Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Jagodaa 21:46, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Super te oczka, a jakie misy piękne!


I róże. Może kiedyś będą też u mnie pasować. Patrząc na tempo wymian roślin z dolnego piętra, to pewnie dość szybko .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Mgduska 21:46, 26 sie 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Super Dorothy


Novalis, trochę przypalony słońcem, mimo zmiany miejscówki - ale kwitł bosko i ma znów nowe pąki


Tyle na dziś, internet chodzi jak krew z nosa i wyczerpał mi się limit cierpliwości
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 21:49, 26 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz piękne róże. Zastanawia mnie fenomen Novalisa bo to taki kompletnie nieróżany kolor i na zdjęciach wydaje mi się lekko ponurawy ale wszyscy mówią że to piękna róża.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Juzia 22:02, 26 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38619
Mgduska napisał(a)
Mam za to - uważasz, Józik - oczko! A nawet dwa - póki co takie jak mówiłam, mini-pici, ale są


A w nich: pistia, żabiściek, oczeret zebrinus oraz trochę rzęsy, moczarki kanadyjskiej i jakiegoś drobiazgu, który się zaplątał z zamówieniem.



Gdybym zdjęcia robiła dziś - wszystkiego byłoby już znacznie więcej, bo to bardzo fajnie rośnie - jedyne roślinki, którym brak deszczu nie przeszkadza




To ja czekam na aktualne zdjęcia!!!
Donice mega! Czemu ja na nie nie trafiłam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 22:03, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jako dziecko zawsze polowalam na róże w tym kolorze u cioci, która zajmował się uprawą róż na kwiaty cięte, ona sama wskazywała ja jako perełkę. Aktualnie też odbieram go,kolor, jako smutny, jest jednak oryginalny i chyba należy do klasycznych.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Mgduska 22:03, 26 sie 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jagodaa napisał(a)
Super te oczka, a jakie misy piękne!


I róże. Może kiedyś będą też u mnie pasować. Patrząc na tempo wymian roślin z dolnego piętra, to pewnie dość szybko .


Misy od razu mi wpadły w oko, fajny kształt i kolor, dodatkowo są ze stali, co też mi się podoba.
Róże są różne I dlatego wszędzie pasują
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 22:03, 26 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38619
A mnie tak róże w tym roku denerwują, że zastanawiam się czy nie... wywalić.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jola_M 22:14, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
o w końcu fotki, muszę sprawdzić Novalis, szukam róży białej lub wpadającej w fiolet- może to akurat coś dla mnie???
wierzę, że cięzko "działkować" na odległośc, ale po Twoim ogrodzie tego nie widać - jest super!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 22:16, 26 sie 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)
Ale masz piękne róże. Zastanawia mnie fenomen Novalisa bo to taki kompletnie nieróżany kolor i na zdjęciach wydaje mi się lekko ponurawy ale wszyscy mówią że to piękna róża.


Może nie lubisz pasteli? Novalis naprawdę jest piękna i nie nazwałabym jej koloru ponurym, raczej delikatnym. Mnie ujął kolor pąków, które są żarówiaście różowe, co w zestawieniu z bladym kwiatem daje piękny efekt. Poza tym to jest róża sensowna, która wie, po co jest w ogrodzie, rośnie jak wariat i kwitnie na bogato. Nawet po ścięciu kwiatów tworzy piękny, zdrowy krzew, liście ma porządne, zielone, zdrowa jak koń. Ma wady, bo kwiaty nie lubią ani nadmiaru deszczu, ani słońca, ale w takim pół-rozkwicie jest zjawiskowa. Trzyma się prosto jak wielkokwiatowa, nie rozłazi na boki. Mam taki problem np. z Wildeve, którą już nie wiem jak ciąć, na razie jest powiązana sznurkami, właśnie do Novalisa.

Novalis fajnie się komponuje z innymi kolorami - bladym i mocnym różem, z bielą i kremem. Sam kwiat to dzieło sztuki To naprawdę jedna z solidniejszych róż u mnie, no i nawet teraz wygląda przyzwoicie, a to nie był dobry sezon dla róż. Ze trzy razy cięłam z powodu zimnej wiosny, potem lało przez miesiąc, potem upały i susza.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:17, 26 sie 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
A mnie tak róże w tym roku denerwują, że zastanawiam się czy nie... wywalić.


Dlatego nie samymi różami człowiek żyje, chociaż by chciał...Dla mnie hitem są floksy, mam dużo, ale jeszcze chcę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies