Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Magara 14:21, 11 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Mgduska napisał(a)
Sałata milczy. Reszta to kiełki, wszystko rzuciłam na jeden dywan z rzeżuchą. Rzeżucha wzejdzie na pewno, reszta nie wiadomo, ale tworzą ładny rzucik. Jeśli wzejdzie wszystko, dostanę wiosenną bombę witaminowo-chlorofilową.

A to wszystko jasne
W kiełki do jedzenia to i ja się wciągnęłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 16:07, 11 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dzięki za zdjęcia, no jest piękna, ale myślałam że ma kolor bardziej malinowy, czyli taki cieplejszy. Na zdjęciach sklepów ogrodniczych tak jest pokazywana, a na twoim zdjęciu ma takie trochę zimniejsze kolorki. Najlepiej zobaczyć na żywo, może trafię kiedyś w jakimś CO
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ewsyg 20:17, 11 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Magda, przeglądam Twój wątek, rok 2022, głównie zdjęcia. Chciałam zobaczyć jakie masz róże
Czy koło Twojej działki płynie rzeka ?



Śliczne masz ciemierniki. Dorodne masz cesarskie korony, a u mnie nie kwitną i się wyradzają. Wiosnę miałaś bardzo kolorową i urozmaiconą. Mam zawilca wiosennego i nie bardo wiedziałam gdzie posadzić. Faktycznie on dobrze wygląda przy oczku wodnym. Od czerwcowych widoków nie mogę oderwać wzroku. Piękna jest ta biała, duża róża Stanwell Perpetual. ależ mi się podobają te maki w burgundowym kolorze, cudo Chętnie przytuliłabym kilka nasionek. Róża Alchymist bardzo mi się podoba, ale boję się jej rozmiarów. Jak u Ciebie ze zdrowotnością róż wielkokwiatowych ? O masz różę Mme Isaac Pereire. Co możesz o niej powiedzieć? Ach te Twoje maczki i kosmosy, zwłaszcza ten biały. Też bym chętnie przytuliła nasiona tego białego kosmosu.
Podsumowując: Magda masz cudny ogród, taki lekki, bogaty w różnorodne rośliny i moja ulubiona kolorystyka. W tym roku będę częstszym gościem.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Napia 18:39, 12 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękna ta laguna. Moją prowadzę wzdłuż pergoli, ale chociaż jeszcze jest młoda, już zdążyła się pokazać z dobrej strony - nie choruje, kwitnie obficie i powtarza do jesieni. Jedna z ładniejszych róż w moim ogrodzie. Wydaje się jednak, że kwiaty maja cieplejszy odcień
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 10:23, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
Dzięki za zdjęcia, no jest piękna, ale myślałam że ma kolor bardziej malinowy, czyli taki cieplejszy. Na zdjęciach sklepów ogrodniczych tak jest pokazywana, a na twoim zdjęciu ma takie trochę zimniejsze kolorki. Najlepiej zobaczyć na żywo, może trafię kiedyś w jakimś CO


Wg mnie ona jest właśnie malinowa, na zbliżeniach to widać. Być może w cieniu złapała inny odcień, zerknij jeszcze na str. 90, tam jest więcej słońca na zdjęciach.
Tu w bukiecie ze Stadt Rome i Novalis

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:34, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ewsyg napisał(a)
Magda, przeglądam Twój wątek, rok 2022, głównie zdjęcia. Chciałam zobaczyć jakie masz róże
Czy koło Twojej działki płynie rzeka ?


Śliczne masz ciemierniki. Dorodne masz cesarskie korony, a u mnie nie kwitną i się wyradzają. Wiosnę miałaś bardzo kolorową i urozmaiconą. Mam zawilca wiosennego i nie bardo wiedziałam gdzie posadzić. Faktycznie on dobrze wygląda przy oczku wodnym. Od czerwcowych widoków nie mogę oderwać wzroku. Piękna jest ta biała, duża róża Stanwell Perpetual. ależ mi się podobają te maki w burgundowym kolorze, cudo Chętnie przytuliłabym kilka nasionek. Róża Alchymist bardzo mi się podoba, ale boję się jej rozmiarów. Jak u Ciebie ze zdrowotnością róż wielkokwiatowych ? O masz różę Mme Isaac Pereire. Co możesz o niej powiedzieć? Ach te Twoje maczki i kosmosy, zwłaszcza ten biały. Też bym chętnie przytuliła nasiona tego białego kosmosu.
Podsumowując: Magda masz cudny ogród, taki lekki, bogaty w różnorodne rośliny i moja ulubiona kolorystyka. W tym roku będę częstszym gościem.


Ewa Po kolei:
Rzeczkę mam jakieś 200m dalej, na zdjęciu widać drogę. Teraz już widać ją mniej, nowe ogrodzenie ją zasłania.
Ciemierniki są fantastyczne, zeszłej jesieni dosadziłam dwa, są w pąkach, będzie pięknie. W sumie mam 14 i dwa cuchnące oraz sporo siewek, uzbierała się kolekcja
Zawilce przy oczku to dobry pomysł, one lubią wilgoć.
Stanwell to jedna z moich najstarszych róż, wczoraj jej się przyglądałam - to nie jest róża do standardowego cięcia, właściwie nie trzeba jej ciąć, rośnie sobie taki gęsty krzakulec, chmura wypełniona dość delikatnymi pędami o drobnych kolcach. Uwielbiam jej kwiaty, mają przepiękną budowę. Bardzo dobra róża Zupełnie niewymagająca, sam dba o siebie
Do wielkokwiatowych można zaliczyć Novalis - a to jest bardzo zdrowa róża. Chandos Beauty to zupełnie co innego, ta jest raczej słaba, łapie plamy, musiałam ja trochę ukryć, żeby nie patrzeć na łyse badyle. Gross. Luise mam od niedawna, niewiele mogę o niej jeszcze powiedzieć. Pisałam, że ma uszkodzenie na głównym pędzie, zobaczymy jak odbije po cięciu.
Mme Isaac mam też od niedawna, bardzo mi się podoba, chociaż już widzę, że Comte jest od niej silniejsza, ale zobaczymy, teraz to będzie dopiero jej drugi sezon u mnie.
Dziękuję za podsumowanie, reszta w mailu

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:35, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Napia napisał(a)
Piękna ta laguna. Moją prowadzę wzdłuż pergoli, ale chociaż jeszcze jest młoda, już zdążyła się pokazać z dobrej strony - nie choruje, kwitnie obficie i powtarza do jesieni. Jedna z ładniejszych róż w moim ogrodzie. Wydaje się jednak, że kwiaty maja cieplejszy odcień


Wszystko się zgadza
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:42, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aktualizacja sałaty:



plus musztardowce:


Papryka zakopała się gdzieś głęboko i na razie śpi.

W ogrodzie niewiele się dzieje. Ale kronikarz nie marudzi, że mało koloru, albo że tu małe takie tylko wyłazi, kronikarz pokazuje jak jest:

W lasku w ogóle nic nie wyłazi



ale są pączki

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:45, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Strasznie mi się spodobało robienie zdjęć prawie po ciemku - niby nic nie widać, a widać:









A zresztą, pogoda bywa taka marna, że ledwo się odróżni dzień od nocy. Zwłaszcza w poniedziałek rano.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:47, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370








____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies