Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:54, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Bardzo ładne zestawy kolorystyczne, bukiet cudny, ale gwiazda tygodnia naj


A wiesz, że ona pięknie pachnie Pierwszy raz przyszło mi na myśl, żeby wsadzić w nią nos - a tu taka niespodzianka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:32, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pisałam ostatnio, że mam dość kopania Po posadzeniu miliona flanc kwiatowych, pomidorów, papryk, nowych róż i piwonii poczułam, że mam. Dodatkowo wpadłam do mojego lasku, żeby co nieco poprawić, więc nic już nie jest w takim sąsiedztwie jak poniżej - tylko drzew nie ruszałam.
Dla piwonii, które przyszły w grudniu powstała nowa rabatka - jesienią dojdą tam jeszcze trzy sztuki. Wszystko dlatego, że po wycięciu modrzewia okazało się, że mamy tam bardzo dużo słońca, idealnie dla piwonii. Czyli niechcący
Piwoniom trzeba było coś dosadzić do towarzystwa i tak pojawił się u mnie wielosił, wcześniej na targach nabyłam kilka trawek. Wpadły mi też w ręce dwie paprocie - przepiękny, smukły długosz królewski i mocno zabiedzone adiantum pedatum, które po prostu musiałm uratować. Wszystko trafiło do ziemi w sobotę.
W niedzielę na szczęście świętowaliśmy Dzień Matki







____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:58, 30 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11338
Ha niby ogród niewielki, ale jakby z gumy
Jakie piwonie nabyłaś- może pisałaś, a przegapiłam? Tak jak skrzynię z jednorocznymi Super się zapowiada, a ta siatka do czego? Będziesz podnosić wraz ze wzrostem roślin?
ps. u mnie na razie z kwiatami piwonie "pachnące inaczej"
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 10:31, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9807
Łączę się w bólu, też już przesadziłam z kopaniem, zresztą kolejny rok.
Niestety po wycięciu modrzewia, było do przewidzenia że rewolucja na rabacie murowana
Wielosił będzie spory, nie wiem ile ma tam miejsca ale wygląda że mu mało zostawiłaś
Będzie super
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 11:52, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Ha niby ogród niewielki, ale jakby z gumy
Jakie piwonie nabyłaś- może pisałaś, a przegapiłam? Tak jak skrzynię z jednorocznymi Super się zapowiada, a ta siatka do czego? Będziesz podnosić wraz ze wzrostem roślin?
ps. u mnie na razie z kwiatami piwonie "pachnące inaczej"


Siatka ma pomóc roślinom trzymać pion i dodatkowo zabezpiecza skrzynię przed kotem sąsiadów, który od razy ją polubił. Nie będę jej raczej podnosić, bo wymagałoby to specjalnej konstrukcji, i tak, chociaż na starcie kwiaty będą trochę uniesione.
Nie pisałam o piwoniach, bo mnie samą przygniotła świadomość, że kupiłam nowe, w dodatku sadziłam je do donic pod koniec grudnia i dołowałam w kompoście, bo ziemia była zamarznięta, szaleństwo. Ale eksperyment na razie wygląda na udany, wszystkie mają pąki. Dla Mamy wzięłam wyraziste Jacormę i Festivę Maximę, dla siebi King's Day, Chiffon Parfait i Candy Stripes. Pasiastą posadziłam na froncie przy białych, ona niestety nie będzie kwitła. Wszystkie przesadzone jesienią na front wypuściły pączki, ale potem pąki zaschły - albo było sucho, albo są za krótko w tym miejscu. A czekam na moje Avalanche i naprawdę myślałam, że to już. Pachnącą inaczej też mam, z kłącza sadzonego jesienią, ale na nią też muszę poczekać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:58, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Łączę się w bólu, też już przesadziłam z kopaniem, zresztą kolejny rok.
Niestety po wycięciu modrzewia, było do przewidzenia że rewolucja na rabacie murowana
Wielosił będzie spory, nie wiem ile ma tam miejsca ale wygląda że mu mało zostawiłaś
Będzie super


No tak, zrobiło się miejsce, coś trzeba z tym miejscem zrobić Czeka nas jeszcze obsadzenie ciskami, chcemy zasłonić trochę kompostowniki.
Wielosiła kupiłam dwie sztuki, strasznie wymięte, jeśli będzie miał ciasno, jest miejsce, żeby go rozsadzić. Na razie i tak ta rabata wygląda jak bida z nędzą. Dopóki wszystko jest w doniczkach, wydaje się, że będzie świetnie, jak trafia do ziemi, wszystko się robi malusie. Jest to więc bardzo dobra wiadomość, że wielosił się rozrasta
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 21:12, 30 maj 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8228
Bardzo dziękuję za zdjęcie i cieszę się, że dzisiaj zajrzałam, bo znowu się zachwyciłam kompozycjami i zdjęciami
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:36, 30 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6298
Gwiazdnica to nie jest dobre skojarzenie
Zawilce, te wiosenne u mnie bez kwiatów - czemu nie wiem
Ogólnie to już nie ogarniam

Magda, jeszcze pytanie o jaskry. Kupiłam w markecie na przedwiośniu, teraz wyglądają "niewyględnie". Co się z nimi robi teraz? Przyciąć??? Olać???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 08:18, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9807
Magara napisał(a)
Co się z nimi robi teraz? Przyciąć??? Olać???


MagarkuJesteś niesamowita Olać Mi się niestety jaskry nigdy nie udawały. Ciekawa jestem co Magda doradzi, może się dowiem co robiłam nie tak
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 08:54, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)
Cotygodniowy raport kwiatowy jest zdominowany przez żółć. Kwitną żarnowce i niech sobie będą żółte, lubię te zimozielone miotły o dziwnie powyginanych konarach]





Mgdusko, szczególnie to drugie zdjęcie ujęło mnie klimatem, żółtości mają moc. Czosnki ją podbijają. Zwróciłam też uwagę na przemalowany domek, z tej perspektywy dodaje kompozycjom lekkości, kadry tworzy ze sobą udane, brawo.
Zdjęcia niezawodnie piękne… bukiety już?
Dobry pomysł z siatką.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies