Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 20:27, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)


Irysy brodkowe zawsze pasuja i po kwitnieniu maja sliczne liscie Ten jest piekny, ale chyba trudno go dostac.


nawet na pewno trudno go dostać - tak tylko sobie marzę
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 21:13, 20 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Podglądam planowanko
Tylko tyle mogę zrobić bo do doradzania to się nie nadaję
Będzie Jolu pięknie oj cieszą takie plany bardzo

Do tego masz fachową pomoc ,w osobie Ewy to cóż więcej chcieć

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:53, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Podglądam planowanko
Tylko tyle mogę zrobić bo do doradzania to się nie nadaję
Będzie Jolu pięknie oj cieszą takie plany bardzo

Do tego masz fachową pomoc ,w osobie Ewy to cóż więcej chcieć


No pewnie - baaaardzo mnie cieszy taka pomoc. A najbardziej lubię ten moment, kiedy czytam propozycje roślinek od Ewy i oczywiście z łacińskich nazw nic nie kumam..... i ten dreszczyk emocji, kiedy wpisuje w Google i czekam co zobaczę w grafikach. A Ewcia wie co lubię, wiec zawsze bardzo się ciesze z podpowiedzi
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 08:20, 21 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej, pytanie do Eli
Elu tak wyglądają moje buki dzisiaj. Wczoraj zrobiłam dokładny oprysk Promanalem - no muszę przyznać, że zajęło mi to ze dwie godziny Czy mam go jeszcze powtórzyć np. za tydzień?

Podpowiedz mi jak je ciąć tej wiosny. Niektóre mają dużo liści, inne już prawie w ogóle. Mam je pierwszy rok - w szkółce rosły parę lat, ale nie były cięte na żywopłot. Będę wdzięczna za podpowiedzi, chciałabym je zagęścić, ale w sumie to nie zależy mi na bardzo szczelnym prostokątnym żywopłocie bo nawet lubię takie nieokrzesane wystające to tu to tam gałązki


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 09:00, 21 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33350
Hehe, No jakoś polskich nazw zapamiętać nie mogę. Niemieckich zresztą też Najlepiej leżą mi łacińskie nazwy.
Cieszę sie, że mogę troszkę pomóc.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ElzbietaFranka 21:31, 21 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jolu witam

Ładne te buczki. U mnie to dopiero gęsto liści. Moje przycinane i są gęste.
Promanal drugi raz nie zaszkodzi. Za tydzień możesz pryskać , aby tylko mrozu nie było
Nie obcinaj jeszcze jak wypuszcza liście zielone to wtedy przytniesz końcówki ok 20 cm. Chodzi o to aby już po obcięciu mogły od razu odbić młode. Zresztą maja jeszcze dużo zeszłorocznych liści.
Spróbuj dobrze prysnąć środkiem w te liście.
Z cięciem to zobaczysz, ale nie wcześniej aż zaczną zieleniec.
Ja nieraz jeszcze potem 2 raz przycinam.mlode przyrosty które wiosna wypuszcza.

Możesz też tylko przycinać od płotu/drogi i od ogrodu po bokach nie musisz.
Zreszta zobaczysz tnij nic im nie będzie z lewa prawa będą się zageszczac. Podsyp nawozu to rysza wiosna jak liście wypuszcza.
Pamiętaj aby kontrolować obecność mszycy.

Ja jeszcze nie pryskalam bo pogoda wietrzna i często pada deszcz muszę się wstrzelić w jakąś plusowa temperaturę i bezwietrzny dzień.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 19:40, 22 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Hehe, No jakoś polskich nazw zapamiętać nie mogę. Niemieckich zresztą też Najlepiej leżą mi łacińskie nazwy.
Cieszę sie, że mogę troszkę pomóc.

stokrotne dzięki za Twoją pomoc
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 19:44, 22 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ElzbietaFranka napisał(a)
Jolu witam

Ładne te buczki. U mnie to dopiero gęsto liści. Moje przycinane i są gęste.
Promanal drugi raz nie zaszkodzi. Za tydzień możesz pryskać , aby tylko mrozu nie było
Nie obcinaj jeszcze jak wypuszcza liście zielone to wtedy przytniesz końcówki ok 20 cm. Chodzi o to aby już po obcięciu mogły od razu odbić młode. Zresztą maja jeszcze dużo zeszłorocznych liści.
Spróbuj dobrze prysnąć środkiem w te liście.
Z cięciem to zobaczysz, ale nie wcześniej aż zaczną zieleniec.
Ja nieraz jeszcze potem 2 raz przycinam.mlode przyrosty które wiosna wypuszcza.

Możesz też tylko przycinać od płotu/drogi i od ogrodu po bokach nie musisz.
Zreszta zobaczysz tnij nic im nie będzie z lewa prawa będą się zageszczac. Podsyp nawozu to rysza wiosna jak liście wypuszcza.
Pamiętaj aby kontrolować obecność mszycy.

Ja jeszcze nie pryskalam bo pogoda wietrzna i często pada deszcz muszę się wstrzelić w jakąś plusowa temperaturę i bezwietrzny dzień.

Pozdrawiam

Elu, dziękuję bardzo za opis. Zastosuję się do tego co napisałaś. Jak Promanalem pryskałam to trochę wiało (już nie pamiętam dnia bez wiatru od dłuższego czasu ), więc powtórzę dla pewności za tydzień i przyłożę się bardziej też do listków - chociaż teraz też starałam się je pryskać. Jakkolwiek nie patrzeć - 19 buków zajęło mi prawie dwie godziny i kilkanaście litrów oprysku...wrrr Mam nadzieję, że to im pomoże. Dziękuję i pozdrawiam !
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:23, 22 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewa, pomyślałam, że na próbę, aby w tym roku na tej tarasowej rabacie wypróbować te wykrzykniki - to zamiast pustynnika posadzę narazie mieczyki pomarańczowe i fioletowe. I w paru miejscach (szczególnie przed miskanta) - dam chyba lebiodkę 'Gentle Breeze', co sądzisz? Jak będzie za ciasno to najwyżej poszerzę rabatę
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:20, 22 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dumałam i dumałam i narysowałam jeszcze raz rabatę w skali - tą po prawej. Rabata tarasowa po lewej jest krótsza i będzie miała analogicznie mniej roślin (jeden suchodrzew - nie dwa)- ale z wyglądu będzie to samo.
spodobała mi się jeszcze Słonecznica Fire Spinner, wiec ją wcisnęłam na jeden róg standardowo jak to ja jesli zrobiłam za duży bałagan - to mnie prostujcie i mówcie co wywalić


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies