Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 11:26, 31 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Gwiazdnica to nie jest dobre skojarzenie
Zawilce, te wiosenne u mnie bez kwiatów - czemu nie wiem
Ogólnie to już nie ogarniam

Magda, jeszcze pytanie o jaskry. Kupiłam w markecie na przedwiośniu, teraz wyglądają "niewyględnie". Co się z nimi robi teraz? Przyciąć??? Olać???


Tak, zdaję sobie sprawę, jakie może budzić skojarzenia gwiazdnica. Ale u mnie jest tyle pola byle jakiego, gdzie aż się prosi o zadarniacze, że wolę gwiazdnicę. Cieszę się z dąbrówki - ta, którą pokazałam na zdjęciu, rośnie na suchej ziemi pod żarnowcami, od tego roku jest taka ładna. Mam miejsca, gdzie dzika roślinność bardzo mi pasuje, ale mam też takie, gdzie pomalutku zastępuję czymś ładniejszym, kwitnącym, pożytecznym.

Czy zawilce nie miały za sucho? Może są w trakcie zaniku, co wg mnie może spowodować brak wody albo słońca.

Z jaskrami ja się bawię od bulwy, nie kupuję gotowców Olać szkoda, daj im pomału przekwitnąć i zamrzeć, tzn podlewaj coraz mniej. Jak całkiem padną, daj im całkiem wyschnąć, na koniec wyjmij bulwki. Te wysusz i spróbuj pobawić się wiosną.
Wczesną wiosną bulwki moczy się w wodzie przez dobę, potem podpędza w płytkiej kuwetce. Jak pojawią się korzonki, sadzi się do doniczek. Ja je uprawiam w szklarni, bo tylko tam mam dla nich miejsce, ale to nie jest konieczne. One potrzebują trochę zimna, żeby zakwitnąć.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:33, 31 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)


Mgdusko, szczególnie to drugie zdjęcie ujęło mnie klimatem, żółtości mają moc. Czosnki ją podbijają. Zwróciłam też uwagę na przemalowany domek, z tej perspektywy dodaje kompozycjom lekkości, kadry tworzy ze sobą udane, brawo.
Zdjęcia niezawodnie piękne… bukiety już?
Dobry pomysł z siatką.


Bukiety - jak najbardziej Po ścięciu kilku czosnków, mnóstwa orlików, przekwitłej mizuny, paru gałązek wielosiła i kocimiętki, dodaniu piwonii (kupnych, na moje za wcześnie) - miałam w ręku piękny bukiet dla Mamy, a ogród nie ucierpiał ani o milimetr
Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia bukietu, który zrobiła moja siostra - był niesamowity, olbrzymi, barokowo obfity, złożony z wielkich, pachnących kiści bzu, złotokapu i piwonii Dlatego tak pilnie potrzebuję ładnego lilaka w ogrodzie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:30, 31 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6298
Mgduska napisał(a)


Tak, zdaję sobie sprawę, jakie może budzić skojarzenia gwiazdnica. Ale u mnie jest tyle pola byle jakiego, gdzie aż się prosi o zadarniacze, że wolę gwiazdnicę. Cieszę się z dąbrówki - ta, którą pokazałam na zdjęciu, rośnie na suchej ziemi pod żarnowcami, od tego roku jest taka ładna. Mam miejsca, gdzie dzika roślinność bardzo mi pasuje, ale mam też takie, gdzie pomalutku zastępuję czymś ładniejszym, kwitnącym, pożytecznym.

Czy zawilce nie miały za sucho? Może są w trakcie zaniku, co wg mnie może spowodować brak wody albo słońca.

Z jaskrami ja się bawię od bulwy, nie kupuję gotowców Olać szkoda, daj im pomału przekwitnąć i zamrzeć, tzn podlewaj coraz mniej. Jak całkiem padną, daj im całkiem wyschnąć, na koniec wyjmij bulwki. Te wysusz i spróbuj pobawić się wiosną.
Wczesną wiosną bulwki moczy się w wodzie przez dobę, potem podpędza w płytkiej kuwetce. Jak pojawią się korzonki, sadzi się do doniczek. Ja je uprawiam w szklarni, bo tylko tam mam dla nich miejsce, ale to nie jest konieczne. One potrzebują trochę zimna, żeby zakwitnąć.

Zaskoczyłaś mnie każdym jednym zdaniem
Od 16 dni kropla z nieba nie spadła, podlewam rabaty ozdobne o tyle o ile...
Z jaskrami serio tyle roboty??? A ja myślałam, że to gotowce są
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 08:55, 01 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4470
Mgduska gdzie Ty masz ten Mordor, o którym pisałaś u April? Ja się pytam? No gdzie?
Myślę, że mojego Mordoru to nikt nie prześcignie, a właściwie mojego męża Walka o kulturę ogrodu trwa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 09:09, 01 cze 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Zaskoczyłaś mnie każdym jednym zdaniem
Od 16 dni kropla z nieba nie spadła, podlewam rabaty ozdobne o tyle o ile...
Z jaskrami serio tyle roboty??? A ja myślałam, że to gotowce są


Zabawa jest podobna do tej z daliami, ale w mikroskali. Dziesięć bulwek zmieścisz w garści, jest też o wiele łatwiej je przechowywać, bo nie szkodzi im przesuszenie - a efekty cudne Pomijając niespodzianki, bo podobnie jak z daliami - nie masz pewności, co Ci sprzedali

Nie, one naprawdę nie są kłopotliwe, dobrze wschodzą, lepiej niż niektóre nasiona, prawie w 100 %, są niedrogie, warto spróbować
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:22, 01 cze 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Mgduska gdzie Ty masz ten Mordor, o którym pisałaś u April? Ja się pytam? No gdzie?
Myślę, że mojego Mordoru to nikt nie prześcignie, a właściwie mojego męża Walka o kulturę ogrodu trwa


Wszędzie! Nie na rabatach, które są w miarę zrobione, ale poza nimi wszędzie! To jest półdziki ogród, kanciki służą odróżnieniu rabat od tła, które najchętniej pochłonęłoby wszystko.
Z moim M. muszę walczyć o każdego mleczyka - też je kocham, dopóki kwitną, ale nie jak się rozsiewają. Pielę potajemnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:03, 01 cze 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Korzystając z siedzenia w domu z powodu przeziębienia i nieco szybszego netu, wrzuciłam relację z majówki w Tivoli
Zapraszam do oglądania

https://www.ogrodowisko.pl/watek/329-villa-deste-wlochy-tivoli?page=6
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:37, 06 cze 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Łikend w skałkowej Jurze.



A tam skarby na wyciągnięcie dłoni

Buławnik mieczolistny:







derenie



śliczna, drobniutka lepnica zwisła:


____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 22:52, 06 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3811
Jakie piękne! O buławniku mieczolistnym czytałam, ale trudno go kupić. Poza tym jest z tych gatunków, co to nie dadzą się zwieść na uprawę w przydomowych ogródkach. To arystokracja natury
Jak się cieszę na takie widoki
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Mgduska 22:57, 06 cze 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies