Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

jolanka 21:50, 13 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mnie się najbardziej podoba ten sadziec z perowską
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 21:53, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
I ostatnia moja dzisiejsza prośba - chyba najważniejsza - robię nową rabatkę z wyjściem na trawnik (samo zejście zrobili mi fachowcy, to nie są moje umiejętności). I pytanie - co mam posadzić blisko brzegów zejścia - czy może być carex the Beatles czy hakonki czy coś jeszcze innego. Długość tego zejścia to 1,08 m.
Tak to wygląda siedząc na tarasie (zdjęcie zrobione już późnym wieczorem):


a tu rano z drugiej strony


na jednej części rośnie tylko judaszowiec, na drugiej zgapiona od Agaty/Brzozowej dziewczyny, zestawienie szałwii Caradonny oraz Deep Sensation Blue, jeżówek Cleopatra, mają przyjść także bodziszki orkney cherry i rdesty borówkowolistne. No i jest tam także stipa. Na końcu rabatki małe poletko lawendowe, może wylecieć w przyszłym roku, ale muszę to zrobić etapowo, bo eM lubi lawendę.

No i co radzicie przy zejściu żeby minimalnie wchodziło na zejście i zgrało się z resztą rabatki?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:55, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kim napisał(a)

Pyszności smaku domowego pomidora nic nie przebije

mój smak dzieciństwa

widzę że jesteś na etapie dosadzania i zmian niestety nie pomogę bo ja sama wymagam pomocy
Pozdrawiam

Bożenka, dziękuję za odwiedziny. Zgadzam się, nie ma to jak swoje warzywa i owoce
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:57, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
jolanka napisał(a)
Mnie się najbardziej podoba ten sadziec z perowską

Jolu, dziękuję za głos. Też mi sie podoba to zestawienie, tylko spójrz dalej, tam są bardzo kolorowe jeżówki Blackberry Trufle. Pasuje Ci to?
____________________
Helen - Hortensjowo
Dorii 23:27, 13 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przy tarasie pełne słońce?
Jeśli tak to ja bym zostawiła tam lawendę, dosadziła perowskie i stipę. Szałwia też będzie ok. Tylko jeszcze kwestia tego ile masz tych roślin i ile jest tam miejsca. No i jak chcesz rozmieścić te rośliny.

A ten sadziec ma docelową wysokość?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:36, 13 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tylko że sadziec lubi wilgotno a perowskia chyba nie za bardzo.
Baby joy dorasta do 80cm i szerokośc też znaczną osiąga.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 06:15, 14 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Dorii napisał(a)
Przy tarasie pełne słońce?
Jeśli tak to ja bym zostawiła tam lawendę, dosadziła perowskie i stipę. Szałwia też będzie ok. Tylko jeszcze kwestia tego ile masz tych roślin i ile jest tam miejsca. No i jak chcesz rozmieścić te rośliny.

A ten sadziec ma docelową wysokość?

Tak, przy tarasie słońce do około 15.00.
Zostanie lawenda, ale jako przechowalnik, będzie rosła stipa, szałwia, jeżowki, rdest i bodziszki. Tylko nie mam pomysłu na trawki przy zejściu na trawnik.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 06:17, 14 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Dorii napisał(a)
Tylko że sadziec lubi wilgotno a perowskia chyba nie za bardzo.
Baby joy dorasta do 80cm i szerokośc też znaczną osiąga.

Sadźca zupełnie nie znam, ale bardzo mi się spodobał
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 07:22, 14 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
To jest zejście z tarasu takie centralne? Ty raczej w szpalery idziesz, więc ja bym symetrycznie obsadziła obie strony ścieżki. Jeśli masz i lubisz Beatlesy to mogą być (ja nie przepadam za tymi zdeptanymi kołtunami ). Fajnie jak trawka wyleje się na kamyczki-chyba jak u Agnieszki z ogrodu na zielonej trawce.

Dałabym lawendy na rabatach po obu stronach, przetykane stipą, perowskia i tyle.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Dorii 07:26, 14 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mi też się podoba sadziec u siebie planuję wysoki.

Zrobisz zdjęcie rabatki przyprawowej z tarasu żeby było widać co i gdzie tam rośnie? I wymiary też by się przydały.

The Beatles mi się podoba i jest zimozielona z tego co kojarzę.

Trochę się pogubiłam bo myślałam że ogród ma być taki poukładany ale z tego co widzę to cię jednak ciągnie do miszmaszu. Tu niestety warto było by się określić bo trochę tak a trochę tak to na tej powierzchni będzie zgrzytać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies