Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:13, 29 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I takie drobiazgi







Tu dopiero będą kwiatki - skrzynia kwiatowa





____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 23:31, 29 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Mgduska napisał(a)
Tu dopiero będą kwiatki - skrzynia kwiatowa



Jak kilim pieczołowicie tkany, to może być coś pięknego Żarnowce wiosną są wspaniałe, kto nie lubi żółtego, to traci. Czy dlatego są motywy na biało? Pierwsze kwiaty piwonii drzewiastej, i aż trzy Ciekawi mnie dalia z pąkiem o bordowych liściach
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 23:33, 29 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Mgduska napisał(a)
Magarku, dla Ciebie maczki: maciupcie, malusie, spore i gigant, który dorównuje piwoniom wzrostem - mam nadzieję, że odtąd nie będzie miejsca na wątpliwości


Zrzuty ekranu porobione, będę porównywać i z lupą szukać Dzięki wielkie
Za to Twoich śliwkowych mam takie zatrzęsienie, że dywan zrobiły Sama sobie narzuciłam prikaz żeby codziennie pójść do mojego "rogala" i miseczkę kompostową nimi napełnić Próbują opanować mój świat



A przy okazji o te białości zapytuję, cóż to? Na pierwszym planie pewnie jakieś zawilce? Niby też mam ale ich nie widzę Jakie to te Twoje? I co na drugim planie???
Mgduska napisał(a)
Na biało


Ogólnie jak zawsze jestem zachwycona obrazkami, które pokazujesz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 23:46, 29 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Przepięknie lubię Twoje fotki

I po Twojej fotorelacji siewek maczkowych doznałam olśnienia ,że wszystkie swoje maki wyplewiłam ,bo myślałam ,że to chwasty -oj głupia ja szkoda ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 07:44, 30 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
gwiazda tygodnia - będzie jednak mieć trzy kwiaty- wreszcie!






Jaskry ze szklarni


Gwiazda bardzo ładna.
Jaskry fioletowe? Takich nie widziałam.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 08:32, 30 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Bardzo ładne zestawy kolorystyczne, bukiet cudny, ale gwiazda tygodnia naj
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:37, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)


Jak kilim pieczołowicie tkany, to może być coś pięknego Żarnowce wiosną są wspaniałe, kto nie lubi żółtego, to traci. Czy dlatego są motywy na biało? Pierwsze kwiaty piwonii drzewiastej, i aż trzy Ciekawi mnie dalia z pąkiem o bordowych liściach


Kilim jest, owszem, zaplanowany, ale w miejscach gdzie siałam, nie sadziłam, widzę głównie maki Musiały przyjść z kompostem.

Do żarnowców tak się przyzwyczaiłam, że traktuję je prawie jak tło Po przekwitnięciu tulipanów robi się w ogrodzie spokojniej - właściwie jest fiolet i biel, więc te żarnowce same ładnie się wpisują w zestaw.
Białe kwiatki trafiły w okolice oczka, domyślnie miały tam mieć więcej wilgoci. Teraz, kiedy nie ma wielkiego modrzewia, jest całkiem możliwe, że tak będzie.

Piwonia to ta, której jeden pąk utrąciłam. Uparła się i obok utrąconego wypuściła nowy
Dalia nn, najbardziej podobna do bishopów, ma pojedyncze ciemnoróżowe kwiaty.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:42, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Zrzuty ekranu porobione, będę porównywać i z lupą szukać Dzięki wielkie
Za to Twoich śliwkowych mam takie zatrzęsienie, że dywan zrobiły Sama sobie narzuciłam prikaz żeby codziennie pójść do mojego "rogala" i miseczkę kompostową nimi napełnić Próbują opanować mój świat



A przy okazji o te białości zapytuję, cóż to? Na pierwszym planie pewnie jakieś zawilce? Niby też mam ale ich nie widzę Jakie to te Twoje? I co na drugim planie???


Ogólnie jak zawsze jestem zachwycona obrazkami, które pokazujesz


Mówiłam, mówiłam Że jak się zadomowią, itd, itd. Ja też je wyrywam.

Białości drugiego planu reklamowałam już chyba u Mrokasi? Gwiazdnica wielkokwiatowa. Bardzo wdzięczna roślina, owszem, rozrasta się, ale w niektórych miejscach to zaleta. U mnie przy oczku może. Listki ma całoroczne, poza tym jest taką delikatną chmurką, na razie bardzo ją lubię

Zawilce niestety kupione bez nazwy. Te są spokojne - kupiłam dwie kępy i nadal są dwie. Liczę, że jednak skolonizują większy teren, bo są śliczne.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:44, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magleska napisał(a)
Przepięknie lubię Twoje fotki

I po Twojej fotorelacji siewek maczkowych doznałam olśnienia ,że wszystkie swoje maki wyplewiłam ,bo myślałam ,że to chwasty -oj głupia ja szkoda ....


E, wszystkie to ciężko Może jednak coś się ostało, toż to wszędzie wlezie.
Jeśli masz jeszcze nasiona, sypnij, one zawsze wzejdą.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:52, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)


Gwiazda bardzo ładna.
Jaskry fioletowe? Takich nie widziałam.



Właściwie ciemnoróżowe. Czekam na jakieś jasne, pastelowe, na razie w pąkach mam jeszcze czerwone. Jesienią dokupiłam miks pastelowy, którego ciągle nie widzę. Fioletowe tez bywają, nawet pomarańczowe. Tyle w teorii - ba jak widać ciężko utrafić w kolor podobnie jak ze wszystkimi cebulowymi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies