Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 08:38, 18 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Helen napisał(a)
Ewa, mam pytanie co dolega moim różom?
Oprócz brzydkich liści łażą po nich białe robale, chyba mączlik szlarniowy. Co robić?


A co jest na spodniej stronie liscia? Tak jak Renia pisze, moze to byc przedziorek.
Biale robale to moze byc skoczek rozany.

Piszesz, ze moze przedobrzylas z nawozem. Jak nawozilas i czym? Jak podlewasz ta roze i jak ona stoi, gdzie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:37, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Kokesz napisał(a)
Zobacz czy róże nie złapały przędziorka, miałam kiedyś podobnie i to on był winowajcą.

Renia, widać było na liściach tego gada?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:43, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Anda napisał(a)


A co jest na spodniej stronie liscia? Tak jak Renia pisze, moze to byc przedziorek.
Biale robale to moze byc skoczek rozany.

Piszesz, ze moze przedobrzylas z nawozem. Jak nawozilas i czym? Jak podlewasz ta roze i jak ona stoi, gdzie?

Już wstawiam zdjęcie spodniej strony - białe ohydztwo (zdjęcia kiepskie, zrobione przed chwilą, ale kształt robala widać)

Nawoziłam po garstce obornika końskiego granulowanego i mączki kostnej.
Całkiem blisko, w odległości może 25 cm, mam graby i one miały podsypywany wiosną dolomit - może to zaszkodziło róży?
Róża ma w nóżkach linię kroplującą, włączaną co drugi dzień przez 20 min.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 20:51, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Jak nic skoczek różany
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 20:51, 18 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, to mączlik szklarniowy. Są specjalne pryskacze na takie robale, m.in. Substrala. Musisz pryskać.
Na zdjęciu słabo widać - ma skrzydełka? jeśli tak, to mączlik, jeśli nie - skoczek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:10, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
antracyt napisał(a)
Jak nic skoczek różany

Zuza, wydaje mi się, że one chmarą odfruwają, ale może się mylę...
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:13, 18 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Zuza, wydaje mi się, że one chmarą odfruwają, ale może się mylę...
No właśnie - mączlik jak nic
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 21:14, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
A może tak podskakują jak liście odwracasz?
Ja mam skoczka na róży pnącej i jej liście wyglądają podobnie. Mam problem z tępieniem dziadostwa bo ta róża rośnie bezpośrednio przy mięcie i skrzyniach z ziołami. Nie chcę chemii stosować, a przydało by się.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:14, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
galgAsia napisał(a)
Helen, to mączlik szklarniowy. Są specjalne pryskacze na takie robale, m.in. Substrala. Musisz pryskać.
Na zdjęciu słabo widać - ma skrzydełka? jeśli tak, to mączlik, jeśli nie - skoczek

Bardziej bym obstawiała, że to coś fruwa, ale muszę jeszcze poobserwować.
Wczoraj pryskałam takim preparatem, ale chyba nie zadziałał w 100%, bo dzisiaj całkiem sporo jeszcze tego siedziało. Ehhh...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:15, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
galgAsia napisał(a)
No właśnie - mączlik jak nic

Poobserwuję...
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies