Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Zana 12:22, 24 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jola_M napisał(a)
i na koniec niezmordowane werbeny - październik za pasem, a one nadal świecą


wysiały się na limonkowej rabacie




Moja Hameln Gold wygląda identycznie

Te zielone jeżówki Ci się wysiały?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
UlaB 12:33, 24 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jola, trafiłam dzisiaj na Twój watek - super działacie! Werbena przy placyku żwirowym, to hicior! tez uwielbiam werbene tyle ze u mnie robi raczej jako wypełniacz, ale za to jaki fajny! No i juz widzisz, ze raz wysiałas, a dalej to juz sama sobie poradzi. Nawet u mnie w drugim koncu Polski radzi sobie sama i co roku kwitnie, niekoniecznei w tym samym miejscu
Czy dokumentowałas moze budowę Waszej pergoli? Czy ona jest zamocowana do elewacji czy jest wolnostojąca i stoi po prostu przy elewacji? Kratki przy wejściu są mocowane tylko w ziemi czy do elewacji również? Albo moze mają podparcie z góry? Chyba nie dostrzegłam tego na żadnej fotce.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Basilikum 13:25, 24 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
hej hej Jaworzanka wita Swidniczanke
troche poczytalam o Twich ogrodowych perypetiach i radosciach
fajny masz juz ogrod
Pozdrawiam serdecznie z Bawarii
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Jola_M 22:46, 24 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zana napisał(a)


Moja Hameln Gold wygląda identycznie

Te zielone jeżówki Ci się wysiały?

nie Aniu, wysiała mi się werbena z rabaty obok
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 23:08, 24 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Ula, nie dokumentowałam budowy, ale w skrócie opisuję i załączam fotki te co mam - jest też parę zdjęć w historii wątku.
Pergola jest mocowana do elewacji, jest specjalna belka mocowana do wieńca i do niej idą belki prostopadle do ściany. Kratki są mocowane na dole do kostki kotwami i w ziemi też kotwy - a górą do pergoli. Do słupów głównych (tych podwójnych) wylewaliśmy fundamenty, a potem firma od pergoli wklejała kotwy. W załączeniu zdjęcia - jakby co to pytaj - mogę porobić zdjęcia bardziej szczegółowe. Nad drzwiami jest zadaszenie ze szkła mlecznego. Obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe zlecaliśmy osobno.



na dole, żeby zakryć beton robiłam bliżej nieskoordynowane zasypki z serpentynitu otoczone siatką - powstał taki niby kosz gabionowy - trzyma się do dzisiaj
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 23:11, 24 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
I od razu podpowiem - nie wzoruj się na moich kratkach, bo przy dużych szerokościach pomiędzy słupkami w ogóle się nie sprawdzają. Były przez moich "fachowców" robione tylko na klej, drewno się skurczyło, te poziome listewki powypadały i nawet ciężko to teraz naprawić. Cały czas się z tym męczymy i nie wiem czy ostatecznie tych najszerszych partii nie rozbierzemy.


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 23:13, 24 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Basilikum napisał(a)
hej hej Jaworzanka wita Swidniczanke
troche poczytalam o Twich ogrodowych perypetiach i radosciach
fajny masz juz ogrod
Pozdrawiam serdecznie z Bawarii


Heja, dzięki, ze do mnie wpadlas. Serdecznie pozdrawiam Jaworzanke
duzo uścisków wysyłam
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
waldek727 01:39, 25 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kim napisał(a)

Chciałabym Cię jeszcze zapytać, co to za trawa,obok jeżówki taka limonkowa ,czy to rozplenica ?


Rozplenica japońska-Little Bunny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Jola_M 10:41, 28 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
takie tam obserwacje
kiedy myślisz, że roślinki słabo rosną i odnajdujesz zdjęcia z dnia ich posadzenia
18.06.2019

15.10.2019


18.06.2019

15.10.2019
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 10:54, 28 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
koniec października - a smagliczki nie do zdarcia


werbena straciła kolor i jest purpurowa zostawiam ją na zimę jako ozdobę


juka zaakceptowała nowe miejsce


bylinowa będzie biedniejsza o 15 szt. lawend, które muszę przesadzić, bo w tym tłoku mimo cięcia straciły kształt - nie wiem czy uda mi się je doprowadzić do jako takiego wyglądu. Daje im przyszły sezon na odbicie - jak nie to kupię młode...


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies