Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Kasia_CS 07:04, 12 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pod katalpą to bym się do samych rozplenic i cebulowych już chyba ograniczyła... jedyny minus, że późno ruszają.. zresztą jak i katalpa. Cebulowe na ratunek wiosenny
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Helen 22:13, 12 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kasia_CS napisał(a)
Pod katalpą to bym się do samych rozplenic i cebulowych już chyba ograniczyła... jedyny minus, że późno ruszają.. zresztą jak i katalpa. Cebulowe na ratunek wiosenny

Kasia, zostawiłam pod katalpą 3 rozplenice i jeżówki - dwie białe Milky Way i jedną Green Jewel, czyli takie jak miałam i nie miałam ich już gdzie upchnąć. Zrobię zdjęcie i pokażę jak to wygląda

Oczywiście masz rację, gdyby nie moje zeszłoroczne chciejstwa, to teraz też bym się tylko do trawek ograniczyła.... Ehhhh
____________________
Helen - Hortensjowo
Dorii 23:01, 12 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rozplenice i jeżówki to dobre zestawienie, tak mi się wydaje. Jeszcze nie mam rozplenic ale chcę koniecznie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 05:59, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Dorii napisał(a)
Rozplenice i jeżówki to dobre zestawienie, tak mi się wydaje. Jeszcze nie mam rozplenic ale chcę koniecznie.

Fajne ze sobą wyglądają
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 10:55, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, a jakby pod tę katalpę dać jakieś carexy - zielone całe albo biało-zielona, żeby rozjaśnić? Silver Sceptre albo Everest mogą być w półcieniu. Całą zieloną mam Irish Green - ona rozrasta się kłączami, niestety, ale mogłabyś dać jej ogranicznik, a ona by fajnie wypełniła miejsce wokół pnia. Szpalery do mnie jakoś nie przemawiają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 18:23, 13 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja też głosuję za jakąś ładną trawą pod katalpą Silver Sceptre w półcieniu jest super, tylko dość późno staruje. Cześć Helen
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Helen 21:21, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
galgAsia napisał(a)
Helen, a jakby pod tę katalpę dać jakieś carexy - zielone całe albo biało-zielona, żeby rozjaśnić? Silver Sceptre albo Everest mogą być w półcieniu. Całą zieloną mam Irish Green - ona rozrasta się kłączami, niestety, ale mogłabyś dać jej ogranicznik, a ona by fajnie wypełniła miejsce wokół pnia. Szpalery do mnie jakoś nie przemawiają


Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja też głosuję za jakąś ładną trawą pod katalpą Silver Sceptre w półcieniu jest super, tylko dość późno staruje. Cześć Helen

Dziewczyny
Już pokazuję jak wygląda teraz pod katalpą - mam tam 3 rozplenice, które póki co nigdzie więcej na razie mi nie pasują, ale może Wasze oczy wypatrzą jakąś miejscówkę

Przed rozplenicami rosną carexy Morrowii Variegata, ale one akurat mogą stamtąd wylecieć, np. do donic.

Mam jeszcze do posadzenia 1 hakonkę macra i 3 aureole. Pasowałyby tutaj czy nie?

A tak w ogóle to witam Was bardzo serdecznie. Zaglądajcie gdy tylko będzie mieć ochotę. Bardzo lubię inne spojrzenia w kwestii prowadzenia ogrodu
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:30, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
A teraz pomidorki Już jedliśmy żółte i są pyszne. Teraz czekamy na Black Cherry

i inne

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:39, 13 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kupiłam dzisiaj sadźca plamistego Baby Joe - zupełnie bez namysłu i jakiegokolwiek opamiętania i oczywiście teraz mam dylemat gdzie go wsadzić.
Kilka propozycji:
1) bez roślinki

z roślinką - może być także w innym miejscu, ale czy na tej rabatce?




2) bez

z



3) bez

z (stipa może wylecieć)


____________________
Helen - Hortensjowo
Kim 21:41, 13 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)
A teraz pomidorki Już jedliśmy żółte i są pyszne. Teraz czekamy na Black Cherry

i inne


Pyszności smaku domowego pomidora nic nie przebije

mój smak dzieciństwa

widzę że jesteś na etapie dosadzania i zmian niestety nie pomogę bo ja sama wymagam pomocy
Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies