Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 16:23, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
anabuko1 napisał(a)
Te wszystkie hosty chcesz dac pod dom ?
To jest chyba Patriot i ??
Jak tak to powstanie fajna rabata.
Ja mam 2 ściany pod domem hostowe


tak wszystkie Aniu za domem, to jedyne jak się okazuje miejsce w moim ogrodzie z prawie pełnym cieniem wystarczyłoby na całą długość, tylko nie wiem czy naprzemiennie, czy może ciemniejsze bliżej domu a jaśniejsze odsunąć?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:26, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zuzka25 napisał(a)
Bardzo ładna ta cienista rabata


dzięki Zuzka okazało się jednak, że cienista nie jest cienista, bo w lecie słońce wysoko i płot nie zakrywa tego miejsca. Praktycznie w moment hosty mają popalone liście. Poza tym jak widać na zdjęciu, zupełnie zapomniałam o średnim piętrze na tej rabacie....a całą zimę i wiosną to w ogóle jest tam goło... Ach to robienie bez planu
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:28, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Myślę nad pomarańczowymi wykrzyknikami na rabacie tarasowej i cienistej. Czy mieczyki nie są przyciężkawe? jak sądzisz Ewcia? Jeśli mieczyki bym dawała to myślę o Royal Class albo Bambino Fire, które byś wybrała?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
makadamia 16:38, 31 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jolu, nie chcę mieszać w zaawansowanym planowaniu, ale od siebie dodam, że takie rabaty z kontrastowym słoncem są wspaniałym miejscem na wszelkie trawy z pióropuszami - cudownie chwytają światło.
U mnie w tym charakterze znakomicie się sprawdza proso (tylko problem jest taki, że od braku światła się pokłada) i śmiałki. Trzciniki i molinie trochę gorzej. Miskanty w zależności od odmiany.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 16:40, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Jola_M napisał(a)


tak wszystkie Aniu za domem, to jedyne jak się okazuje miejsce w moim ogrodzie z prawie pełnym cieniem wystarczyłoby na całą długość, tylko nie wiem czy naprzemiennie, czy może ciemniejsze bliżej domu a jaśniejsze odsunąć?


Ta ostatnia koncepcja mi się widzi Czyli ciemniejsze bliżej domu a jaśniejsze na obrzeżu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:44, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Jola_M napisał(a)
Myślę nad pomarańczowymi wykrzyknikami na rabacie tarasowej i cienistej. Czy mieczyki nie są przyciężkawe? jak sądzisz Ewcia? Jeśli mieczyki bym dawała to myślę o Royal Class albo Bambino Fire, które byś wybrała?


Royal Class, bo są wyższe i pomarańczowe, a nie brzoskwiniowe

Irysy bródkowe za wcześnie i za krótko kwitną?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dominika11 16:45, 31 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Widzę, że planujesz będzie pęknie i jak piszą dziewczyny na bogato .
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Jola_M 17:08, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
makadamia napisał(a)
Jolu, nie chcę mieszać w zaawansowanym planowaniu, ale od siebie dodam, że takie rabaty z kontrastowym słoncem są wspaniałym miejscem na wszelkie trawy z pióropuszami - cudownie chwytają światło.
U mnie w tym charakterze znakomicie się sprawdza proso (tylko problem jest taki, że od braku światła się pokłada) i śmiałki. Trzciniki i molinie trochę gorzej. Miskanty w zależności od odmiany.


Asia, masz rację i Ewa też mi to proponowała, ale chciałam mieć jakiś minimalny porządek i spójność rabat, które są obok siebie, bo wiecie, że ja to już mam masło-maślane wszędzie co innego a miskanty już zamówiłam, więc zostaną mam parę paczek nasion mietlicy - może jakość wykorzystać na tej rabacie? tylko czy to już nie będzie za dużo?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
UlaB 17:12, 31 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jola_M napisał(a)


dzięki Ula, moja córa ma ten sam problem co ja, ale u niej działaliśmy szybko i od razu prostowaliśmy w wieku 9 lat, bo zęby zaczynały jej rosnąc poziomo. Efekt był szybko - po ośmiu miesiącach zęby były proste. Ale i tak nie unikniemy kolejnego aparatu
ja już o swoje zęby chyba nie powalczę, przyzwyczaiłam się, że nie są idealne, ale przynajmniej zdrowe


Mój syn w tym samym wieku i wszystko idzie super. U córki niestety nie obyło się bez aparatów stałych ale widzę różnicę.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Anda 17:14, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
A jaka mietlica? Agrostis capillaris? Bo ona chyba rozłogami się rozprzestrzenia. Nie wiem, czy to nie będzie za dużo...

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies