Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 07:46, 19 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Tak, tak, tak - mikołajek Ewcia Ty zawsze wiesz o co mi chodzi
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:46, 19 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
No się dzisiaj nie opanowałam i delikatne zakupy poczyniłam
Mieczyki Green Star na limonkową - zrobią wykrzykniki za rozplenicami wśród trzcinnikow


I zestaw na dolne piętro rabaty tarasowej - długo kwitnące smagliczka i plamy pomarańczu w kolorze pergoli z aksamitki wąskolistnej. A teraz trzeba wymyslec co za nimi.... tak sobie myślę że z tyłu dam miskanty gracillimusy i werbene patagońska, bo mam sporo. I nie wiem co na środkowe piętro - raczej coś spokojnego w kolorystyce, ale co będzie pasowac???
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 16:58, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Agastache? Ożanka?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:20, 19 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Agastache? Ożanka?

A jakby stipa i poranczowy krwawnik ? Za dużo pmaranczu?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 17:41, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Z werbeną i miskantem plus krwawnik i Stipa będzie niezły bałagan na tak małej powierzchni. Miskant będzie miał niezłą objętość za trzy lata. Werbena się wysiewa, Stipa też, a krwawnik się sieje jak głupi, więc będziesz miała dużo roboty
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:49, 19 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Z werbeną i miskantem plus krwawnik i Stipa będzie niezły bałagan na tak małej powierzchni. Miskant będzie miał niezłą objętość za trzy lata. Werbena się wysiewa, Stipa też, a krwawnik się sieje jak głupi, więc będziesz miała dużo roboty

Uuuuuu no dobra - to myślę dalej
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 10:12, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Wiem... suchodrzew chiński - po jednym na rabate - liściasty, zimozielony, kolorem zieleni zbliżony do gracillimusa, można przycinać i bardzo ładnie wyglądają kilkuletnie egzemplarze - przyglądam im się codziennie na spacerze. Co myślisz Ewa?
Ps. A tarasowa nie będzie pod linijkę - dzisiaj narysuję to wkleję jak to widzę.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 11:22, 20 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
takie coś wymyśliłam, miskant i suchodrzew po jednej sztuce - trochę niezgodnie z zasadami, ale nie mam tam więcej miejsca. Może tak być? Jak ktoś ma jakiś innym pomysł to chętnie poznam
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 14:09, 20 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Suchodrzew to będzie fajna poducha. Dobrze to wymyśliłaś

https://st.hzcdn.com/simgs/7c81fc5a0fe18791_4-0369/home-design.jpg

Miskant z werbeną będzie miał prawie tą samą wysokość, ale ładnie się komponuje
https://www.pinterest.de/pin/805511083337276474/

Smagliczka i aksamitka super, ale... co na średnie piętro? Ok, ten suchodrzew, ale myślę, że mimo to między suchodrzewem a miskantem będzie niestety dziura. Aksamitka ma tylko 30 cm.

Proponuję zatem oklepaną, ale i sprawdzoną, wspaniałą szałwię Caradonna Myślę, że wystarczy do zapełnienia tej dziury za aksamitką pośrodku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:23, 20 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jolu, a czemu nie zrobiłaś tej rabaty tak?



Ten ząbek chyba nie jest konieczny, co?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies