Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Konieczki 05:08, 18 lut 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Hej Jolu,

U mnie cisza bo ja przez zeszly rok nic w ogrodzie nie zrobilam teraz juz nie mam w planach zadnych dlugich wyjazdow pl. wiec bede dzialac.

Sesleresie dzieli sie mega prosto - wykopujesz i najlepiej pila do drewna dzielisz na tyle czesci ile potrzebujesz. Ale to za wczesnie jeszcze -tak kolo kwietnia.

O stipie to mi kiedys dobra dusza powiedziala zeby ciac dopiero kolo maja bo ona kaprysna (stipa), ale widzialam na O ze duzo ludzi cielo stipu na poczatku wiosny i bylo ok. Jak ich nie masz duzo to mozne ja wyczesac (rekami i wtedy stare wiechecie Ci zostaja w rekach)
____________________
Zielonym do góry... :)
Jola_M 20:03, 18 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Wendy79 napisał(a)
Moje werbeny przeżyły ubiegłą zimę i miały się bardzo dobrze, więc jest sens. W tym roku będzie chyba powtórka.


ooo to będę musiała przesuwać ławki, bo w tym roku wlazły mi na siedzenia

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:13, 18 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)


Plany są ,to najważniejsze masz rację co nagle to po diable
powoli porobisz wszystko
Zazdroszczę Ci tych przygotowanych rabat ,na jesień nie starczyło mi czasu (czytaj eMowi) więc teraz muszę z tym walczyć

Chciałam dziś kupić mączkę bazaltową w LM ale niestety nie było muszę jeszcze zobaczyć w Casto...ale przynajmniej korę kupiłam

Widzę że też już działasz pogoda zachęca aż żal nie skorzystać
Ściskam



Ja mączkę w necie kupowałam, w LM ani w Casto nie dostałam.
Powoli działam, bo pogoda sprzyja, a jest co robić najpierw trzeba posprzątać i wziąć się za sadzenie tam gdzie już można
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:15, 18 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Konieczki napisał(a)
Hej Jolu,

U mnie cisza bo ja przez zeszly rok nic w ogrodzie nie zrobilam teraz juz nie mam w planach zadnych dlugich wyjazdow pl. wiec bede dzialac.

Sesleresie dzieli sie mega prosto - wykopujesz i najlepiej pila do drewna dzielisz na tyle czesci ile potrzebujesz. Ale to za wczesnie jeszcze -tak kolo kwietnia.

O stipie to mi kiedys dobra dusza powiedziala zeby ciac dopiero kolo maja bo ona kaprysna (stipa), ale widzialam na O ze duzo ludzi cielo stipu na poczatku wiosny i bylo ok. Jak ich nie masz duzo to mozne ja wyczesac (rekami i wtedy stare wiechecie Ci zostaja w rekach)


dzielenie piłą - to brzmi groźnie, ale chyba będzie niezbędne W zeszłym roku przy małych trzcinnikach namęczyłam się jak głupia nożem i nożyczkami.... zmasakrowałam je totalnie, ale chyba żyją
ze stipą i seslerią poczekam tak jak piszesz dzięki wielkie !!!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:45, 18 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
tak sobie pomyślałam, że zacznę planować to co pójdzie na pierwszy rzut do obsadzenia, czyli rabata przy tarasie (tarasowa). Na pozostałych mam eksperymentalnie wsadzone cebulowe, więc na razie nie ruszam. Rabata wygląda tak (1,5x2,5m po lewej stronie ścieżki i taka sama po prawej):




Asia (Makadamia) pisała mi swojego czasu, żeby zrobić tu taką rabatę, która bardzo mi się podoba
https://www.instagram.com/p/BzXUO9ugBP-/

Czy ktoś pomoże mi zidentyfikować te roślinki? i co byście dali w plecach tej rabatki, żeby rosło w górę robiło choć lekką osłonę od wiatru na tarasie? zmieści się tam cosik?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
anabuko1 20:49, 18 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Jola_M napisał(a)


ooo to będę musiała przesuwać ławki, bo w tym roku wlazły mi na siedzenia


Oooo kurcze ależ ty masz dużo pięknej werbeny!!:
A u mnie ona coś nie chce rosnąć
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 20:54, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ładna ta rabata w linku. Jednak ja bym poszła w kontrastowe kolory w stosunku do altany, czyli niebieski, fiolet i małe żółte punkciki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 21:15, 18 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
anabuko1 napisał(a)

Oooo kurcze ależ ty masz dużo pięknej werbeny!!:
A u mnie ona coś nie chce rosnąć


dzięki Aniu, ta werbena była wysiana w lutym w domu w doniczkach i w czerwcu wysadzałam na docelowe w ogrodzie - może dlatego tak dobrze jej było w tym roku już zima (nie-zima) spędzona w ogrodzie, więc może nie będzie taka dorodna
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:17, 18 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Ładna ta rabata w linku. Jednak ja bym poszła w kontrastowe kolory w stosunku do altany, czyli niebieski, fiolet i małe żółte punkciki

Ewcia zawsze przekornie da mi do myślenia o niebieskim też myślałam, bo mi się strasznie te takie kuleczki jeżowe podobają - kurcze nie pamiętam jak się one zwą idę poszperać i poszukać jakichś pinów
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 21:59, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Eryngium? Echinops?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies