Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

makadamia 08:20, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wszystkie rośliny które planujesz zanikają na zimę, więc zimozielony carex bardzo by się tam przydał
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Dorii 10:20, 14 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I to nie tylko przy przejściu ale i na całej rabacie. Skoro nie chcesz tam przenieść stipy i perowskiej to z tąd bym ją wyautowała i dała same beatlesy. Stipe za to na tamtą rabatę żeby na całej była a nie tylko na miejscu z perowskią.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 10:43, 15 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Kasia_CS napisał(a)
To jest zejście z tarasu takie centralne? Ty raczej w szpalery idziesz, więc ja bym symetrycznie obsadziła obie strony ścieżki. Jeśli masz i lubisz Beatlesy to mogą być (ja nie przepadam za tymi zdeptanymi kołtunami ). Fajnie jak trawka wyleje się na kamyczki-chyba jak u Agnieszki z ogrodu na zielonej trawce.

Dałabym lawendy na rabatach po obu stronach, przetykane stipą, perowskia i tyle.

Kasia, tak jest jedyne zejście na trawnik. I tak właśnie myślałam, żeby zasłonić ekobordy po obu stronach jakimiś wylewającymi się carexami, nie muszą być to koniecznie beatlesy. One chyba by mnie nawet drażniły w zbyt dużej ilości. Powinno być coś delikatniejsze z jasnymi paskami.

Odnośnie roślin, to już nakupiłam innych i teraz muszę je tutaj zasadzić. Moja perowskia jest wielka, ma prawie 1 m wysokości, takiej chyba bym nie chciała na tej rabatce. Pewnie myślałaś o niższych odmianach.
Twój pomysł bardzo mi się podoba, bo jest klasyczny ale na razie posadzę to co wymyśliłam, bo nie mam gdzie wsadzić nowych roślin. Pomyślę wiosną.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 10:46, 15 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Dorii napisał(a)
Mi też się podoba sadziec u siebie planuję wysoki.

Zrobisz zdjęcie rabatki przyprawowej z tarasu żeby było widać co i gdzie tam rośnie? I wymiary też by się przydały.

The Beatles mi się podoba i jest zimozielona z tego co kojarzę.

Trochę się pogubiłam bo myślałam że ogród ma być taki poukładany ale z tego co widzę to cię jednak ciągnie do miszmaszu. Tu niestety warto było by się określić bo trochę tak a trochę tak to na tej powierzchni będzie zgrzytać.

No właśnie też myślałam, że chciałabym ogród bardzo poukładany, bo łatwo się go sadzi, ale jak się naoglądałam innych ogrodów i tetrisów, to chyba wolę mieć delikatne obwódki a w środku trochę miszmaszu.
Masz rację, że muszę dobrze przemyśleć co chcę, bo się zrobi bałagan.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 10:51, 15 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
makadamia napisał(a)
Wszystkie rośliny które planujesz zanikają na zimę, więc zimozielony carex bardzo by się tam przydał

Asia, zgadzam się z Tobą. Tylko jaki?
Jeszcze myślałam, żeby przesadzić 2 kulki bukszpanowe na tę rabatę, żeby było więcej zimozielonych.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 10:52, 15 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Dorii napisał(a)
I to nie tylko przy przejściu ale i na całej rabacie. Skoro nie chcesz tam przenieść stipy i perowskiej to z tąd bym ją wyautowała i dała same beatlesy. Stipe za to na tamtą rabatę żeby na całej była a nie tylko na miejscu z perowskią.

Ok, a zamiast beatlesów jakie inne carexy proponujesz?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:30, 15 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Dzisiejsze fotki
____________________
Helen - Hortensjowo
Toszka 07:31, 16 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mogą być 'Ptasie łapki', czyli variegata.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Helen 20:21, 16 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Toszka napisał(a)
Mogą być 'Ptasie łapki', czyli variegata.

Toszko, dziękuję za podpowiedź
____________________
Helen - Hortensjowo
anabuko1 16:14, 19 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Helen napisał(a)

Tu jeszcze widać doniczki z nieposadzonymi roślinami


Ale łądnie
A co to za piękna ta pełna różowa jeżówka ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies