Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 22:56, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Kasiu ja mam samą glinę z dodatkiem iłu Wiosną często w niej grzęznę a latem mam problem żeby łopatę wbić

Aniu, barbula jest 1. Czym bardziej przycinam ją wiosną ( w kulkę) tym większa się robi. Rośnie u mnie od 3 albo 4 lat.Obecnie zajmuje już ok 1.5m szerokości. Posadzona przy ścianie południowo-wschodniej i ma tam bardzo sucho, nic z nią nie robię, ani nie zabezpieczam na zimę ani nie podlewam i świetnie sobie radzi.



____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
AgnieszkaW 18:26, 20 wrz 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Madziu, wpadłam sobie pooglądać Twój ogród. Barbula faktycznie radzi sobie nieźle w tej glinie. Ja też wiem, co to margiel, glina i ił, zdarzało się, że dołek pod roślinki kopaliśmy...kilofem...

Gruboziarnisty piasek, drobna kora, kompost i żwir to nasi sprzymierzeńcy. Dobrze powinna też rosnąć u Ciebie Perowskia (tylko trzeba jej trochę piasku i żwiru podsypać do tej gliny.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Madia 20:26, 22 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
AgnieszkaW napisał(a)
Madziu, wpadłam sobie pooglądać Twój ogród. Barbula faktycznie radzi sobie nieźle w tej glinie. Ja też wiem, co to margiel, glina i ił, zdarzało się, że dołek pod roślinki kopaliśmy...kilofem...

Gruboziarnisty piasek, drobna kora, kompost i żwir to nasi sprzymierzeńcy. Dobrze powinna też rosnąć u Ciebie Perowskia (tylko trzeba jej trochę piasku i żwiru podsypać do tej gliny.


Dziękuję za rady, mam tylko pytanie odnośnie piasku. Do tej pory zawsze używałam tego, który został z budowy i on chyba nie jest gruboziarnisty. Gdzie mam szukać tego gruboziarnistego?
Wzdychałam do Twojej Perowskiej i nieśmiało wsadziłam na próbę 3 sztuki, ale akurat już nie miałam żwiru, rozluźniłam tylko glebę kompostem, piaskiem i korą. Zobaczymy czy to wystarczy.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
AgnieszkaW 10:15, 24 wrz 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Madziu, piasek gruboziarnisty to zwykle piasek rzeczny o "jakiejś tam frakcji (sama nie wiem, jakiej). Wpisz sobie w Google i znajdziesz, najwięcej jest go chyba w składach budowlanych, z materiałami drogowymi itp.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Nowa12 10:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AgnieszkaW napisał(a)
Madziu, piasek gruboziarnisty to zwykle piasek rzeczny o "jakiejś tam frakcji (sama nie wiem, jakiej). Wpisz sobie w Google i znajdziesz, najwięcej jest go chyba w składach budowlanych, z materiałami drogowymi itp.


A gruboziarnisty to nie jest ten zwykły żółty? Bo jest jeszcze ten biały, którego my używamy do fugowania kostki. Jest jeszcze inny?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Madia 19:52, 21 paź 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Czas na jesienne widoki

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 20:01, 21 paź 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Moja ulubiona trawa


Pierwszy raz obserwuję owoce na magnolii


Niestrudzone róże wciąż kwitną.


Dziś wsadziłam 16 sadzonek róż. Głównie bonica,the fairy i Myriam, ale też Violette parfume i Veinchenblau nad murem oporowym oraz Eden rose poniżej skarpy.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Agania 20:18, 21 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękna jesień u Ciebie i widoczek szerszego kadru obłędny
Twoja ulubiona trawka to rozplenica japońska
Magnolia ma nasienniki teraz pękają i gubią nasiona
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madia 20:22, 21 paź 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Lawenda wciąż kwitnie a trawnik wciąż zielony, taką jesień to ja lubię


____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 19:31, 17 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madzia co u Ciebie? Zaczynasz już sezon?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies