Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 21:25, 14 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
A dzisiaj zastosowałam się do dawnych zaleceń Asi (makadamia) i przedłużyłam ścieżkę przy tarasie - trochę koślawo tak teraz patrzę, że wyszło - jutro poprawię
Tak było

Tak jest


Przekopałam dwie dodatkowe rabatki po bokach, jutro jadę po obornik i kolejne przekopanie, a potem na wiosnę zakładanie rabat. Podobają mi się takie jak mi kiedyś Asia podpowiadała - łąka kwietna z akcentami pomarańczowymi. podpowiedzcie czy jest tam szansa na coś wyższego przy drabinkach, żeby osłoniło od wiatru? czy za mało miejsca?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:33, 14 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
poszerzam też rabatę cienistą, w sumie to po całym lecie muszę stwierdzić, że jest mało cienista od października do kwietnia to i owszem - ma dużo cienia, ale wtedy niewiele się na niej dzieje na wiosnę będzie zmiana - oczywiście do zaplanowania, a narazie poszerzenie, przekopanie i obornik
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
ewsyg 21:59, 14 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Jolu. Dużo pracy jeszcze przed Tobą, ale dasz radę. Kto jak nie Ty ? Masz bardzo ładne skrzynie na warzywa. Na początku przeważnie tak jest, że kupuje się wszytko co się widzi. Z czasem przychodzi nasycenie i zaczynają się bardziej rozważne zakupy. Fajny macie tras. Ja ma Gaurę posadzoną przy różach. Bardzo lubię te małe motylki. Pięknie wygląda szpaler buków. Masz sympatycznego psa. Zaczątki ogrodu już masz, już jest z górki.

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Nowa12 22:53, 14 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rzeczywiście fajnie to połączenie wyszło. Super pomysł.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Milka 07:13, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jola_M napisał(a)
no natyrałam się jak dzik, ale miałam wenę, więc nie chciałam jej zmarnować... przekopałam całą rabatę, ściągnęłam kamień i szmatę, wywaliłam plastikowe obrzeże. Jeszcze mały tetris wykonałam, żeby rozluźnić i dać więcej miejsca tym bylinom, które zostają... jestem bardzo zmęczona, ale szczęśliwa... normalnie czuję jak roślinki oddechu dostały, bo pod szmatą to istne klepisko było...

ta lawenda tutaj w dole to wyleci, ale jeszcze nie wiem gdzie...


na rabacie ostały się seslerie, czosnki skalne, szałwie i kocimiętki. Plus kilka cebul przetacznikowca i liatry - chociaż część chyba zniszczyłam...

Kawał dobrej pracy i jak profesjonalnie, ze sznurkiem. Muszę brać wzór, bo potem na oko zjeżdżam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Jola_M 09:06, 15 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ewsyg napisał(a)
Witaj Jolu. Dużo pracy jeszcze przed Tobą, ale dasz radę. Kto jak nie Ty ? Masz bardzo ładne skrzynie na warzywa. Na początku przeważnie tak jest, że kupuje się wszytko co się widzi. Z czasem przychodzi nasycenie i zaczynają się bardziej rozważne zakupy. Fajny macie tras. Ja ma Gaurę posadzoną przy różach. Bardzo lubię te małe motylki. Pięknie wygląda szpaler buków. Masz sympatycznego psa. Zaczątki ogrodu już masz, już jest z górki.

Pozdrawiam Ewa


Cześć Ewa,
bardzo miło mi, że wpadłaś - ja podziwiałam ostatnio Twoje róże bardzo mi się podobają, szczególnie podobała mi się Bouquet Parfait - magiczna
wiem że dużo pracy przede mną - ale sprawia mi to przyjemność, więc to raczej nie ciężka praca, a hobby dziękuję w imieniu psiaka Frędzel pozdrawia
buziaki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 09:07, 15 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Nowa12 napisał(a)
Rzeczywiście fajnie to połączenie wyszło. Super pomysł.

Hej Agata,
to Asia wyłapuje takie rzeczy ja zrobiłam sobie kawałek ścieżki i myślałam, że jest fajnie, hahahah dobrze, że mamy te dobre duszki na ogrodowisku
pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 09:12, 15 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Irenko,
pozdrawiam Cię serdecznie, dziękuję za pochwałę, sznurek to tak z przyzwyczajenia jak kostkę kładliśmy to mi już zostało, a że u mnie moja działka nie ma ani jednego kąta prostego - to jest raczej niezbędny zawsze się zastanawiam od czego się namierzać
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 09:22, 15 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
walczę z "cienistą - niecienistą" i zastanawiam się czy jej nie wywrócić do góry nogami. I tak muszę tam zrobić wyższe piętro przy płocie i przesunąć hosty i paprocie do przodu. wtedy na bank będą miały dużo słońca - chyba, że skryją się pod trawami i dereniami, które tam planuję? Może zabrać stamtąd hosty i paprocie i dać je wzdłuż opaski za domem - tam jest zawsze cień - nawet w lecie. Podpowiecie czy to będzie jakoś wyglądało?
Oto cienista w szczycie sezonu i rozbebeszona teraz - będzie miała ok 2m szer. - te wszystkie obrzeża wylecą.


a to miejsce za domem o którym myślę, żeby dać te hosty i paprocie


co myslicie? a w ogóle czy ja jeszcze mogę te hosty i paprocie przekładać czy to już za późno i zostawić do wiosny?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 09:01, 18 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej, poszłam za ciosem i jeszcze powiększyłam rabatę przy tarasie. Skrzynka warzywna wyleciała na drugi koniec - tym samym jest symetrycznie po obu stronach tarasu. Cienista tez powiększona i przekopana - teraz będzie czas na dokarmianie ziemi i planowanie. Dzisiaj wrzucę plan i wymiary tych rabat- może pomożecie mi coś wymyślić
było i jest dodatkowy metr z każdej strony

skrzynka przeniesiona na drugą stronę

cienista poszerzona - wyleciały obrzeża, ale nie wiem co zrobić z hostami i paprociami

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies