Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 10:12, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przyłączam się do narzekań
Fotki są oczywiście w aparacie Wczoraj byliśmy podlać i po powrocie już nie zdążyłam wrzucić.
Dzisiaj bardzo postaram się zdążyć. Bardzo
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 10:44, 08 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38432
Mgduska napisał(a)
Przyłączam się do narzekań
Fotki są oczywiście w aparacie Wczoraj byliśmy podlać i po powrocie już nie zdążyłam wrzucić.
Dzisiaj bardzo postaram się zdążyć. Bardzo


No ufff...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 19:39, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No uff, naszukałam się aparatu, ale jest!
Będą zdjątka
Na początek róża niepozorna - Pearl Drift, która za pachnie na odległość jako jedna z nielicznych, wcale nie trzeba się schylać, ona po prostu rozsiewa zapach wokół siebie



Następne pachnidło, Jude de Obscure, pachnie cytrynowo

stoi sobie tam w głębi, w donicy, ma chyba jeszcze dość słabe korzenie i wciąż mdlała w słońcu, w cieniu ma się lepiej

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:44, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bezsprzecznie i nieziemsko piękna Novalis - po jesiennym przesadzeniu i mocnym cięciu - urosła jak zwykle do 1,50


Jej czas dopiero się zaczął, jeszcze ją obfocę

Róża o idealnych kwiatach - Garden of Roses

w moim ulubionym stadium:
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:50, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wollerton Old Hall - to jest dopiero pachnidło - przy odpowiednich warunkach pogodowych (jeszcze nie rozgryzłam jakie to warunki) pachnie na odległość - pachnie jak Constance Spry, tylko mocniej! Sadzonka wiosenna, łby ma ciężkie, ale wierzę w nią, przy ciągłych ulewach każdemu byłoby ciężko z taką ilością płatków



Takie różne naparstnice mam, kiedyś rzeczywiście różne kupowałam, ale zwiały ze swoich miejsc, pojawiły się w innych
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:55, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Różany potffór Laguna został podwiązany sznurkiem do słupa na piętrze - po deszczach leżała, a ma ok. 3 m, nie było innego pomysłu, ale coś trzeba wykombinować w następnym sezonie




Wildeve też powiązałam sznurkiem, chyba trzeba ją inaczej ciąć (no to nie wiem jak), rozłazi się na boki. Ale piękna jest

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:01, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na białej rabacie przed domem pojawiły się czarne lilie, z roku na rok mają więcej kwiatów



Dołem Pashminka


Przy furtce Artemis, drugi egzemplarz jeszcze nie kwitnie, chociaż jest starszy, ta ma więcej słońca. I moje tegoroczne odkrycie- ona bardzo pięknie i całkiem mocno pachnie, ale też tylko w pewnych warunkach pogodowych - to chyba kwestia wilgotności powietrza?

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:04, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Crocus Rose - nie do pomylenia



Munstead na tarasie


Powojnik Julka kwitnie fajnie w tym roku - to jego drugi rok u mnie, albo trzeci?


____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 20:06, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Fajnie, że prócz pojedynczych kwiatów róż pokazujesz też całe krzewy. Widać pokrój, wysokość i wielkość kwiatów. Od jakiegoś czasu kusi mnie Novalis, tylko zupełnie nie wiem gdzie mogłabym ją dać. Z czym ją połączyłaś?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 20:08, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W szklarni (trochę stare, został już tylko jeden jaskier,a le były!)


obok


Rabata, na którą szukałam lilaka wiosną - teraz zdominowana przez róże Alden Biesen i Ballerinę


Jacques Cartier

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies