Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 13:31, 20 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dzięki Asiu, języczniki mam chyba cztery na tej rabacie, ale są wysunięte do przodu i latem spalone przez słońce - tak samo jak hosty. Dlatego pisałam, że ta cienista to tak do końca cienista w lecie nie jest o bergeniach też myślałam jako kontrast dużych liści na tej rabacie, bardzo mi się podobają - tylko czy dadzą radę wysunięte do przodu - będą miały dużo słońca latem.... to samo jarzmianki - jak wysunę do przodu to będą miały więcej słońca... generalnie wszystkie rośliny jakie będą w linii pieńków wiśni to już jest pełne słońce od maja do sierpnia, wszystko co bardziej wycofane może liczyć w dole na cień od ogrodzenia.
silver sceptre obejrzałam sobie w grafikach bardzo przyjemna - może się zdecyduję na nią jakoś wymieszać z bergeniami. Cebulki jakieś muszę mieć, bo...bo... nie wytrzymam
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 14:08, 20 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Naparstnice dadzą radę na słońcu, jeśli nie będzie tam zbyt sucho. Są co prawda dwu lub trzyletnie, ale fajnie sie wysiewają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 14:52, 20 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
silver sceptre też zdecydowanie do cienia - wszystkie dziewczyny, które je mają bardziej na słońcu to na nie narzekają.

Masz dwa wyjścia: albo poczekać 2,3 lata aż się korony wiśniom rozrosną i zacienią całą rabatę
albo szukać roślin bardziej na słońce, z tym, że wtedy mniejsza szansa na znalezienie zimozielonych. No chyba że pomieszasz iglaki z bylinami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anabuko1 20:51, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Jola_M napisał(a)
A dzisiaj zastosowałam się do dawnych zaleceń Asi (makadamia) i przedłużyłam ścieżkę przy tarasie - trochę koślawo tak teraz patrzę, że wyszło - jutro poprawię
Tak było

Tak jest


Przekopałam dwie dodatkowe rabatki po bokach, jutro jadę po obornik i kolejne przekopanie, a potem na wiosnę zakładanie rabat. Podobają mi się takie jak mi kiedyś Asia podpowiadała - łąka kwietna z akcentami pomarańczowymi. podpowiedzcie czy jest tam szansa na coś wyższego przy drabinkach, żeby osłoniło od wiatru? czy za mało miejsca?

Jolu widzę ,że sporo jeszcze działasz.
Fajnie to wyszło.
A jeszcze czytam,że w planach poszerzenie, przekopanie i obornik.
Ja juz przekopywanie i obornik mam za sobą.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Jola_M 13:49, 22 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ile dałam radę to wzięłam tzw transportem indywidualnym w przyszłym tygodniu powtórka + zamówiona mączka bazaltowa. Mam nadzieje ze będzie ok.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 13:51, 22 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Góry złota
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 14:04, 22 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Góry złota

No dokładnie, a dostęp nieograniczony i w każdej ilości - absolutnie nie pogardzę
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
waldek727 14:17, 22 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jolu.
Bierz w tonach, a nie w wiaderkach.
Możesz bezpośrednio zmieszać z ziemią rodzimą, możesz spryzmować, możesz przekładać kompost a także możesz zrobić sobie w beczce gnojowicę do podlewania ( po rozcieńczeniu ).
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
makadamia 15:02, 22 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Piękne złoto!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Jola_M 15:07, 22 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
waldek727 napisał(a)
Jolu.
Bierz w tonach, a nie w wiaderkach.
Możesz bezpośrednio zmieszać z ziemią rodzimą, możesz spryzmować, możesz przekładać kompost a także możesz zrobić sobie w beczce gnojowicę do podlewania ( po rozcieńczeniu ).

Waldku w tonach to w przyszłym roku jak będę szykować rabate preriową przed domem. Narazie pryzma nie wchodzi w grę, kompost tez - mąż mocno oponuje. Gnojowica w beczce może by przeszła - muszę obczytać temat.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies