Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Martka 07:54, 23 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Taki początek tygodnia to ja rozumiem
Chałupka w stonowanej zieleni prezentuje się świetnie, wtapia się w tło, do dachu pasuje, dobry kierunek nadałaś działaniom Męża.
Epimedia zachwycają.
O nowych różach tak mimochodem wspomnieć? Nieładnie Jakie odmiany? Widzę już kwiaty?
Pieknie!


Roocika 08:23, 23 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
Tego bardzo lubię - Copper Image








Wygląda jak róża albo piwonia a nie tulipan


Mgduska napisał(a)




A oto przyczyna bałaganu na górce - niechcący kupiłam dwie róże i musiałam wygospodarować dla nich miejsce, co oznaczało zabranie miejsca daliom. W rezultacie powiększyła się cała rabata





Śliczna ta róża.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Nowa12 08:26, 23 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też zawsze kupuję róże niechcący . I zawsze że to już ostatnia .
Ten Copper tulipan śliczny. Epimedium kompletnie nie znam. Rozumiem że musi być fajną roślinką .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mrokasia 08:47, 23 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
"Niechcący kupiłam dwie róże" he he he, to lubię .
Chałupce będzie do twarzy w zieleni, dobra zmiana choć lubiłam ten niebieski .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 08:49, 23 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Nie pożałowałaś zdjęć, oczy nacieszone
Moje epimedia, daje mizerne, oczywiście mimo wpisania na listę prac, nie przesadziłam Teraz jeden kwiatek widzę, chyba pierwszy raz... To chyba poczekam z przesadzeniem, jak myślisz? To mizeroty straszne


Poczekaj, najlepiej do jesieni - ja się uczyłam, żeby byliny kwitnące wiosną przenosić i dzielić jesienią i odwrotnie - kwitnące latem ruszać wiosną. No chyba, że naprawdę musisz i masz przygotowaną miejscówkę - ale poczekaj aż skończą kwitnąć.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:50, 23 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasya napisał(a)
Fajnie leżakować w takim otoczeniu


Ano fajnie, niedziela była słoneczna, więc nawet troszkę się udało.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:54, 23 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Taki początek tygodnia to ja rozumiem
Chałupka w stonowanej zieleni prezentuje się świetnie, wtapia się w tło, do dachu pasuje, dobry kierunek nadałaś działaniom Męża.
Epimedia zachwycają.
O nowych różach tak mimochodem wspomnieć? Nieładnie Jakie odmiany? Widzę już kwiaty?
Pieknie!




Martko - to młodzież ruszyła z inicjatywą całkowicie samodzielną Ja tylko trułam od dawna, że ten niebieski mi nie leży, a z okienkiem w ogóle coś trzeba zrobić, bo jest niedokończone. Kręcił się cosik przy tym okienku, wyszłam więc do ogrodu - patrzę - pomalowane Kolor sam zakupił, bo miał jakieś przemyślenia na ten temat przy okazji innych obiektów, przywiózł i wypróbował.

Co do róży - właśnie całkiem przypadkowo są dwie tej samej odmiany - Roald Dahl, którego młodsza młodzież bardzo chętnie czyta/ła. Zamówiłam zupełnie inną różę - ta miała być tylko na próbę, bo głupio zamawiać jeden krzaczek, okazało się, że tamtej nie ma, wzięłam więc dwóch Roaldów. Przyszły w pąkach Kolor mniamuśny, nie uważasz
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:58, 23 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)


Wygląda jak róża albo piwonia a nie tulipan



Jak nie lubię pełnych tulipanów - ten mi się bardzo podoba, naprawdę jest miedziany.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:01, 23 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mrokasia napisał(a)
"Niechcący kupiłam dwie róże" he he he, to lubię .
Chałupce będzie do twarzy w zieleni, dobra zmiana choć lubiłam ten niebieski .


Niechcący i przypadkiem
Wiele osób lubiło ten niebieski, ale nie ja Chociaż teraz, po ustawieniu błękitnej ławki, nareszcie znalazł kontekst, dlatego przed przemalowaniem drzwi będziemy dalej kombinować z kolorem - spróbujemy tą zieleń przeciągnąć odrobinę w stronę błękitu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:06, 23 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)
Ja też zawsze kupuję róże niechcący . I zawsze że to już ostatnia .
Ten Copper tulipan śliczny. Epimedium kompletnie nie znam. Rozumiem że musi być fajną roślinką .




Epimedia są bardzo, bardzo Świetny wypełniacz pod drzewa, mają bardzo dekoracyjne liście prawie cały rok. Trzeba się troszkę poczołgać, żeby zrobić zdjęcie kwiatom, ale ja lubię takie niekrzykliwe rośliny. Tulipany to oczywiście co innego, te mogą wrzeszczeć do woli
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies