Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:00, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Anda napisał(a)
A nie mogłabyś powtórzyć hortensji? Nie wiem, jakie tam masz po lewej stronie. Na jesiennych fotkach było je widać. Jakieś duże paniculata, może Kyushu, Wims Red? Te większe, pełniejsze. Wtedy musiałabyś zmienić jednak tez i pozostałe nasadzenia, a cisy trzymać w ryzach.
Ewentualnie Viburnum np. tinus?

Ewa, jak najbardziej mogę powtórzyć hortensje. Mam limelight, silver dollar, w innej części phantomy i jedną dębolistną. Tylko wszystkie, oprócz debolistnej, tnę wiosną bardzo nisko, około 20 cm od ziemi i wtedy przez około 2 miesiące będzie łyso. Dlatego myślałam o hortensji na pniu - mogę sama wyprowadzić?

Kalina śliczna, ale na zdjęciach duża kulka. Da się ciąć? No i czy pachnie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:03, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kim napisał(a)

Teraz patrzę że one maciupkie są jak podsadziłabyś je trawami to one znikną
Może lepiej przyciąć je w kulki i zostawić tam gdzie są i dosadzić coś wyższego skoro chcesz mieć tam dużo

Takie maciupkie nie są - jedna ma przynajmniej metr wysokości, muszę jutro się im przyjrzeć.
Coś wyższego, tylko co? Miskanty i hortensje?
Chcę dużo i szybko. Jak mam coś robić, to musi być szybko i żeby już rosło.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 22:08, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Helen napisał(a)

Ewa, jak najbardziej mogę powtórzyć hortensje. Mam limelight, silver dollar, w innej części phantomy i jedną dębolistną. Tylko wszystkie, oprócz debolistnej, tnę wiosną bardzo nisko, około 20 cm od ziemi i wtedy przez około 2 miesiące będzie łyso. Dlatego myślałam o hortensji na pniu - mogę sama wyprowadzić?

Kalina śliczna, ale na zdjęciach duża kulka. Da się ciąć? No i czy pachnie?


Viburnum tinus nie pachnie. Ciąć można po kwitnieniu.

Hortensję na pniu spokojnie wyprowadzisz sama, tylko musisz mieć odpowiedni krzew, z jednym prostym pniem, resztę usuwasz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kim 22:13, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Takie maciupkie nie są - jedna ma przynajmniej metr wysokości, muszę jutro się im przyjrzeć.
Coś wyższego, tylko co? Miskanty i hortensje?
Chcę dużo i szybko. Jak mam coś robić, to musi być szybko i żeby już rosło.

Helen wydaje mi się że na szerokości 1,20 to nie poszalejesz za bardzo
Na długości 3m to dwie hortki spoko się zmieszczą ale nie wiele więcej
Daj jakieś trawy przed hortki i tyle ,ewentualnie na rogu daj miskanta (tuż przy tarasie)

Ale wiesz że doradca ze mnie żaden sama potrzebuję do zmian pomocy
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Helen 22:16, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Ewa,ok, tylko jak tam posadzę też hortensje i coś typu wysokie trawy, to wszędzie będzie tak samo. A ja bym chciała coś zmienić. Nawet kolejna amanogawa byłaby ok.

A może przy magnolii posadzić jeszcze jakieś duże krzewy lub byliny, żeby tam też już tworzyć bryłę dla zrównoważenia nasadzeń?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:18, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kim napisał(a)

Helen wydaje mi się że na szerokości 1,20 to nie poszalejesz za bardzo
Na długości 3m to dwie hortki spoko się zmieszczą ale nie wiele więcej
Daj jakieś trawy przed hortki i tyle ,ewentualnie na rogu daj miskanta (tuż przy tarasie)

Ale wiesz że doradca ze mnie żaden sama potrzebuję do zmian pomocy

Bożenka, każda porada na wagę złota. Jestem Ci bardzo wdzięczna, że piszesz.
Miskant blisko tarasu to też dobre rozwiązanie, tylko tam cień szybko wchodzi, około 14.00.

A trzmieliny byś zostawiła i formowała kulki na patykach?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 22:20, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Jutro nad tym pomyślę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 22:24, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magnolii nie dojrzałam i niestety nie pamiętam wszystkich elementów na twoich rabatach. eMa nie należy przyprawiać o palpitacje serca, to niezdrowo wiem coś o tym )) podetnij cisa ile się da, aby roślina na rabacie miała miejsce. Może powstawiaj w tę rabatę jakieś elementy imitujące rośliny i zobaczysz, jakiej wielkości je potrzebujesz, aby zasłonić to co ci przeszkadza. Ja tak zwykle zaczynam od grabi lub szpadla lub mam taką 2 metrową palisadę.
Tak jeszcze z ciekawych roślin nawiązujących do hortensji - może kalina Kilimandżaro? Szczupła, trochę w stożek rośnie ale taki naturalny. Od dołu wypełniłaby lukę pod cisami a od góry dużo by nie zabrała
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kim 22:25, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Bożenka, każda porada na wagę złota. Jestem Ci bardzo wdzięczna, że piszesz.
Miskant blisko tarasu to też dobre rozwiązanie, tylko tam cień szybko wchodzi, około 14.00.

A trzmieliny byś zostawiła i formowała kulki na patykach?


Trzmieliny bym zostawiła podciosaj je i zobaczysz jak się zmienią może nie konieczne zostawiłabym je tam ,bo wydają mi się niskie

Najlepiej jakbyś narysowałam na kartce co Ci w duszy gra zrób sobie plan rabat wtedy też jest lepiej doradzać
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Helen 22:38, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Anda napisał(a)
Jutro nad tym pomyślę

Ja też i przejdę się po ogrodzie
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies