Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 08:21, 19 gru 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
waldek727 napisał(a)


I super. Tak właśnie powinno wyglądać odżywianie mikroorganizmów glebowych.

Dziękuję Waldku staram się
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 08:24, 19 gru 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dorota123 napisał(a)
Witaj, jestem u Ciebie pierwszy raz. Twój taras skradł moje serce, bardzo lubię taki styl.)

Dzięki Dorota zapraszam częściej ten taras ma swoje zalety ale i wady - pisałam o tym parę stron wcześniej na co zwracać uwagę przy tego typu pergolach pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 08:28, 19 gru 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
W tym roku przed drzwiami tylko jedna ozdobna donica ze świerkowymi gałązkami


I choinka - córa twórczość własna
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 09:26, 19 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ładnie bardzo To przed domem na biało to tak w moim guście.
Moja córa w tym roku też miała twórczość własną, a że mamy tylko czerwone bombki, to miała trochę ograniczone pole manewru Dokupiła jedynie złotą lametę, bo czerwony musi być ze złotym
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 13:46, 07 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Ładnie bardzo To przed domem na biało to tak w moim guście.
Moja córa w tym roku też miała twórczość własną, a że mamy tylko czerwone bombki, to miała trochę ograniczone pole manewru Dokupiła jedynie złotą lametę, bo czerwony musi być ze złotym


hop siup, święta, święta i po świętach
czyli Twoja córa idzie w klasykę, u mojej od lat bez zmian - ma być kolorowo, krzywo, dziwacznie i najlepiej zrobione samemu a jestem zdania, że nie ma co ograniczać wyobraźni dziecięcia, więc co roku mamy misz masz gwarantowany
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 14:11, 07 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Myślałam kiedyś o tym, żeby pokazać pewną wierzbę we wszystkich odsłonach tzn. w każdej porze roku, a ponieważ minęło już kilkanaście miesięcy odkąd codziennie mijam ją na spacerze - mam już chyba komplet zdjęć Wiem, wiem, że wierzby to niezbyt pożądane drzewa w ogrodzie, ale mi się ona po prostu podoba

1. Wiosna - marzec/kwiecień, właściciele bardzo mocno ją obcinają - dość długo wierzba tkwi w takim stanie "bezgałęziowym"

2. Wiosna - maj - mini czuprynka

3. Lato - sierpień - gałęzie sięgają już do ziemi, w październiku wierzba znowu jest cięta tak, aby gałęzie pozostawały ok 1,5m nad ziemią

4. A zimą - kiedy już zgubi liście - podoba mi się najbardziej najpiękniej wygląda kiedy wokół jest biało i świeci słońce - wtedy jej miodowo-żółte gałęzie super wyglądają
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
ElzbietaFranka 17:15, 07 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jola_M napisał(a)
obserwacja
jeśli chcesz mieć szybciej wiosenne zielone listki na żywopłocie - kup graby,
jeśli chcesz mieć dłużej zielone listki na żywopłocie - kup buki.
Na przełomie kwietnia i maja pisałam, że moje buki wolno startują, za to teraz proporcjonalnie dłużej są zielone.

Żywopłot sąsiadów - graby z początku października - pięknie się przebarwiają, ale dość wcześnie


Żywopłot buki - październik, zdjęcia zrobione dwa tygodnie później niż grabom powyżej







Witam Jolu

Nie byłam jeszcze u ciebie przeglądam od początku to nie dużo stron więc przeglądam
Bardzo mi się podobają ta zabudowa drewniana wokół domu, więc przyglądałam się z każdej strony nawet w powiekszeniu. Myślałam,że te drabinki sa przesuwane, ale chyba nie widzę szyn ani u dołu ani u góry.
Od kilku lat przymierzamy się do zabudowy tarasu mamy zeMem odmienne gusta i tak to trwa.
W ogóle już ładnie zagospodarowane.

Jeszcze chciałam o bukach napisać. Mam kilka buków ok 6 lat sądziłam maleństwa, ale szybko rosną. Moje rosną w półcieniu bo to im najlepiej odpowiada. Najlepiej rosną pod drzewami to bardzo lubią i u mnie te najlepiej rosną.
Buki rzeczywiście bardzo późno wypuszczają liście no startują tak jak wszystkie drzewa tylko liście później ponieważ liście z poprzedniego roku im to utrudniają. Ale za to jesienią są przepiękne przebarwienia cudowne a zimą liście mlecznej czekolady.
Wczoraj im się przyglądałam cudowny kolor. Moje mają jeszcze liście z 2018 roku na gałązkach bliżej pieńka są bardzo gęste.
Aby twoje buki były ładne uważam powinnaś je sporo przyciąć jeżeli się boisz spróbuj na jednym zobaczysz,że warto bo szybko odbija i będziesz je mogła prowadzić wg siebie
Jeżeli odrosną ok 10 cm znowu je przyciac bardzo sie zagęszcza
Tak samo tnij po bokach od sąsiadów i od strony ogrodu.

Chce w tym roku posadzic osłonę od wiatru, ale kupię małe buczki ok 50-60 cm i posadzę gęściej, będę je prowadziła od młodości.
Nie wiem co lepsze grab czy buk. Grabu nigdy nie miałam. Za to z buków jestem bardzo zadowolona prowadzę w słupek więc są gęste.

Jak chcesz zagescic swój żywopłot też możesz posadzić jeszcze małe sadzonki obok między dużymi będzie jeszcze ładniej nic się nie stanie.

To tyle może wstawię u siebie swoje to zobacz.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 12:10, 28 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dzięki Elu,
byłam u Ciebie i pooglądałam buki - świetnie wyglądają. Będę ciąć w tym roku, mam nadzieję, że wystarczy mi odwagi na porządne strzyżenie
Jakby co będę się Ciebie radzić, bo w kwestii drzew niewiele wiem
Pozdrawiam Cię !!!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 12:19, 28 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Och jak dzisiaj u nas zawiewa, a mnie rączki świerzbią, co tu robić? co tu robić?
za coś bym się wzięła, ale nie wiem za co narazie, hahaha chyba przymierzę się do jakichś wysiewów i trochę obornika nawiozę, bo z Młodą do stajni jadę... Muszę się poruszać, bo się chyba uduszę hahahaha
ostatnie tygodnie spędziłam z książką na tyłku siedząc - już mnie nosi
ale przynajmniej umeblowałam kącik grzewczo-czytelniczy nie ma tego złego...

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:44, 28 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mam
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies