Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 17:08, 30 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
to super - troche nawaliłam tego na tym rysunku, ale ogólny zamysł byłby taki


oczywiście smagliczka też nie byłaby tak równo - tylko wlewała się czasami w głąb rabaty...
też zaczynam to widzieć
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 17:37, 30 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Na bogato

Ladnie wiesz, ja lubie tak wlasnie, zeby bylo duzo. Przesadzic czy podzielic zawsze mozna, a przynajmniej nie trzeba czekac ze 3 lata na efekt

W parociach mozesz wiecej tych czosnkow jesienia dosadzic
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:49, 30 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dziękuję Ewa, czosnku w paprociach dołożę. Ile dam roślin to zobaczę juz na żywo w realu. jest plan - może kupować. Stipy może uda się wykorzystać moje wysiane w zeszłym roku. działam.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 18:06, 30 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Hej, przychodzę, żeby się przywitać
Zajrzałam na początek Twojego wątku, a tam plany, plany, zajrzałam na koniec - i tu plany, plany - fajnie!
Podoba mi się u Ciebie, będę zaglądać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 20:45, 30 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mgduska napisał(a)
Hej, przychodzę, żeby się przywitać
Zajrzałam na początek Twojego wątku, a tam plany, plany, zajrzałam na koniec - i tu plany, plany - fajnie!
Podoba mi się u Ciebie, będę zaglądać


Hej witam planuje i planuje, bo przed ogrodowiskiem robiłam bez planu i teraz mam dwa razy więcej roboty cieszę się, że nauczyłam się trochę ogrodowej cierpliwości, zdecydowałam się na wywalenie wszystkich szmat i ponowne żmudne przygotowanie gleby pod rabaty Byłam u Ciebie i jest... bosko, zresztą opisałam moje ochy i achy u Ciebie w wątku Pozdrawiam !
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
UlaB 13:06, 31 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jola, przeczytałam Twój wpis o aparacie u Karoli.
W takiej sytuacji jak Twoja trzeba najpierw rozszerzyc szczękę (żuchwa podąża za górą), a dopiero poźniej je ustawiac. Jeżeli proponowano Ci zrobienie tego jednym aparatem to oczywiscie nie wyjdzie, ale jesli kilkoma to ok.
Moje dzieci mają tak samo - wielkie zęby, małe szczęki. Córce w trakcie rozszerzania szczęki zęby zaczely sie ustawiac same, ale i tak zakładamy, ze aktualny aparat załozony z tyłu szczęki) trzeba bedzie potem zamienic na ten naklejany z przodu. Łączny koszt będzie wyzszy niz napisałas, ale u nas w tym są 3 aparaty (2 na górę i 1 na dół). No i wizyty.
Młodemu rozszerzamy ruchomym i efekty widac bardzo, ale on jest jeszcze elastyczny.

Kibicuję przy nowych nasadzeniach
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jola_M 15:19, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
UlaB napisał(a)
Jola, przeczytałam Twój wpis o aparacie u Karoli.
W takiej sytuacji jak Twoja trzeba najpierw rozszerzyc szczękę (żuchwa podąża za górą), a dopiero poźniej je ustawiac. Jeżeli proponowano Ci zrobienie tego jednym aparatem to oczywiscie nie wyjdzie, ale jesli kilkoma to ok.
Moje dzieci mają tak samo - wielkie zęby, małe szczęki. Córce w trakcie rozszerzania szczęki zęby zaczely sie ustawiac same, ale i tak zakładamy, ze aktualny aparat załozony z tyłu szczęki) trzeba bedzie potem zamienic na ten naklejany z przodu. Łączny koszt będzie wyzszy niz napisałas, ale u nas w tym są 3 aparaty (2 na górę i 1 na dół). No i wizyty.
Młodemu rozszerzamy ruchomym i efekty widac bardzo, ale on jest jeszcze elastyczny.

Kibicuję przy nowych nasadzeniach


dzięki Ula, moja córa ma ten sam problem co ja, ale u niej działaliśmy szybko i od razu prostowaliśmy w wieku 9 lat, bo zęby zaczynały jej rosnąc poziomo. Efekt był szybko - po ośmiu miesiącach zęby były proste. Ale i tak nie unikniemy kolejnego aparatu
ja już o swoje zęby chyba nie powalczę, przyzwyczaiłam się, że nie są idealne, ale przynajmniej zdrowe
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 15:31, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Proszę o podpowiedź
zamówiłam parę roślin, a w międzyczasie muszę przemeblować cienistą, żeby zrobić miejsce na nową koncepcję. W tym celu przesadzę wszystkie hosty za dom. Do dyspozycji zestaw jak niżej w ilości jak niżej



A to miejsce, gdzie chcę je przełożyć - podpowiedzcie mi jak je ułożyć, żeby nie było ładnie? Myślałam, że wzdłuż obrzeża, mam dwie odmiany host - na przemian? hmmm
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
anabuko1 15:40, 31 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Te wszystkie hosty chcesz dac pod dom ?
To jest chyba Patriot i ??
Jak tak to powstanie fajna rabata.
Ja mam 2 ściany pod domem hostowe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Zuzka25 16:01, 31 mar 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Bardzo ładna ta cienista rabata
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies