Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Anda 19:53, 31 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Super historia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 20:10, 31 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Super historia

No - Ewa jak tak sobie myślę, to był chyba jedyny prezent w całym moim życiu, który mnie tak zaskoczył i sprawił, że oczy mi się zaszkliły i jeszcze to, że mój straszy brat, mój "twardziel" wygrzebał to z dna tej szuflady, oprawił i mi podarował najlepszy prezent ever
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 20:11, 31 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zawsze chcialam miec starszego brata Szczesciara
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 20:34, 31 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Zawsze chcialam miec starszego brata Szczesciara

oj tam oj tam, lekko też nie było, czasami talerze fruwały
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 18:48, 05 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)
Takie wspomnienie z dzieciństwa...
Brałam kiedyś udział w konkursie, rok 1986 - namalowałam w przedszkolu rolnika zbierającego buraki traf chciał, że rysunek trafił w Dzień Dziecka 1986r. na okładkę poradnika rolników pt. "Plon".
W roku 2017, czyli ponad 30 lat po "premierze" okładki, jako prezent na parapetówkę starszy brat przyniósł mi tą gazetę oprawioną w ramkę okazało się, że moja Mama z sentymentu przechowywała ją przez 30 lat w szufladzie
Muszę przyznać, że grafika całkiem niezła - naprawdę wkomponowała mi się w kuchni tytuły artykułów wywołują za każdym razem uśmiech na mojej twarzy, a historia tego malunku bezcenna

tu po prawej środkowy rysunek - ten rolnik z taczką + słoneczko to moje wypociny


PS. Od dzieciństwa wszystkie znaki wskazywały, że prędzej czy później zacznę grzebać w ziemi

Niesamowita historia
Aż łezka się w oku kręci
Takie prezenty są najlepsze ,chwytają za serce i przywołują piękne wspomnienia

Dojrzałam że Ty już poszalałaś w ogrodzie
Tyle quupy to jest coś szczęściara i jeszcze w dodatku troszkę wiosny u Ciebie

A Ty planujesz jakieś zmiany czy też nowości rabatowe w ogrodzie ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 11:10, 17 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Bożenko,
planuję planuję - tylko znowu mam taki moment, że zarobiona jestem - akurat na wiosnę, jakby się chciało coś porobić przed domem narazie widzę, że cebulowe już się wychylają - posadziłam ponad 400 więc chcę zobaczyć jak się skomponują na rabatach Planowałam preriowe na przodzie ruszyć, ale chyba znowu przeniosę na jesień, a narazie zajmę się cienistą i rabatą przy tarasie, bo mam je już skopane z mączką i obornikiem i czekają na roślinki. Pomalutku...
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 11:15, 17 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Po feriowym szusowaniu (zwanym dalej - walką o życie na stoku) czas się wziąć do roboty, idę pościnać trawy i werbenę, póki wiatr trochę ustał a tymczasem pomysłowe donice przy Hard Rock Cafe w Innsbrucku - akurat czas taki, że słabo obsadzone, ale i tak fajnie wyglądają...
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 11:19, 17 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i trochę wiosny z mojego przydomowego, niech już zima nie przychodzi


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Basilikum 13:09, 17 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Jola_M napisał(a)
Takie wspomnienie z dzieciństwa...
Brałam kiedyś udział w konkursie, rok 1986 - namalowałam w przedszkolu rolnika zbierającego buraki traf chciał, że rysunek trafił w Dzień Dziecka 1986r. na okładkę poradnika rolników pt. "Plon".
W roku 2017, czyli ponad 30 lat po "premierze" okładki, jako prezent na parapetówkę starszy brat przyniósł mi tą gazetę oprawioną w ramkę okazało się, że moja Mama z sentymentu przechowywała ją przez 30 lat w szufladzie
Muszę przyznać, że grafika całkiem niezła - naprawdę wkomponowała mi się w kuchni tytuły artykułów wywołują za każdym razem uśmiech na mojej twarzy, a historia tego malunku bezcenna

tu po prawej środkowy rysunek - ten rolnik z taczką + słoneczko to moje wypociny


PS. Od dzieciństwa wszystkie znaki wskazywały, że prędzej czy później zacznę grzebać w ziemi

ale super fajna pamiatka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Jola_M 13:58, 17 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ścinam moje werbenowisko, ale coś czuje ze jeśli nie chwyci konkretny mróz to werbena może przetrwa. Jak posprzątam to porobie jeszcze zdjęcia
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies