Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Anda 21:38, 22 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Jolu, jutro usiade przy kompie i narysuje troszke, tylko ciutke inaczej, ok?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 21:43, 22 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
no pewnie, że ok czekam z ciekawością dzięki!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 13:36, 23 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Jolu, taka moja wizja.



Wprowadziłaś na rabatę lebiodkę i wydaje mi się, że nie potrzebujesz tu już wtedy smagliczki.
Za to namnożyłam trochę mieczyków Fajnie byłoby gdyby wystawały nad suchodrzewami. Dodałam też jednego suchodrzewa. Je się fajnie tnie
Obwódka z aksamitek będzie nawiązywać do koloru pergoli.


Dla przypomnienia Twój plan

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 15:34, 23 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
tak, tak , tak dzięki Ewcia - Twoja wersja dużo lepsza będzie dokładnie tak jak narysowałaś baaardzo mi się podoba
martwiłam się - co ja zrobię z kilkoma opakowaniami smagliczek fioletowych ale już wiem - posadzę je przed skrzynkami warzywnymi od strony tarasu - skrzynki też są w kolorze pergoli, więc będzie ładnie wyglądało
Ewa jeszcze raz dziękuję i pochwalę się jak już obsadzę tą rabatkę powiedz mi tylko suchodrzew chiński to obojętnie jaki? bo widziałam jakieś odmiany Elegant i inne i suchodrzew mirtolistny - w sumie nie wiem jaka jest różnica? suchodrzew to suchodrzew chyba nie?.... na zdjęciach wszystkie wyglądają tak samo....
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 15:36, 23 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
acha, i chyba wywalę te marne lawendy od strony tarasu? jak sądzisz?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 15:50, 23 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Super, to cieszę się bardzo
Smagliczki ładnie pachną. Możesz je posadzić i przed skrzynkami i do donic na taras.

Elegant to Lonicera nitida. Jeśli wolisz tą odmianę, to weź lepiej Lonicera nitida 'Maigrün', jest trochę mniejsza.

Lonicera pileata może być bezodmianowa. My mamy jeszcze w szkółce Moss Green bo rośnie niby trochę mniejsza. Najlepiej ją ciąć w marcu, kwietniu, zanim zacznie puszczać nowe przyrosty. Ogólnie nie jest wymagająca. Sylwia ze Szmaragdowego ją ma, podpytaj

Lawendy, masz rację, zastąp czymś ładniejszym
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:42, 23 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ok, dziękuję - zapytałam Sylwii - zobaczymy co odpowie. U nas tej Maigrun odmiany jest niewiele w sprzedaży. Lawendy wylecą Lubię - jak juz wiem co robić - chyba zaplanuję od razu cienistą będą dwa plany do przodu
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:31, 24 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
rabata limonkowa dobrze się trzyma jak na świeżynkę , nawet w tym niezbyt reprezentacyjnym czasie. Jak jeszcze stipy nabiorą masy, a trzcinniki za hortensjami i przy płocie zrobią tło - to będzie całkiem ok czekam aż wyjdą cebulowe - chociaż oczywiście nie pamiętam co posadziłam, buahaha, wzeszła wysiana stipa pomiędzy lawendami - jak przetrwa - to będzie jej duuuużo

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:35, 24 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewa - melduję, że wykonałam powiększenie rabaty tarasowej lawendy w linii rabaty wyleciały.

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:38, 24 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i jeszcze pytanie, kiedy i jak rozsadzić te turzyce? mam dużo tych bocznych kłączy i chętnie bym je wykorzystała na innej rabacie.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies