Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Judith 20:19, 27 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9997
Ja nam rabaty pod brzozami . Podlewania nie lubię, stosuję rzadko.
Co mam? Tawuły van Houtte’a, rdesty himalajskie Black Field, turzyce Ice Dance, liliowce (nie wiem, jakiej odmiany - kwitną na przełomie maja i czerwca i są żółte), miskanty Silber Spinne. Przy czym rdesty są w największej odległości od pni - ok. 2 metrów od jednaj brzozy i ok 5 od drugiej.
Pod inna brzozą posadziłam eksperymentalnie w zeszłym sezonie hortensję Bobo i uschła… Nie wiem czy na smierć, okaże się niebawem .
Aaa, przypomniało mi się, ze pod jeszcze inna brzozą mam forsycje, barwinki, bzy i magnolię gwiaździstą.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 23:16, 27 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7239
Agatorek napisał(a)
O tak, rudbekia wszędzie rośnie. U mnie nawet w kostce - między kostką a krawężnikiem

Na piaski jeszcze można dać liatry, doczytałam właśnie, że nie lubią mokrej ziemi. A ja się dziwiłam, że mi zanikają


Ma 4 różowe liatry
Ciekawe czy wyjdą po zimie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 00:30, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
LIDKA napisał(a)


Ma 4 różowe liatry
Ciekawe czy wyjdą po zimie.


Ja miałam białe i fioletowe. Białe wyszły (rok temu, w tym roku zobaczymy, dość mokro przecież było). Część fioletowych zniknęła. Tak jak 4 nachyłki (też nie lubią mokrej gleby)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 10:41, 28 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Judith napisał(a)
Ja nam rabaty pod brzozami . Podlewania nie lubię, stosuję rzadko.
Co mam? Tawuły van Houtte’a, rdesty himalajskie Black Field, turzyce Ice Dance, liliowce (nie wiem, jakiej odmiany - kwitną na przełomie maja i czerwca i są żółte), miskanty Silber Spinne. Przy czym rdesty są w największej odległości od pni - ok. 2 metrów od jednaj brzozy i ok 5 od drugiej.
Pod inna brzozą posadziłam eksperymentalnie w zeszłym sezonie hortensję Bobo i uschła… Nie wiem czy na smierć, okaże się niebawem .
Aaa, przypomniało mi się, ze pod jeszcze inna brzozą mam forsycje, barwinki, bzy i magnolię gwiaździstą.

Judith, dzięki za roślinne inspiracje i podzielenie się obserwacjami ze swojego ogrodu. Utwierdzasz mnie w wyborze tawuł, które z resztą miałam już kiedyś w planach ze względu na wiosenne kwitnienie. Hortensji w pobliżu brzóz nie planuję. Te, które mam, będę starała się przenieść możliwie daleko, żeby brzozy nie zabiły ich na śmierć
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:42, 28 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Liatry, nachyłki - kolejne sucholubne do rozważenia
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 12:16, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Hahah, będę Ci pisać, co u mnie tak średnio rośnie, to u Ciebie będzie się dobrze czuło .

Jeszcze ewentualnie gaury mogłyby być . I juki .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 21:24, 28 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Haha, dobry trop
Gaura, juki, lawenda - ilu roślin ja jeszcze nie nam tylko gdzie je wszystkie pomieścić

Mój mąż narzeka na zbyt dużą działkę, a mi powoli kończy się miejsce na planowanie chciejstw
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:41, 28 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Jak myślicie, można jeszcze przesadzić Pissardii, która już niedługo będzie kwitnąć? Czy lepiej zostawić to do jesieni? Sadzona rok temu, chyba w maju.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 21:45, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Ja bym raczej zostawiła do jesieni, jeśli nie jest to niezbędne.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:04, 28 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Jeśli sadziłaś rok temu i uda Ci się ją wykopać z bryłą ziemi wokół korzeni, to można. Przygotuj sobie jakąś płachtę na owinięcie bryły korzeniowej na czas przenosin, żeby ziemia się nie osypała. Solidnie podlej w nowym miejscu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies