Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Kim 21:31, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
A tak sobie myślę czy nie chciałabyś troszkę uspokoić tę rabatę i pociągnąć trawy które masz na rabacie przy tarasie ,a nad nimi jakieś kulki na pniu troszkę te cisy zdałoby się przyciąć

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Helen 21:34, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kim napisał(a)
A tak sobie myślę czy nie chciałabyś troszkę uspokoić tę rabatę i pociągnąć trawy które masz na rabacie przy tarasie ,a nad nimi jakieś kulki na pniu troszkę te cisy zdałoby się przyciąć


Ale trzmieliny byś zostawiła?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 21:34, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Może zrób z trzmielin kulki na pniu, cisy są ciemne, trzmielina na ich tle jest ładnie widoczna.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 21:36, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kokesz napisał(a)
Może zrób z trzmielin kulki na pniu, cisy są ciemne, trzmielina na ich tle jest ładnie widoczna.

Renia, tez już o tym myślałam. Tylko chyba musiałabym je przesadzić bliżej lub cisy porządnie przyciąć. A co byś jeszcze tam dała? Chciałbym, żeby było tak pełno.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kim 21:37, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Tylko czy te trzmieliny nie za niskie będą ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
inka74 21:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Hortensję, tę co nie kwitnie, bym oddała w inne ręce/warunki chyba, że masz gdzie przesadzić. Jak nie kwitnie bo przemarza to szkoda miejsca. Są odmiany ogrodowe kwitnące na jednorocznych pędach. Cięcie trzmieliny obawiam się, że niewiele da. Trzmielina zbyt mocno wciska się w cisy, które są piękne ale w stosunku do całej reszty są nieproporcjonalne a z tej perspektywy wyglądają na takie 2-3 metrowe kolosy. One zjadają rabatę. Podejrzewam, że są bo zasłaniają sąsiadów. Chyba bym nie odważyła się przenieść takiego dużego cisa ale 1 sztuka bardziej by mi pasowała w rogu rabaty a drugiego chyba bym inaczej podcięła/zmniejszyła. Stożek, walec byle mniejsze

Po przeniesieniu jednego cisa wtedy można by było dać w to miejsce jakieś drzewko a sąsiedzi z rogu działki byliby zasłonięci ale to ryzykowne i trudne przeniesienie takiego cisa więc ew. ba bym mocno oba przycięła na początek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 21:48, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
A nie mogłabyś powtórzyć hortensji? Nie wiem, jakie tam masz po lewej stronie. Na jesiennych fotkach było je widać. Jakieś duże paniculata, może Kyushu, Wims Red? Te większe, pełniejsze. Wtedy musiałabyś zmienić jednak tez i pozostałe nasadzenia, a cisy trzymać w ryzach.
Ewentualnie Viburnum np. tinus?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:49, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kim napisał(a)
Tylko czy te trzmieliny nie za niskie będą ?

Jedna już by się nadawała do formowania, o ile to się uda. Druga trochę mniejsza, miałaby małą koronkę
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:54, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
inka74 napisał(a)
Hortensję, tę co nie kwitnie, bym oddała w inne ręce/warunki chyba, że masz gdzie przesadzić. Jak nie kwitnie bo przemarza to szkoda miejsca. Są odmiany ogrodowe kwitnące na jednorocznych pędach. Cięcie trzmieliny obawiam się, że niewiele da. Trzmielina zbyt mocno wciska się w cisy, które są piękne ale w stosunku do całej reszty są nieproporcjonalne a z tej perspektywy wyglądają na takie 2-3 metrowe kolosy. One zjadają rabatę. Podejrzewam, że są bo zasłaniają sąsiadów. Chyba bym nie odważyła się przenieść takiego dużego cisa ale 1 sztuka bardziej by mi pasowała w rogu rabaty a drugiego chyba bym inaczej podcięła/zmniejszyła. Stożek, walec byle mniejsze

Po przeniesieniu jednego cisa wtedy można by było dać w to miejsce jakieś drzewko a sąsiedzi z rogu działki byliby zasłonięci ale to ryzykowne i trudne przeniesienie takiego cisa więc ew. ba bym mocno oba przycięła na początek.

Hortensja - zgadzam się, jest do usunięcia.
Przycięcie 2 cisów - zgadzam się. Ale eM nie przeżyje stożka - niestety. Nie lubi takiego formalnego stylu. Mogę się jedynie silić na 2 duże lizaki.
Po lewej, tam gdzie proponujesz przeniesienie cisa, rośnie magnolia (prawdopodobnie Elisabeth). Liczę na szybki wzrost i szybkie zasłonięcie sąsiadów. Ale to jednak potrwa.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kim 21:55, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Jedna już by się nadawała do formowania, o ile to się uda. Druga trochę mniejsza, miałaby małą koronkę

Teraz patrzę że one maciupkie są jak podsadziłabyś je trawami to one znikną
Może lepiej przyciąć je w kulki i zostawić tam gdzie są i dosadzić coś wyższego skoro chcesz mieć tam dużo
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies