Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:59, 16 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
galgAsia napisał(a)
Helen, piękny warzywnik, oby plony też były piękne

Asia, dziękuję . Już nie mogę się doczekać swojej papryki, o pomidorach nie wspomnę . Rzodkiewka zjedzona, tylko wspomnienie zostało
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 23:04, 16 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Kim napisał(a)
Warzywnik super klonik obok skrzyń piękny

Czytam że burza mózgów wciąż trwa nie jest to takie proste ,żeby zdecydować co posadzić

Bożenka, dziękuję za pochwały . Klonik przesadzony jesienią, rośnie od patyczka, tfu, tfu...
Jak widzisz jakieś rozwiązanie, to podpowiadaj, lubię burzę mózgów, wtedy wychodzą najlepsze rozwiązania
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 08:44, 17 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Burza mózgów jest bardzo potrzebna jak się utkwiło w miejscu i nie bardzo samodzielnie widać rozwiązanie. Finalnie to jednak ty decydujesz w którym kierunku podążasz

Pogrzebałam trochę w zdjęciach w necie i być może ten jasny tulipan to Foxy Foxtrot. W sklepie, gdzie kupowałam mieli tę odmianę i może pomylili. Zgadza się termin, ogólna kolorystyka (u nich na zdjęciu ciemniejsze ale na innym blogu już takie jak moje), może to one. Kupię na jesieni bo są bardzo ładne. Bardzo mi się podobają
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:02, 17 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)
...
i z 1 szt.
Ja też jestem za 1 hortką na pniu. 3 sztuki będzie docelowo za ciężkie i za masywne. Za mały masz obszar do tego typu szpalerku. U mnie mniejsze hortki na pniu mają zostawione po min. metr szerokości i tyle już w 2 roku osiągnięły. A duże Limki to 1,5 bez większego problemu osiągają. Judaszek ładnie wygląda jak jest takim trochę soliterem. Jak coś na niego nachodzi to tak już nie bardzo. Hortkę wystarczy zatopić w hakone i dodać trzmielinę w kulce na dole jako akcent kolorystyczny. Może jakąś jeżówkę coby w lato ładnie za nóżki robiła.

Jeżeli gotowe hortki na pniu są zbyt drogie - wyprowadź swoją własną. Mam 3 sztuki tak wyprowadzone. Wszystkie przez przypadek. Wykorzystałam po prostu ich taką formę. Samodzielnie z patyków mi się nie udało. Tylko na jakikolwiek efekt czekasz min. 3 lata. I robisz to na jesieni bardziej. Trzeba kupić odpowiednią sadzonkę z 1 mocnym pędem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 09:52, 17 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Fajny warzywnik
I ten obelisk super
Drogi był?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 11:23, 17 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Helen napisał(a)

Ewa, ja tego jeszcze nie widzę - narysuj mi, proszę, jak byś posadziła hortkę i co mogłaby mieć do towarzystwa. Pliiiis


Jak judaszek urośnie to się prawie będą stykać i to będzie piękne



Co masz w nogach pod judaszkiem? Jedną z tych bylin lub traw bym powtórzyła, żeby była spójność

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 14:24, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
inka74 napisał(a)
Burza mózgów jest bardzo potrzebna jak się utkwiło w miejscu i nie bardzo samodzielnie widać rozwiązanie. Finalnie to jednak ty decydujesz w którym kierunku podążasz

Pogrzebałam trochę w zdjęciach w necie i być może ten jasny tulipan to Foxy Foxtrot. W sklepie, gdzie kupowałam mieli tę odmianę i może pomylili. Zgadza się termin, ogólna kolorystyka (u nich na zdjęciu ciemniejsze ale na innym blogu już takie jak moje), może to one. Kupię na jesieni bo są bardzo ładne. Bardzo mi się podobają

Burza mózgów musi być, bo czasami człowiek się zafiksuje na jakimś pomyśle, wydaje mu się że będzie dobrze, ale z doświadczenia inni wiedzą, że nie. Ja dopiero po jakimś czasie widzę, że coś mi zgrzyta i musi być poprawione. Myślę, że jak ma się większe doświadczenie praktyczne lub widziało się wiele ogrodów, to łatwiej wtedy u siebie wymyślać rabaty. Lub odgapiać, bo co tu dużo się oszukiwać, większość jest gdzieś podpatrzona.
Nazwę tulipana zapamiętałam, też się będę rozglądać, bo wart uwagi.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:28, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
inka74 napisał(a)
Ja też jestem za 1 hortką na pniu. 3 sztuki będzie docelowo za ciężkie i za masywne. Za mały masz obszar do tego typu szpalerku. U mnie mniejsze hortki na pniu mają zostawione po min. metr szerokości i tyle już w 2 roku osiągnięły. A duże Limki to 1,5 bez większego problemu osiągają. Judaszek ładnie wygląda jak jest takim trochę soliterem. Jak coś na niego nachodzi to tak już nie bardzo. Hortkę wystarczy zatopić w hakone i dodać trzmielinę w kulce na dole jako akcent kolorystyczny. Może jakąś jeżówkę coby w lato ładnie za nóżki robiła.

Jeżeli gotowe hortki na pniu są zbyt drogie - wyprowadź swoją własną. Mam 3 sztuki tak wyprowadzone. Wszystkie przez przypadek. Wykorzystałam po prostu ich taką formę. Samodzielnie z patyków mi się nie udało. Tylko na jakikolwiek efekt czekasz min. 3 lata. I robisz to na jesieni bardziej. Trzeba kupić odpowiednią sadzonkę z 1 mocnym pędem.

Jedną hortkę na pniu przeżyję, kupię od razu gotową, ale swoją drogą jak będę mogła, to wyprowadzę sobie przynajmniej jedną sztukę na nóżce. Dzięki za podpowiedzi .
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:30, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Kokesz napisał(a)
Fajny warzywnik
I ten obelisk super
Drogi był?

Renia, dziękuję. Teraz muszę podpędzić pomidory, bo kiepskie są.
Obelisk kosztował około 110 zł. Wydaje się solidny.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:34, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Anda napisał(a)


Jak judaszek urośnie to się prawie będą stykać i to będzie piękne



Co masz w nogach pod judaszkiem? Jedną z tych bylin lub traw bym powtórzyła, żeby była spójność


Mam nadzieję, że będzie pięknie.
Pod judaszkiem rośnie hakone macra, wiosną tulipany EE. Spróbuję powtórzyć hakone, chyba że nie dostanę w szkółce, to zrobię na razie prowizorkę a później podmienię .
Ewa, dzięki za uwagi.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies