Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Mgduska 11:59, 02 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Intuicja mną kieruje A tak naprawdę mój ogród powstaje już długo i sam się wydreptał - ścieżki powstały tam, gdzie się chodziło, szklarnia tam, gdzie słońce jest najdłużej. Obserwujesz swój ogród i wiesz, że pod domem sprawdzą Ci się hosty, którym było za ciepło pod płotem. Planowanie i obserwacja, zmiana planów i obserwacja, znowu planowanie - i tak do skutku Tak to widzę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 12:14, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mgduska napisał(a)
Intuicja mną kieruje A tak naprawdę mój ogród powstaje już długo i sam się wydreptał - ścieżki powstały tam, gdzie się chodziło, szklarnia tam, gdzie słońce jest najdłużej. Obserwujesz swój ogród i wiesz, że pod domem sprawdzą Ci się hosty, którym było za ciepło pod płotem. Planowanie i obserwacja, zmiana planów i obserwacja, znowu planowanie - i tak do skutku Tak to widzę.


dokładnie tak jest u mnie wszystko powstało na szybko w jeden sezon i już po roku byłam mega niezadowolona i teraz od dwóch lat sukcesywnie poprawiam, poprawiam, poprawiam po kolei każdą rabatę i tak myślę, że jeszcze ze dwa lata co najmniej mi zejdzie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 12:32, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
no dziewczyny to powiedzcie:

czyli mam hosty takie

i takie turzyce (ale biorę tylko to co mi wyrosło po bokach od głównych kęp, czyli takie małe narazie okazy)


Jak to posadzić w tym pasku za domem? w rzędzie na przemian? tak myślałam, zeby dać slalomem jedne do przodu inne bardziej z tyłu, ale wtedy musiałabym zrobić szerszą rabatę, a już mam kosę z rodziną, ze im kolejny kawałek trawnika zabieram, heheheh.... W czasach zarazy lepiej z rodziną nie zadzierać....
Poza tym turzyce w zimie będą osamotnione i trochę słabo by chyba wyglądało jakby takie były chaotycznie posadzone. HELP!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 15:53, 02 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To zrób z tych turzyc szkielet rabaty - tak pomyśl o ich rozplanowaniu, jakby rzeczywiście miały być same- może w jakieś kępy na przemian po 3 i 5 sztuk. Potem poutykaj pomiędzy trawy hosty, ale np zielone, zielone, białe, zielone, białe, zielone - jakoś tak. Albo większa kępa biała, potem pomieszane - mniejsza kępa biała i zielona (pomiędzy turzycami) i znowu kępa biała. Nie pamiętam, czy wszystkie hosty wylatują spod płotu?
Tak by było rytmicznie, czyli porządek, ale nie nudno - o ile idzie zrozumieć mój zamysł...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 15:56, 02 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Pomyslalam podobnie jak Magda. Poustawiaj najpierw turzyce tak, jak chcesz, zeby dobrze wygladaly zima. Pomiedzy powsadzaj hosty, ale nie rytmicznie, tylko naturalnie, czyli przypadkowo. Rytm beda juz nadawac turzyce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 16:31, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dzięki dziewczyny! To jest to, szkielet z turzyc,a potem hosty naturalnie. I jest super kompromis jak przyjdzie co do czego to pokaże wam to moje ustawianie zanim wsadze w ziemię. A tymczasem dalej walczę w samotności, jeszcze trochę, jeszcze kawałek. ...


a trawnik po zabiegach weekendowych zmasakrowany, mąż walczy tam jeszcze z mchem przy pomocy popiołu z kominka, co chwilę się ślizgam jak na lodowisku, hahaha. Niech już będzie ciepło to dosiewki wykiełkują...
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:35, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zrobiłam do końca - jak wszystko posadze to zrobię jeszcze ładny kancik i będzie. jutro przesadze poprzeczkę, ktorą widac na koncu kolo skrzynki i zrobię tam miejsce na ładne zakończenie rabaty, z czego? Hmmm pewnie jakieś resztki z tarasowej, jak zostaną
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 14:26, 03 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U Ciebie jak w aptece Piknie!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 16:25, 04 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Po roku od zrobienia ogniskowej, udalo mi się w końcu zamówić palenisko co za sukces ale koszty przesyłki w czasach wirusa to jakiś kosmos! W sumie to się nie dziwię. ... mój brat tez jeździ w transporcie i to jest naprawdę trudne dla nas rodziny-zamartwiamy się o niego. .. ale ktoś musi pracować. ..
Tymczasem młoda wykorzystuje ostatnie chwile wolnego placyku

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 23:45, 04 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dzisiaj niewiele zrobiłam w ogrodzie, skupiłam się na porządkach w domu. Przesadziłam kilka kwiatów. Ale jutro już będę miała czas na ogród. Zabieram się turzyce. Zobaczymy ile egzemplarzy uda mi się zebrać... dziewczyny liczę ze będziecie gdzieś w pobliżu i doradzicie jak je ułożyć. Będę pokazywać na bieżąco. .
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies