Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

inka74 14:36, 17 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiesz, coś w tym jest. Z tym oglądaniem ogrodów. Ja odkąd zaczęłam częściej odwiedzać dziewczyny mam zupełnie inne spojrzenie na własne rabaty i na to, co widzę na zdjęciach. Otwierają się oczy na różne możliwości. Każdy z odwiedzanych ogrodów miał coś niezwykłego w sobie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 14:52, 17 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Helen napisał(a)

Burza mózgów musi być, bo czasami człowiek się zafiksuje na jakimś pomyśle, wydaje mu się że będzie dobrze, ale z doświadczenia inni wiedzą, że nie. Ja dopiero po jakimś czasie widzę, że coś mi zgrzyta i musi być poprawione. Myślę, że jak ma się większe doświadczenie praktyczne lub widziało się wiele ogrodów, to łatwiej wtedy u siebie wymyślać rabaty. Lub odgapiać, bo co tu dużo się oszukiwać, większość jest gdzieś podpatrzona.
Nazwę tulipana zapamiętałam, też się będę rozglądać, bo wart uwagi.

No właśnie, dlatego zapraszam, może coś doradzisz bo utknęłam z drzewami bo właśnie się zafiksowalam i nie wiem co dalej a chciałabym skończyć rabatę
____________________
Magda W samym sloncu
Helen 14:58, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
inka74 napisał(a)
Wiesz, coś w tym jest. Z tym oglądaniem ogrodów. Ja odkąd zaczęłam częściej odwiedzać dziewczyny mam zupełnie inne spojrzenie na własne rabaty i na to, co widzę na zdjęciach. Otwierają się oczy na różne możliwości. Każdy z odwiedzanych ogrodów miał coś niezwykłego w sobie.

Dlatego tak lubię siedzieć na O. Tutaj naprawdę jest wiele bardzo dobrze zrobionych ogrodów i wielu pasjonatów roślin. W Mazowieckiem macie dużo lepsze możliwości zakupu nowości, wielki wybór odmian i chyba lepszą konkurencję wśród szkółek.
Ja mam w zasadzie jedno centrum ogrodnicze, strasznie oblegane, z bardzo popularnymi roślinami. Jeżeli pojawia się jakiś rarytas od razu jest rozchwytywany. Pozostają zakupy w necie, w tym roku wyjątkowo dłuuugie. W sensie czasu oczekiwania.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:59, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
sarenka napisał(a)

No właśnie, dlatego zapraszam, może coś doradzisz bo utknęłam z drzewami bo właśnie się zafiksowalam i nie wiem co dalej a chciałabym skończyć rabatę

Megi, zaraz wpadnę. Podpowiem, jeżeli będę umiała.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:14, 17 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Ewa, mam pytanie co dolega moim różom?
Oprócz brzydkich liści łażą po nich białe robale, chyba mączlik szlarniowy. Co robić?
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 22:13, 17 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)

Dlatego tak lubię siedzieć na O. Tutaj naprawdę jest wiele bardzo dobrze zrobionych ogrodów i wielu pasjonatów roślin. W Mazowieckiem macie dużo lepsze możliwości zakupu nowości, wielki wybór odmian i chyba lepszą konkurencję wśród szkółek.
Ja mam w zasadzie jedno centrum ogrodnicze, strasznie oblegane, z bardzo popularnymi roślinami. Jeżeli pojawia się jakiś rarytas od razu jest rozchwytywany. Pozostają zakupy w necie, w tym roku wyjątkowo dłuuugie. W sensie czasu oczekiwania.


Też tak mam. Na większość rzeczy i pomysłów bym nie wpadła gdyby nie bieganie po wątkach. To jest sto razy lepsze niż czytanie jakichkolwiek magazynów ogrodowych czy książek. A jak szukam opinii o jakiejś roślinie to zawsze na forum bo google czasem kłamie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Zana 22:45, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen, podzielam zdanie dziewczyn, że jedna hortka na pniu da radę zrobić dobrą robotę w tym miejscu. Obelisk w warzywach rzeczywiście śliczny, sama chętnie bym przygarnęła, choć nie wiem na co by mi się nadał. Chyba tylko jako ozdoba
Te liście róż niefajnie wyglądają, współczuję.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 05:25, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Nowa12 napisał(a)


Też tak mam. Na większość rzeczy i pomysłów bym nie wpadła gdyby nie bieganie po wątkach. To jest sto razy lepsze niż czytanie jakichkolwiek magazynów ogrodowych czy książek. A jak szukam opinii o jakiejś roślinie to zawsze na forum bo google czasem kłamie .

Tylko czasami to uzależnienie sporo czasu zajmuje.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:28, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Zana napisał(a)
Helen, podzielam zdanie dziewczyn, że jedna hortka na pniu da radę zrobić dobrą robotę w tym miejscu. Obelisk w warzywach rzeczywiście śliczny, sama chętnie bym przygarnęła, choć nie wiem na co by mi się nadał. Chyba tylko jako ozdoba
Te liście róż niefajnie wyglądają, współczuję.

Hortkę posadzę jedną, teraz mus na zakupy pojechać.

W obelisku się zakochałam, najpierw kupiłam 1, później, po 3 tygodniach 2. Chyba na mnie czekał. W tym sklepie generalnie wszystko schodzi na pniu.

Liście róż jakby nadszarpnięte czymś lub przedobrzone z jakimś nawozem.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 07:22, 18 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Zobacz czy róże nie złapały przędziorka, miałam kiedyś podobnie i to on był winowajcą.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies