Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 15:59, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ha ha, no masz całkowitą rację Ewa - ząbek nie jest konieczny dlaczego ja nie widzę takich rzeczy???☺ szałwia caradonna super! Biorę! no to jeszcze w weekend musze ściągnąć darń i przekopać. No i jeszcze raz przemalować plany, bo więcej miejsca będzie ☺ dziękuję Ewa
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:01, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
coś mi nie wychodzi to planowanie, chciałam, żeby miskant wychylał się na ścieżkę kłosami, a werbena była za nim. To w tej sytuacji przed nim niewiele się zmieści. Rabata będzie się zniżać na boki po prostu - najpierw szałwia, potem suchodrzewy, a między nimi aksamitki i smagliczki na poduchy.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 17:12, 20 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wygląda to dobrze W realu trzeba będzie potem sprawdzić, czy jednak nie brakuje tam pomiędzy lawendą a szałwią jeszcze jakiegoś pionowego, wyższego akcentu, np. jakiś Eremurus albo Verbascum (gdyby miejsca starczyło)
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:25, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Wygląda to dobrze W realu trzeba będzie potem sprawdzić, czy jednak nie brakuje tam pomiędzy lawendą a szałwią jeszcze jakiegoś pionowego, wyższego akcentu, np. jakiś Eremurus albo Verbascum (gdyby miejsca starczyło)

dziewanna i pustynnik - jak tylko bym zmieściła to bardzo bym chciała, ale w bieli, żeby trochę rozjaśniły ten fiolet zobaczymy ile miejsca zostanie. To Ewa - biorę się, zamawiam i tak będzie dziękuję za pomoc pokażę jak coś już będzie wystawać z ziemi
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 17:30, 20 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
To bierz się, nie ma za co Może nie w bieli, a w żółci lub pomarańczu, co?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 19:36, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
To bierz się, nie ma za co Może nie w bieli, a w żółci lub pomarańczu, co?

żółty jakoś mi nie siedzi może kiedyś do niego dojrzeję - narazie nie za bardzo, pomarańczowe wykrzykniki znikną na tle pomarańczowej pergoli myślisz, że biały to już za dużo grzybków w barszcz?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 19:47, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
a takie iryski to by mi spasowały
https://pl.pinterest.com/pin/789537378410589173/
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 20:10, 20 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ogolnie bialy zawsze pasuje, ale jakos tak przy tej pergoli... Myslalam o tym miejscu, gdzie pergola sie konczy, przy rogu jakby. Tam takie np. Verbascum... Narysuje jutro jak bede przy kompie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:11, 20 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Jola_M napisał(a)
a takie iryski to by mi spasowały
https://pl.pinterest.com/pin/789537378410589173/


Irysy brodkowe zawsze pasuja i po kwitnieniu maja sliczne liscie Ten jest piekny, ale chyba trudno go dostac.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 20:26, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Ogolnie bialy zawsze pasuje, ale jakos tak przy tej pergoli... Myslalam o tym miejscu, gdzie pergola sie konczy, przy rogu jakby. Tam takie np. Verbascum... Narysuje jutro jak bede przy kompie.

w tym rogu dokładnie, może takie pomieszane - trochę jasny fiolet - trochę pomarańcz? mam tam co prawda milina, ale niezbyt rokuje - zobaczymy
lawendy przy tarasie są w opłakanym stanie, więc biorę pod uwagę, że wylecą bo mnie pewnie będą denerwować przy nowej rabatce - można by dać tam coś fajnego coś mi się kojarzy, że wysiałam między nimi w zeszłym roku tą dziewannę fioletową z frontu, ale nie jestem pewna....
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies