, 02 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)


W tej odsłonie wrześniowej byłaby fajnym zamiennikiem Mokarosy. Będę mieć na nią oko!


Chipek jest piękny w każdej fazie, uwierz. Może by Ci nie wszędzie pasował, ale jest cudny. Co prawda u mnie słabo przyrasta, kupiłam jedną z trzech ostatnich sadzonek i nie osiągnął przepisowego rozmiaru, ale wciąż mu kibicuję i wcale się nie gniewam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:37, 02 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Dzięki za Pomponelle
I za podpowiedź o Hansestadt Rostock - podoba mi się, ale mi się w sumie wszystkie róże teraz podobają Serio myślisz, że ona w ten mój bałaganiarski fyrtel się wpasuje?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 08:27, 03 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Och, znów róże Ale cudnie
Weneda pachnie? No aż obwącham swoją bo nigdy nie zauważyłam tego. Może potrzebuje więcej słońca żeby wydobyć zapach.
U mnie Pomponelle potrafią być jeszcze wyższe.
Koko loko ma zniewalający kolor.
Ja próbowałam u siebie wysiać orlayę, dostałam od koleżanki, ale się nie udało. Jakieś specjalne zapotrzebowania ma?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:47, 03 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zimowy wysiew I przynajmniej u mnie - lepiej się udaje z rozsady. Oczywiście zacząć trzeba od nasion, które dostałam od Kaśki, nazwane przez nią odmiana szczęśliwicką Teraz już mam własne.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:12, 03 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Dzięki za Pomponelle
I za podpowiedź o Hansestadt Rostock - podoba mi się, ale mi się w sumie wszystkie róże teraz podobają Serio myślisz, że ona w ten mój bałaganiarski fyrtel się wpasuje?


Ona ma taki ładny odcień, o ile nie boisz się iść w żółć, która, jak wiemy, wywołuje alergie , to z białą jeżówką o żółtym środku i fioletowym bodziszkiem - na pewno ładnie zagra. Dodałabym do tego dużo bieli lekkiej, typu orlaya, rutewka, dzika marchew i kocimiętkę
Ja ostatnio myślę, a nawet jestem pewna, że dobrze wygląda wszystko, co dobrze rośnie, kwestia koloru jest ważna, ale co z tego, że masz różę o pięknym kolorze, która nie rośnie albo choruje. Bujność i niezawodność to podstawa - taka złota myśl na dziś.

Ps wpis powstał przed wizytą u Ciebie, trzeba więc wziąć poprawkę na to, co zobaczyłam i napisałam u Ciebie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies