Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 08:31, 28 mar 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Magara napisał(a)
Helen, a czemu myślisz o kupowaniu skoro się sieją???

Chciałabym poletko przylaszczek a nie sieją się jakoś spektakularnie
Młoda siewka u mnie jeszcze nie kwitnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:22, 28 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Aaaa, to rozumiem motywację
U siebie siewki przyuważyłam, ale dopiero w zeszłym roku. A pierwszą przylaszczkę dostałam od sąsiadki 4 albo 5 lat temu. Nie wiem czy one takie nieśpieszne do wysiewania się czy może wypieliłam Teraz każdą sieweczkę na piedestał wynoszę, ale - masz rację - czekanie na poletko może być planem kilkuletnim
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
vita 08:27, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Helen napisał(a)

Chciałabym poletko przylaszczek a nie sieją się jakoś spektakularnie
Młoda siewka u mnie jeszcze nie kwitnie


Helen podsyp ziemią liściową, jak nie masz to łatwo taką zrobić, nawet w worku Do podlewania najlepsza deszczówka, jeżeli podlewasz je wodą z wodociągu, to przylaszczkom to nie służy.
Dokupiłaś do poletka?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
TAR 10:25, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Helen u mnie te przylaszczki z ogrodniczych tez zanikaly. W okolicznych laskach u mnie rosnie duzo dzikich, zastanawiam sie czy po prostu kilka nie przeflancowac do siebie. Na zawilce mam szanse bo zaraz za plotem rosna wiec w koncu dojda i do mnie.

A mialam ci pisac, ze z hakonka dostalam od Ciebie 3 tulipany chyba, bo liscie wyszly na razie w hakonkach cisza, mam nadzieje ze puszcza kielki. Reszta rosnie i cieszy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:41, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Helen, pisałam u mnie że carex Spring nigdzie nie widzę w sprzedaży. Swoje kupowałam w sklep.trawy.eu
U mnie przylaszczki też mizernie się sieją. A jak już to w kępie np prosa. Bez sensu zupełnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kokesz 15:48, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A ja dostałam od Ciebie kępę hakonki z przebiśniegami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 15:50, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moja różowa przylaszczki też chyba zanikła bo w tym roku jej nie widzę
Mialam sporo siewek niebieskiej i też ich nie widze
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 21:57, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
vita napisał(a)


Helen podsyp ziemią liściową, jak nie masz to łatwo taką zrobić, nawet w worku Do podlewania najlepsza deszczówka, jeżeli podlewasz je wodą z wodociągu, to przylaszczkom to nie służy.
Dokupiłaś do poletka?

Ostatecznie nie dokupiłam, bo zobaczyłam z ilu moich kwiatków sypią się nasionka I znowu mi się było szkoda kasy i tak to wyszło. Ale kto wie co mnie jeszcze napadnie, zwłaszcza, że nastroje ostatnio niezbyt optymistyczne
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:58, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
TAR napisał(a)

A mialam ci pisac, ze z hakonka dostalam od Ciebie 3 tulipany chyba, bo liscie wyszly na razie w hakonkach cisza, mam nadzieje ze puszcza kielki. Reszta rosnie i cieszy.


Jest to bardzo możliwe, to są EE Strasznie trudno było wykopać te potfory
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:59, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
April napisał(a)
Helen, pisałam u mnie że carex Spring nigdzie nie widzę w sprzedaży. Swoje kupowałam w sklep.trawy.eu
U mnie przylaszczki też mizernie się sieją. A jak już to w kępie np prosa. Bez sensu zupełnie.

Już mi jedna dobra duszyczka z O. zaproponowała siewki spring

No, w prosie, to totalnie bez sensu. A próbowałaś przesadzać?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies